Railnet.ro pe Facebook!

Aici va puteti afisa opiniile si propunerile vis-a-vis de structura si continutul rubricilor. Va asteptam cu interes! Echipa Railnet.ro

Railnet.ro pe Facebook!

Mesajde Vladyz pe 11 Mai 2011, 20:01

Salutare! Eu impreuna cu Zofei am hotarat si am cazut deacord cu adminul sa creem o pagina de facebook dedicata site-ului si pasiunii noastre. Deci nu am stat pe ganduri si am creeat aceasta pagian de facebook! Sper sa va placa pagina realizata de mine!Am creeat aceasta pagina cu scopul de a ne promova pasiunea iar cei din occident sa afle de noi si de Caile Ferate Romane! Noutatile vor fi postate si pe facebook! Va doresc o seara placuta! Dati clik pentru a accesa pagina!
Imagine
Vladyz

Re: Railnet.ro pe Facebook!

Mesajde Daniel pe 11 Mai 2011, 20:33

Ei bine, mai trebuie lucrat putin la pagina. Eu va multumesc pentru initiativa si sper sa va descurcati bine. Sa fie intr-un ceas bun! ;)
Daniel

Avertismente: 1

Mesajde abcd pe 11 Mai 2011, 21:30

Te rog sa scoti poza de pe contul de Facebook, pentru ca ai folosit-o fara acordul meu! Nu ma deranjeaza in mod special ca ati postat-o acolo, ci gestul de-a te folosi de munca altuia, fara macar sa-l anunti. Ori o scoti tu, ori dau "report page", si tot dispare de-acolo. Multumesc! ;)
Tu, cand ai vazut trenul, ai zis: "Mama, ce de autobuze!"
abcd

Mesajde Daniel pe 11 Mai 2011, 21:34

O sa incerc sa vad ce se poate face. Vladyz se ocupa dar incerc s-o scot. Apropos: daca te deranjeaza atat de mult, sa-mi spui daca mai vrei sa faci parte din echipa Railnet.ro sau nu - pentru noi nu este nicio pierdere. Merci! :)
Daniel

Mesajde Andrei Irimescu pe 11 Mai 2011, 21:41

Din moment ce fac parte din membrii railnet puteti folosi pozele mele pentru contul de facebook.Felicitari pentru initiativa! :D
Andrei Irimescu

Mesajde EA033 pe 11 Mai 2011, 21:43

Nu-i problema Daniel, am sa incarc eu cateva imagini pe contul de fb al Railnet si am sa elimin pozele lui abcd ca sa nu mai continuam discutia inutil.
EA033

Mesajde Daniel pe 11 Mai 2011, 21:45

Cred ca este mai bine asa. In definitiv de acum incolo ii vom promova doar pe cei carora le place cu adevarat forumul nostru si nu alearga neaparat dupa "promovare" moca fara nicio indatorire morala. Spor la treaba! :)
Daniel

Mesajde abcd pe 11 Mai 2011, 21:46

Daniel scrie:Apropos: daca te deranjeaza atat de mult, sa-mi spui daca mai vrei sa faci parte din echipa Railnet.ro sau nu - pentru noi nu este nicio pierdere. Merci! :)

Mi-ai dat EXACT raspunsul pe care-l asteptam, foarte previzibil. Privesti lucrurile prea in alb / negru, pe sistemul "cine nu-i de acord cu noi, e impotriva noastra", iar asta nu-i deloc un lucru bun pentru pasiunea care ne uneste, sau cel putin ar trebui sa ne uneasca. Trebuie sa intelegem odata si-odata ca unele lucruri nu se fac, daca ai un minim de bun simt. Nu te poti folosi de munca unui om fara macar sa-l anunti...
Tu, cand ai vazut trenul, ai zis: "Mama, ce de autobuze!"
abcd

Mesajde Daniel pe 11 Mai 2011, 21:48

Bun, Vladyz a gresit crezand ca si tie iti place forumul nsotru si ca nu te vei supara. Pe mine m-a deranjat mult tonul tau agresiv la adresa noastra in definitiv, fara ca nimeni sa-ti reproseze ceva. Se putea si pe un ton mai normal. Despre asta este vorba.

P.S. Vreau sa te anunt ca majoritatea pozelor tale pentru ca nu sunt taguite au fost folosite de unii si altii la reskinuri in simulatoare si nu te mai deranjeaza asa de mult. Ramane sa descoperi tu personal cine ti-a folosit "creatiile". Macar aici daca nu vrei, iti sunt scoase de pe acel profil. ;)
Daniel

Mesajde Andrei Irimescu pe 11 Mai 2011, 21:50

AndreiCFRBucuresti scrie:Din moment ce fac parte din membrii railnet ,puteti folosi pozele mele pentru contul de facebook.Felicitari pentru initiativa! :D
Andrei Irimescu

Mesajde Daniel pe 11 Mai 2011, 21:53

Ai dreptate Andrei, este un fel de promovare si aceasta, dar nimeni nu este obligat sa fie promovat de noi. ;)
Daniel

Mesajde Andrei Irimescu pe 11 Mai 2011, 21:55

Au aparut primele fotografii pe contul de facebook al railnet.ro.Tin sa-l felicit pe autor pentru ele.Sunt absolut superbe! :D
Andrei Irimescu

Mesajde Vladyz pe 11 Mai 2011, 21:56

Intradevar George T. e un fotograf excelent! Multumita lui pot administra pagina corespunzator!
Vladyz

Mesajde Daniel pe 11 Mai 2011, 21:59

Sunt facute de prietenul nostru EA033 (George Tofan) unul din cei care se ocupa de contul nostru de Facebook ;) Felicitari autorului! :clap: :clap: :clap:
Daniel

Mesajde sulzerul 0733 pe 11 Mai 2011, 22:02

Pagina de facebook era ceva absolut necesar pentru ca forumul nostru sa iasa in evidenta. Deja am observat mai multa activitate pe aici iar lucrul asta ma bucura enorm. Felicitari bunului meu prieten de la Oradea, Vlad, cat si celui mai de aproape, Zofei, pentru aceasta splendida initiativa. Totodata vad ca deja au iesit scantei, dar haideti sa ne calmam putin. Nu cred ca Vlad a folosit cu rea intentie poza lui abcd ca avatar al paginii, dar a gresit ca nu i-a cerut acordul acestuia. Totusi, omul i-a multumit public autorului pentru poza de avatar, iar parerea mea e ca nu trebuia ca abcd sa aiba o asemenea iesire. Totusi, chiar si asa, poza fiind a lui, are toate drepturile asupra ei, iar decizia lui de a nu o posta ca avatar al paginii trebuie respectata, chiar daca nu ne convine aceasta.
Oricum eu unul stiu ca as fi fost onorat ca o poza de-a mea sa fie avatar al acestei pagini.
SA FIE INTR-UN CEAS BUN, sa ne vedem si la 1000 de prieteni :D
Recunosc public ca ma droghez. Trenul este drogul meu, pt el traiesc, prin el traiesc :D
www.facebook.com/sulzerul0733
sulzerul 0733

Avertismente: 3

Mesajde Vladyz pe 11 Mai 2011, 22:16

Fratioare multumim de aprecieri! Si stai linistit, avem in plan a creea un album cu cate 2-3 poze ale fiecarui utilizator care e deacord sa ne acorde poza lui pentru pagina railnetu-ului :)
Vladyz

Mesajde Daniel pe 11 Mai 2011, 22:19

Cred ca este mai corect asa. Cine doreste poate scrie aici in cadrul acestui topic si sa trimita la Vladyz fotografiile pe care doresc sa le expuna pe contul nostru de Facebook, deoarce noi cautam sa ne promovam in primul rand membrii si creatiile lor, nu neaparat numele Railnet.ro. Cine intelege aceste lucruri bine, cine nu, este liber s-o faca pe cont propriu, pentru ca nu se supara nimeni. :)
Daniel

Mesajde LDH450HP pe 11 Mai 2011, 22:48

Salutare!:) am citit acest articol si as vrea sa va rog sa ma anuntati si pe mine cand se vor posta fotografiile. Am si eu cateva fotografii superbe cu trenuri.:) Multumesc!
"Să zicem: poate Dumnezeu există, poate nu există... Să cântărim câştigul sau paguba pe care le-am avea dacă spunem că Dumnezeu există. Sunt două posibilităţi: dacă câştigi, câştigi totul, dacă pierzi, nu pierzi nimic. Deci nu mai şovăi, pariază că El există!"
Blog: http://exitwebphoto.blogspot.ro/
LDH450HP

Mesajde Daniel pe 12 Mai 2011, 13:21

Nu trebuie decat sa-i contactezi fie pe Vladyz fie pe Zofei, si sa le trimiti pozele. Acest lucru este valabil pentru toti cei care doresc sa le fie promovate creatiile pe contul nostru de facebook, un cont creat pentru toti membrii activi si interesati ai forumului nostru. Succes! ;)
Daniel

Mesajde Vladyz pe 12 Mai 2011, 13:41

Ca sa fie pe intelesul tuturor, pozele trebuie trimise la adresa de e-mail ( prin mail nu pe messenger): railnetforum@yahoo.com
Va rugam daca se poate ca pozele sa fie originale ( din punct de vedere al rezolutiei, dar se accepta si cele crop-ate) deoarece claritatea de pe facebook sa fie acceptabila! Oricine doreste sa trimita o poza, sa o trimita prin e-mail la adresa specificata mai sus. Oricine doreste e bine venit!
Vladyz

Mesajde Vladyz pe 12 Mai 2011, 16:57

ATENTIE!
Linkul paginii a fost schimbat pentru a fi mai accesibil si usor de retinut! Am modificat si la inceput URL-ul deci puteti da click in continuare pe banner-ul cu facebook! Motivul pentru care am schimbat adresa e acela ca linkul era un cod, acum l-am facut username si e mai usor de tinut minte.
Uitati linkul separat: http://www.facebook.com/ForumulRailnet
Apoi, primul utilizator care a acceptat sa contribuie la realizarea albumului de pe pagina oficiala a railnetului, este LDH450HP. Multumim pentru amabilitatea lui. Va asteptam in continuare!
Vladyz

Mesajde LDH450HP pe 12 Mai 2011, 18:26

Si eu va multumesc!:)
"Să zicem: poate Dumnezeu există, poate nu există... Să cântărim câştigul sau paguba pe care le-am avea dacă spunem că Dumnezeu există. Sunt două posibilităţi: dacă câştigi, câştigi totul, dacă pierzi, nu pierzi nimic. Deci nu mai şovăi, pariază că El există!"
Blog: http://exitwebphoto.blogspot.ro/
LDH450HP

Mesajde Vladyz pe 12 Mai 2011, 19:04

Multumesc deasemena si lui AndreiCFRBucuresti care ne-a trimis si el fotografii pentru album :)
Vladyz

Mesajde Andrei Irimescu pe 12 Mai 2011, 19:31

Vladyz scrie:Multumesc deasemena si lui AndreiCFRBucuresti care ne-a trimis si el fotografii pentru album :)

Multumesc pentru postarea pozelor mele pe contul de facebook al railnet.Vreau sa te anunt ca numele meu este Irimescu nu Irimiescu.Sunt sigur ca ai facut greseala aceasta din neatentie,dar te rog sa modifici!Multumesc! :D
Andrei Irimescu

Mesajde Vladyz pe 12 Mai 2011, 19:49

Multumesc pentru sesizarea facuta! Am modificat numele, sper sa fie in regula acum ;)
Vladyz

Următorul

Înapoi la PROPUNERI, SUGESTII, IDEI NOI / SUGGESTIONS