Roseanu la antena3

Roseanu la antena3

Mesajde bitter pe 08 Ian 2013, 01:02

Aseara la ora 23 a fost invitat Directorul CFR Calatori la televiziunea mogulului. Bineinteles ca antenistii au inceput asediul cu intrebari fantoma fara inteles. La un moment dat cand directorul CFR a incercat sa dezvaluiasca cateva picanterii din serparia privatilor pupincuristul motanului a inceput sa-i puna pumnul in gura. Ce treaba are club feroviar cu CFR? Daca este Gadea asa destept de ce nu se duce la TVR pe un salariu de nimic. Exact asta a facut Roseanu. Dar deh... ce sa-i ceri unuia care seful lui a fost maaaaaaaaaaareeeeeee turnator pe la secu. Ce iese din pisica tot soareci mananca. Mogulul precum si slugile lui nu au habar ce e ala un tren, depou, remiza, conductor, IDM-ist, operator, etc. O alta mare sclipire de ''geniu'' care are contracte cu statul pentru statii Motorola a declarat ca e foarte ok privatizarea CFR. Eu intreb ceva. Daca vine sa zicem SNCF sa cumpere CFR si izbucneste un razboi Franta Romania si vine SNCF si zice nu va transportam armamentul ce facem? Murim cu milioanele?
Avatar utilizator
bitter


Mesaje: 361
Membru din: 07 Apr 2010, 14:29
Localitate: Brasov

Re: Roseanu la antena3

Mesajde Daniel pe 08 Ian 2013, 01:11

Am vazut si eu emisiunea si a fost mai mult decat tendentioasa din multe puncte de vedere. Sincer nu inteleg de ce l-au mai invitat acolo. Posibil ca nu aveau de cine sa-si bata joc in seara asta. L-au chemat acolo sa vorbeasca numai ei. In fapt Roseanu trebuia sa stea si sa incaseze la scaltoacele lui Gadea si Ursu doar ca sa se dea ei "centauri". Dupa cum am vazut distinsii domni cititori de prompter si filosofi nu au venit cu nimic interesant, nu au venit cu date concrete referitoare la ceva anume, practic nu am vazut nimic in genul vreunei anchete jurnalistice care sa prezinte ceva anume. Mie unul mi se pare doar o mascarada mediatica de luni seara, pentru ca nu mai au alte subiecte interesante de discutie. Din pacate nici pe domnul Iulian Mantescu nu prea l-au lasat sa vorbeasca, luandu-l peste picior in timp ce acesta prezenta o situatie evidenta a caii ferate si a CFR Calatori. In definitiv cu-i ii este frica de adevar? Sau adevarul este ca avem de-a face cu oameni de presa care au atins un subiect insuficient documentat, in care s-au aruncat ca nuca'n perete si ca sa acopere acest hiatus informational au preferat sa inchida gura invitatilor spre a nu se face de rasul curcilor. Un comportament pe care si eu il consider "stalinist". :whistle:

P.S. Pana si Mircea Badea a fost extrem de rezervat in cazul acestui subiect si il apreciez sincer pentru asta. :clap: :clap: :clap:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Roseanu la antena3

Mesajde Daniel pe 08 Ian 2013, 17:47

Aici gasiti si inregistrarea emisiunii: http://www.antena3.ro/inregistrari/sinteza-zilei-cu-mihai-gadea-45.html De pe la minutul 113.

@bitter: hai sa nu ne aruncam in afirmatii oneroase la persoana patronului acesui trust de presa. Inca nu am vazut dovada ca acele lucruri ar fi adevarate sau nu. Prea putin ma intereseaza trecutul unora sau altora.

Hai sa vorbim de prezent, un prezent in care pe mine m-a deranjat faptul ca au chemat niste invitati cu care au dat de pamant in restul de emisune unde au fost adusi. A fost un gest de impolitete din partea domnilor Gadea, Ursu si ai celorlalti ziarsiti implicati in scandal. Nu stiu de ce au sarit ca hienele pe Roseanu, pentru ca nu el este vinovat pentru dezastrul din ultimii ani de la calea ferata (cel putin fara dovezi in acest sens). Omul cred ca a venit la CFR Calatori de numai 7 luni, iar pana la alegerile din aceasta iarna atat el cat si ceilalti oameni numiti in domeniu au avut caracter de provizorat. Asadar nu avea cum sa repare in cateva luni de provizorat ce au distrus altii in ani si ani de zile. Atata doar ca nu inteleg atitudinea agresiva a celor din platoul emisunii.
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Roseanu la antena3

Mesajde Cerbul Carpatin pe 08 Ian 2013, 22:21

Daniel scrie:Aici gasiti si inregistrarea emisiunii: http://www.antena3.ro/inregistrari/sinteza-zilei-cu-mihai-gadea-45.html De pe la minutul 113.

@bitter: hai sa nu ne aruncam in afirmatii oneroase la persoana patronului acesui trust de presa. Inca nu am vazut dovada ca acele lucruri ar fi adevarate sau nu. Prea putin ma intereseaza trecutul unora sau altora.

Hai sa vorbim de prezent, un prezent in care pe mine m-a deranjat faptul ca au chemat niste invitati cu care au dat de pamant in restul de emisune unde au fost adusi. A fost un gest de impolitete din partea domnilor Gadea, Ursu si ai celorlalti ziarsiti implicati in scandal. Nu stiu de ce au sarit ca hienele pe Roseanu, pentru ca nu el este vinovat pentru dezastrul din ultimii ani de la calea ferata (cel putin fara dovezi in acest sens). Omul cred ca a venit la CFR Calatori de numai 7 luni, iar pana la alegerile din aceasta iarna atat el cat si ceilalti oameni numiti in domeniu au avut caracter de provizorat. Asadar nu avea cum sa repare in cateva luni de provizorat ce au distrus altii in ani si ani de zile. Atata doar ca nu inteleg atitudinea agresiva a celor din platoul emisunii.

pana sa vorbeasca gadea asa cu un director de companie asa de mare ca si CFR CALATORI,ar trebuii sa isi schimbe dioptriile de la ochelai cu niste table de aluminiu anti iradiere cu prostie!!!! GADEA din partea mea ai asigurata o portie mare mare de tot de PAMANT PE CARE TI_O BAG IN GURA!!!!
Avatar utilizator
Cerbul Carpatin
Feroviar


Mesaje: 29
Membru din: 02 Noi 2012, 12:44

Re: Roseanu la antena3

Mesajde Cerbul Carpatin pe 08 Ian 2013, 22:26

koro_leon scrie:
Daniel scrie:Aici gasiti si inregistrarea emisiunii: http://www.antena3.ro/inregistrari/sinteza-zilei-cu-mihai-gadea-45.html De pe la minutul 113.

@bitter: hai sa nu ne aruncam in afirmatii oneroase la persoana patronului acesui trust de presa. Inca nu am vazut dovada ca acele lucruri ar fi adevarate sau nu. Prea putin ma intereseaza trecutul unora sau altora.

Hai sa vorbim de prezent, un prezent in care pe mine m-a deranjat faptul ca au chemat niste invitati cu care au dat de pamant in restul de emisune unde au fost adusi. A fost un gest de impolitete din partea domnilor Gadea, Ursu si ai celorlalti ziarsiti implicati in scandal. Nu stiu de ce au sarit ca hienele pe Roseanu, pentru ca nu el este vinovat pentru dezastrul din ultimii ani de la calea ferata (cel putin fara dovezi in acest sens). Omul cred ca a venit la CFR Calatori de numai 7 luni, iar pana la alegerile din aceasta iarna atat el cat si ceilalti oameni numiti in domeniu au avut caracter de provizorat. Asadar nu avea cum sa repare in cateva luni de provizorat ce au distrus altii in ani si ani de zile. Atata doar ca nu inteleg atitudinea agresiva a celor din platoul emisunii.

pana sa vorbeasca gadea asa cu un director de companie asa de mare ca si CFR CALATORI,ar trebuii sa isi schimbe dioptriile de la ochelai cu niste table de aluminiu anti iradiere cu prostie!!!! GADEA din partea mea ai asigurata o portie mare mare de tot de PAMANT PE CARE TI_O BAG IN GURA!!!!

sa ma :obscene-moneypiss: pe ANTENA 3 si sa va BAG PAMANT IN GURA!!!!! gadea esti in plop si plopul in aer!!!!
Avatar utilizator
Cerbul Carpatin
Feroviar


Mesaje: 29
Membru din: 02 Noi 2012, 12:44

Re: Roseanu la antena3

Mesajde Daniel pe 09 Ian 2013, 01:39

Am rugamintea sa ramanem pe un ton cat se poate de civilizat. Altfel ajungem cu acest subiect la LOC DE DAT CU CAPUL. Multumesc anticipat. :!: :!: :!:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la DISCUTII GENERALE DESPRE TRENURI / GENERAL DISCUSSIONS ABOUT TRAINS

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki