Aventuri pe calea ferată: nașu’ de la CFR nu i-a compostat

Aventuri pe calea ferată: nașu’ de la CFR nu i-a compostat

Mesajde zofei.2006 pe 06 Ian 2012, 20:54

Aventuri pe calea ferată: nașu’ de la CFR nu i-a compostat biletul dar i-a luat laptop-ul


Ațipitul în tren poate dăuna grav bunurilor personale. A constatat-o pe pielea lui un tânăr care a avut ghinionul să adoarmă între două stații. Suficient ca un ceferist vigilent să-l lase fără laptop.

Tânărul circula cu trenul personal pe ruta Deva-Petroșani și, între stațiile Livadia și Subcetate, a făcut greșeala de a ațipi. Când s-a trezit a constatat că laptop-ul, care se afla pe banchetă lângă el, a dispărut. Imediat a alertat Poliția Transportului Feroviare prin serviciul 112. “În urma activităţilor desfăşurate, prezumtivul autor al furtului a fost identificat în persoana unui bărbat în vârstă de 40 de ani, angajat al C.F.R. Prejudiciul, în valoare de 900 lei, a fost recuperat în totalitate, iar suspectul este cercetat în stare de libertate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat”, se arată în comunicatul Poliției TF Hunedoara.

http://www.adevarul.ro/locale/hunedoara/Aventuri-CFR-compostat-biletul-laptop-ul_0_622737906.html
English/French on PM!

Imagine Imagine
Equinoxe

Trance does not lead to drugs. It is the drug.
It's a way of sharing your deepest emotions with others.
Avatar utilizator
zofei.2006


Mesaje: 2581
Membru din: 15 Iul 2010, 21:33
Localitate: Mogosoaia, Linia CF 700, km 11+400
Avertismente: 16

Re: Aventuri pe calea ferată: nașu’ de la CFR nu i-a compost

Mesajde Daniel pe 06 Ian 2012, 21:14

Din punctul meu de vedere asta este o consecinta directa a politicii de taieri salariale din sistem. Cred ca alte comentarii nu-si mai au rostul... :(
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Aventuri pe calea ferată: nașu’ de la CFR nu i-a compost

Mesajde kdlehel pe 18 Sep 2012, 13:15

asta nu e primul lucru. un alt om de la gara noastra care lucra in gara pentru intreprinderea miniera balan unde eu si prietenul meu am pus jos bicigletele sa ne uitam la ceva tren revenind vazand ca bicigleta la prietenul meu nu mai este acolo. muncitorul ala se uita la noi tot timpul si cand mergeam inapoi sa luam bicigleta si omul si bicigleta a disparut. Dupa cateva minute apare si itrebam despre bicigleta. Omul iesind din birou si vedem bicigleta in birou si era putin beat intrebam de bicigleta ce ma mintit ca nu a vazut si am laut la intrebari ca ala e bicigleta pe care cautam a adus afara si a zis sa caram de acolo. asta sa intamplat acuma cam 7-8 ani ude cfristul si muncitorul fura ce poate ce nu se observa.
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: Aventuri pe calea ferată: nașu’ de la CFR nu i-a compost

Mesajde Goanga pe 18 Sep 2012, 13:52

Daniel scrie:Din punctul meu de vedere asta este o consecinta directa a politicii de taieri salariale din sistem. Cred ca alte comentarii nu-si mai au rostul... :(


Da, asa este. Dar salariul mic nu ii da dreptul sa fure. Cel mai josnic lucru este furtul (parere personala)

kdlehel scrie:asta nu e primul lucru. un alt om de la gara noastra care lucra in gara pentru intreprinderea miniera balan unde eu si prietenul meu am pus jos bicigletele sa ne uitam la ceva tren revenind vazand ca bicigleta la prietenul meu nu mai este acolo. muncitorul ala se uita la noi tot timpul si cand mergeam inapoi sa luam bicigleta si omul si bicigleta a disparut. Dupa cateva minute apare si itrebam despre bicigleta. Omul iesind din birou si vedem bicigleta in birou si era putin beat intrebam de bicigleta ce ma mintit ca nu a vazut si am laut la intrebari ca ala e bicigleta pe care cautam a adus afara si a zis sa caram de acolo. asta sa intamplat acuma cam 7-8 ani ude cfristul si muncitorul fura ce poate ce nu se observa.


Kdlehel, e chiar asa de greu sa scrii corect romaneste? :roll:
Imagine
Avatar utilizator
Goanga


Mesaje: 135
Membru din: 19 Sep 2010, 17:09
Localitate: Alba Iulia

Re: Aventuri pe calea ferată: nașu’ de la CFR nu i-a compost

Mesajde Trifu22 pe 18 Sep 2012, 19:36

Lehel e singura exceptie pe aici, asa ca macar ai putea sa apreciezi ca se straduieste!
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
⚡⚡⚡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ ⚡⚡⚡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: Aventuri pe calea ferată: nașu’ de la CFR nu i-a compost

Mesajde kdlehel pe 19 Sep 2012, 20:42

multumesc Gonga ca mi ai amintit de greselile mele dar nu cred ca nu ai putut descifra ce vroiam sa scriu. Mam straduit. Multumesc Trifu22 pentru suport.
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: Aventuri pe calea ferată: nașu’ de la CFR nu i-a compost

Mesajde Daniel pe 19 Sep 2012, 22:57

Lehel, tu esti prietenul nostru, si intotdeauna te vom sustine! ;)
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


Înapoi la DISCUTII GENERALE DESPRE TRENURI / GENERAL DISCUSSIONS ABOUT TRAINS

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki