Propunere BBCoduri

Aici va puteti afisa opiniile si propunerile vis-a-vis de structura si continutul rubricilor. Va asteptam cu interes! Echipa Railnet.ro

Propunere BBCoduri

Mesajde Opptur pe 30 Aug 2011, 13:01

Propun sa fie adaugate BBCodurile [center], [left] si [right] pe forum. Asa, putem customiza mai bine mesajele, semnaturile s.a.m.d.
Prostului nu-i lipseste mintea, ci doar instructiunile de utilizare.
Opptur

Re: Propunere BBCoduri

Mesajde Daniel pe 30 Aug 2011, 16:19

As vrea sa fii mai explicit in aceasta privinta. Merci.
Daniel

Avertismente: 1

Mesajde Opptur pe 30 Aug 2011, 20:18

Nu stiu cu ce as putea fi mai explicit. Nu stiti ce sunt BBCodurile sau cum se folosesc? De exemplu, eu scriu ceva la semnatura, si vreau sa fie pe centrul semnaturii. Atunci o sa scriu textul asa: [center]text[/center].

Si textul va aparea pe mijlocul spatiului disponibil pentru semnatura. Poate fi folosit si pentru imagini, si pentru orice.

PS: uitati aici un tutorial, poate va veti da seama: http://www.phpbb.com/kb/article/adding- ... in-phpbb3/ (aici sunt si acele bbcoduri care trebuie adaugate)

Totusi, cred ca ati inteles. Pai, ar fi mai frumos, daca am putea centra texte, sau a le alinia la stanga sau la dreapta, si nu incarca cu nimic siteul.
Opptur

Mesajde Daniel pe 30 Aug 2011, 20:31

Dupa cate stiu poti centra si altfel textele. Acuma pe bune, chiar de semnatura nu prea am eu timp sa instalez fel de fel de chestii. Oricum singurul care decide instalarea unor coduri noi sau mod-uri este web masterul sitului, nu eu. Daca el e de acord si cu asa ceva eu nu am nimic impotriva. Eu cred ca pana una alta bucurati-va de ceea ce aveti, pentru ca pe multe situri de profil din Romania nu aveti atatea facilitati ca pe Railnet. ;)
Daniel

Avertismente: 1

Mesajde Opptur pe 30 Aug 2011, 20:44

Daniel scrie:Dupa cate stiu poti centra si altfel textele. Acuma pe bune, chiar de semnatura nu prea am eu timp sa instalez fel de fel de chestii. Oricum singurul care decide instalarea unor coduri noi sau mod-uri este web masterul sitului, nu eu. Daca el e de acord si cu asa ceva eu nu am nimic impotriva. Eu cred ca pana una alta bucurati-va de ceea ce aveti, pentru ca pe multe situri de profil din Romania nu aveti atatea facilitati ca pe Railnet. ;)

Nu este de instalat nimic, este doar de copy-paste. Acest lucru se face in 15 secunde cel mult. Ma rog.. eu ma bucur de ce este, am facut o propunere, nu am apucat sa dau sau sa impusc...
Opptur

Înapoi la PROPUNERI, SUGESTII, IDEI NOI / SUGGESTIONS