Diorama ByOnu

Diorama ByOnu

Mesajde ByOnu pe 19 Mai 2012, 19:54

Lucrul la diorama mea a inceput pe la sfarsitul lunii Iunie 2010 si s-a oprit brusc in August 2010 din motive financiare. Mentionez ca actuala dioarama are la baza o diorama TT casata a unui magazin Diverta. Pana in iarna lui 2011 cand am inceput s-o curat timind si Ianuarie 2012 cand m-am reapucat de ea, aceasta se deteriorase foarte mult, motiv pentru care multe elemente au rebuit refacute sau schimbate, o mica reproiectare a sinelor, etc. Oricum, in Iunie este gata, asta fara sa punem la socoteala luminitele (stalpisorii) ai caror fire au fost rupte si roase de scumpetea mea pufoasa. :animals-cat:

Astept pareri, sfaturi, si... desigur, critici. ;)

Incep prin a pune niste poze de acum ~2 ani:

Diorama TT casata:Imagine

Poze reprezentative in ordine cronologica: Imagine Imagine
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine
Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

Si cam la acest nivel m-am oprit in 2010.

In curand voi pune si niste poze recente! :D
ByOnu


Mesaje: 1
Membru din: 17 Mai 2012, 19:13

Re: Diorama ByOnu

Mesajde Daniel pe 20 Mai 2012, 13:34

Parerea mea e ca nu trebuia sa dezasamblezi diorama la TT. Nu stiu cat spatiu ai la dispozitie pentru diorama HO. Cred ca ar fi trebuit s-o faci ceva mai mare, judecand dupa imagini unde ar fi ceva mai mult spatiu. Nu cred ca modulele de la Noch sunt solutia optima pentru o diorama. Mai bine o faci tu de la zero, ceva mai simpluta si mai aerisita. E un sfat. ;) In rest, vad ca ai muncit ceva la decor. :)
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la DIORAME

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki