Villach Westbf-Austria(OBB)

Discutii si prezentari cu si despre caile ferate din toata lumea (rute, gari, lucrari de arta, etc).

Villach Westbf-Austria(OBB)

Mesajde fzcsm pe 28 Feb 2010, 01:29

La sfarsitul anului trecut (2009) am fost in Austria la ski si anume in Villach.Am petrecut si revelionul acolo,iar pe 1 ianuarie 2010 am fost in gara Villach Westbf.O gara la care daca ii vezi cladirea arata ca si o gara de oras mic de la noi sau chiar comuna.Dar cand am intrat acolo am ramas placut-surprins.Era o gara frumoasa nici foarte mare,dar nici mica.Totul era modern de la usile de intrare pana la panoul cu mersul trenurilor.Avand in vedere ca era 1 ianuarie,am reusit sa prind doar un tren in trecere prin gara si anume Siemensul Desiro R 4807 Kotschach-Mauthen.Pe a cincea linie era garata o garnitura cu vagoane pentru transport vehicule plina cu automobile.Pe ultimele linii erau 2 Taurusuri,cateva vagoane de marfa si de calatori si un OBB-1044.

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
ImagineImagineImagineImagineImagineImagine
Avatar utilizator
fzcsm


Mesaje: 150
Membru din: 31 Oct 2009, 09:04
Localitate: Oradea

Re: Villach Westbf-Austria(OBB)

Mesajde Daniel pe 28 Feb 2010, 23:11

Excelente pozele tale! Acuma imi dau seama ca garile austriece sunt si la ora actuala la fel de austere ca si cele din trecut. Pe vremuri, era o diferenta clara intre garile construite in Imperiu de MAV (care aveau estetica) si cele austriece gen Sighisoara care aratau mai mult ca niste hale... Poate mi se pare mie, ce sa zic?
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la CAI FERATE DIN LUME / WORLDWIDE RAILWAYS

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki