Euro Truck Simulator 2 + Harta Romaniei by Andu + GIVE AWAY

Euro Truck Simulator 2 + Harta Romaniei by Andu + GIVE AWAY

Mesajde vlad pe 20 Iun 2017, 16:37

Salut, deschid acest topic dorind sa prezint un simulator relativ recent, aparut in 2013 dar inca fiind dezvoltat continu de catre cei de la SCS Software, care in ziua de astazi ma uimeste pe zi ce trece, avand in vedere calitatea grafica pe care o are Vers. 1.0.0, fata de cea actuala Vers 1.27.x. .


Sa incepem cu o mica istorisire a acestui joc.

1.Specificatiile grafice sunt minime, respectiv, am testat si am verificat functionalitatea jocului pe un laptop Lenovo destul de vechi ( 2009) , intel pentium dual core 2.3 ghz in 2 gb ram, si placa video Intel Chipset Family.
Va vine sa radeti nu? Ei, am descoperit cu fericire ca in graficile minime, care totusi prezinta un aspect placut, in aproximativ 30-45 fps la 60Hz 1280/1920, minimum shadow-ing + normal/medium mirror quality and distance.

2.Exista o multitudine de mod-uri, printre care cel pe care am sa-l prezint mai jos, repsectiv Harta Romaniei by Andu Team, o harta reala, facuta stand-alone ( nu necesita harta originala ) , dupa google maps, care respecta realitatea in aproape toate punctele ei de vedere, de la sosele, intersectii, autostrazi, drumuri nationale/europene, viteze, masini, cladiri, panouri de circulatie, toate fiind facute de catre Andu Team de la 0.



3. In acest moment jocul este la versiunea 1.27.x iar tot de la SCS Software se pot achizitiona cateva DLC pack-uri care depasesc asteptarile tuturor pasionatilor acestui joc :
* Going East DLC Pack


** Scandinavia DLC Pack


*** Vive la France DLC Pack


**** Heavy Cargo DLC Pack


. Acestea fiind spuse doresc sa prezint acum niste fotografii facute in joc, prezentand graficile minime suportate de pe harta oficiala precum si cea a lui Andu Team.

ets2_00026.png
Volvo FH16 750hp Big


ets2_00011.png
Nivelul de detalii oferite la nivelul hartii lui Andu.


ets2_00024.png
Benzinarie pe DN1C


ets2_00016.png
Intrare in localitatea Ciucea


ets2_00017.png
Intrarea in Salonta


link download harta Romaniei by Andu Team

http://jocuriarena.com/euro-truck-simul ... tor-2.html

!!! Cu ocazia acestei prezentari doresc sa anunt ca am sa ofer un giveaway constand in:
1.Steamkey Euro Truck Simulator Global
2.Going East DLC
3.DLC-uri alese de catre mine pe care le-am considerat fundamentale (stegulete, mai multe optiuni pentru "tuning" camion), interior addons, etc.

REGULAMENT GIVEAWAY:
1. Data oferirii Steamkey-ului + pack-ului : 20 Iulie 2017 Ora 20:00
2. Poate participa orice membru al forumului Railnet Romania, care are minim 5 postari la activ, nefiind important rang-ul.
3. Participarea este oficiata in momentul in care se comenteaza la acest topic cu o numaratoare consecutiva + termenul de particip, ex: "1 Particip", urmatorul comentand cu " 2 Particip ", etc
3bis. Castigatorul va fii ales prin Random.org la ora 20:00 si va fii anuntat pe acest topic la ora 20:15, iar apoi vom intra in contact printr-o modalitate de conversationare, asftel incat sa ii pot inmana in siguranta Steamkey-ul + link-ul de download al DLC-urilor.
4. Nerespectarea acestor termeni si conditii ai regulamentului de participare va duce la excluderea directa din concurs, iar daca din intamplare numarul lui a fost ales de catre programul de selectie se va mai efectua inca o data selectia.

Va multumesc, si multa bafta !
vlad


Mesaje: 107
Membru din: 29 Mar 2012, 23:33
Localitate: Bucuresti

Re: Euro Truck Simulator 2 + Harta Romaniei by Andu + GIVE A

Mesajde Andrei98 pe 21 Iun 2017, 11:43

foarte interesant, tinand cont ca sectiune de "gaming" pe aici e cam moarta :lol:
Hai sa ma inscriu si eu:
1. Particip
Cont YouTube:Andrei Cezar
Flickr:Andrei.CFRbv
Avatar utilizator
Andrei98


Mesaje: 951
Membru din: 15 Iul 2013, 11:27
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Euro Truck Simulator 2 + Harta Romaniei by Andu + GIVE A

Mesajde 5170 Boss pe 29 Iun 2017, 21:42

2. Particip
Ultima oară modificat de 5170 Boss pe 06 Iul 2017, 09:50, modificat 1 dată în total.
5170 Boss


Mesaje: 80
Membru din: 17 Mar 2017, 12:38
Avertismente: 2

Re: Euro Truck Simulator 2 + Harta Romaniei by Andu + GIVE A

Mesajde Vatmanu076 pe 05 Iul 2017, 14:59

3. Particip
Dacă PRO înseamnă Pentru şi CON Împotrivă, de ce e Constituție şi nu Prostituție ?
Avatar utilizator
Vatmanu076


Mesaje: 2947
Membru din: 19 Mar 2012, 09:39
Localitate: Metrorex ÅŸi S.T.B. (R.A.T.B.)

Re: Euro Truck Simulator 2 + Harta Romaniei by Andu + GIVE A

Mesajde vlad pe 15 Iul 2017, 14:07

Din lipsa de interes am dorit sa fac astazi give away-ul. Numarul castigator este 2.
Te rog sa ma contactezi pe e-mail: voiculescuvladgabriel@gmail.com
vlad


Mesaje: 107
Membru din: 29 Mar 2012, 23:33
Localitate: Bucuresti


ÃŽnapoi la ALTE SIMULATOARE / OTHER SIMULATORS

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki