Caile Ferate LA S&D-Epoca 2-Locomotive

Caile Ferate LA S&D-Epoca 2-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 08 Ian 2010, 22:35

Sper ca am ales bine topicul si subectul pentru a va prezenta citeva din locomotivele ce ne stau garate in depourile noastre, ma refer la materialul rulant ce il detin eu(epocile 1, 2 si 3) si fiul meu(epocile 4,5 si mai nou 6), vor fi topicuri separate pentru locomotivele epoca 1 si 2 iar pentru restul epocilor mai mari va fi un singur topic, incep cu epoca promitind ca atunci voi avea timpul necesar voi scoate din cutii si celelalte achizitii la aceasta epoca, nu am pozat cam de mult timp ce am tot adunat dea lungul timpului si in special cam de 2 ani nu am mai facut poze la modelele ce au intrat in depourile noastre.

Locomotiva electrica E 63 DRG producator Piko.Locomotiva este din gama profesional, are lumini ce se aprind in functie de directia de mers, tractiune pe toate osiile, gume de aderenta pe o osie, are foarte multe accesorii de montat, este o locomotiva silentioasa si foarte detaliata.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Locomotiva cu aburi Br 52 kondenstender de la Piko productie ex DDR :D.Locomotiva functioneaza bine, a avut ceva probleme la greutatea de la tender care s-a rezolvat la atelierele "lok", acum capacul la tender se inchide perfect.Iluminare in functie de directia de mers, tractiune pe cele doua boghiuri ale tenderului, are o osie cu gume pentru aderenta.Locomotiva este bine realizata din punct de vedere al detalieri.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Despre aceasta locomotiva nu am de spus prea multe lucruri este produsa de catre Roco, este epoca II, deci las imaginile sa vorbeasca de la sine :D

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

8)

Cam acestea sunt momentan pozele cu epoca 2 dar mai sunt foarte multe locomotive la aceasta epoca si in special ceva militare :D
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate LA S&D-Epoca 2-Locomotive

Mesajde Daniel pe 08 Ian 2010, 22:47

De abia astept si restul locomotivelor din colectia voastra. Cel putin ce am vazut pina acuma sint absolut FABULOASE! Eu din epoca 2 nu prea am, sau daca sunt modele, sint din cele fabricate de Piko inainte de 1989. Oricum, felicitari pentru colectie! Este de nota 10!!!! :D
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Caile Ferate LA S&D-Epoca 2-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 08 Ian 2010, 23:39

Daniel scrie:De abia astept si restul locomotivelor din colectia voastra. Cel putin ce am vazut pina acuma sint absolut FABULOASE! Eu din epoca 2 nu prea am, sau daca sunt modele, sint din cele fabricate de Piko inainte de 1989. Oricum, felicitari pentru colectie! Este de nota 10!!!! :D


Multumesc, or sa mai fie destule locomotive si la epoca 2, vor fi si militare care fac tot deliciul unui colectionar :D
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti


ÃŽnapoi la COLECTII PERSONALE - prezentari, discutii,aprecieri.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki