Tren de mare viteza in Romania realizat de chinezi!!!

Tren de mare viteza in Romania realizat de chinezi!!!

Mesajde Daniel pe 25 Mar 2014, 19:39

Chinezii încep studiile tehnice pentru trenul de mare viteză spre Constanţa, studii pe care le vor face gratuit. conform Realitatea.net

Imagine

Vicepremierul Liviu Dragnea, împreună cu vicepreşedintele Comisiei Naţionale pentru Reformă şi Dezvoltare a Chinei, au semnat un memorandum pentru începerea analizelor tehnice premergătoare liniei feroviare de mare viteză spre Constanţa via Bucureşti.

Analizele tehnice vor fi efectuate gratuit de către partea chineză, transmite Agerpres. Documentul nu face vreo referire la modernizarea căii ferate care leagă nordul şi sudul României.

Sursa si detalii: realitatea.net
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Tren de mare viteza in Romania realizat de chinezi!!!

Mesajde Drakkar electric pe 30 Mar 2014, 22:27

Am citit ca vor moderniza si centura Bucurestiului. Dar dupa aiureala dintre Ponta si Sova in cazul autostrazilor cred ca termenul stabilit va trebui inmultit cu 2. Cel putin cu 2. Dragnea viseaza frumos... De asta exista politicieni pe lume, sa promita, ca de tinut cuvantul inseamna sa nu mai fii politician de Dambovita.
Avatar utilizator
Drakkar electric


Mesaje: 426
Membru din: 19 Feb 2014, 01:29
Localitate: Bucuresti

Re: Tren de mare viteza in Romania realizat de chinezi!!!

Mesajde Daniel pe 31 Mar 2014, 17:15

Om trai si-om vedea. Nici eu nu cred in vorbele aruncate de politicieni, dar na, cine stie, poate de data asta o sa fie. Ramane de vazut.
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la DISCUTII GENERALE DESPRE TRENURI / GENERAL DISCUSSIONS ABOUT TRAINS

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki