Feriviti-va de teparul obiwan de pe lokomotiv

Feriviti-va de teparul obiwan de pe lokomotiv

Mesajde baron pe 28 Noi 2010, 21:25

In urma cu citeva zile am avut o discutie cu un individ obiwan de pe lokomotiv cu numele adevarat Vali Ion care are id de mess vali362006 . Acesta mi sa adresat cu cuvinte jicnitoare de ce nu cumpar produse de la ei si a inceput sa injure ca la usa cortului probabil asa se comporta si la el in familie . A inceput sa ameninte ca daca nu cumpar produsele de la ei o sa vada ce reclame proaste face el . Cind iam spus ca sunt alte magazine in tara mai serioase el a inceput sa vorbeasca urit de magazinele respective si sa-si bage si sa-si scoata in magazinele serioase .Ma intreb oare acest individ pe citi ia mai santajat oare? Asa dragi pasionati de machete feroviare aveti grija de acest individ care ameninta si merge la intimidare sa nu fiti pacaliti
baron


Mesaje: 161
Membru din: 25 Dec 2009, 19:11

Re: Feriviti-va de teparul obiwan de pe lokomotiv

Mesajde Daniel pe 28 Noi 2010, 21:38

Nu e nimic nou sub soare din partea acelei gasti de vanzatori de iluzii si magazinasul lor unde in urma cu ceva vreme domnu' Flocinn lua rebuturile de prin tomberonul de gunoi al fabricii Roco de la Arad si le punea in vanzare pe situl lor cu pret de trenulete noi - bine ca au mutat aia tomberonul de linga mall undeva mai la mama naibii sa nu mai intre kolomotivarii sa revanda rebuturile pe bani la fel ca si cele noi, vandute oficial de catre Roco. Deci acest obiwan ce putea sa faca? Ce fac si magarii ailalti - de parca ar fi prima data cand oamenii se plang de magazinasul lor, unde se vand iluzii pe bani grei. :lol:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Feriviti-va de teparul obiwan de pe lokomotiv

Mesajde baron pe 28 Noi 2010, 22:32

Rog pe cei care au fost santajati de acesti indivizi de pe lokomotiv sa posteze aici pe forumul Railnet pentru a stopa si preveni din timp magariile lui Obiwan si celor care mai sunt asociati cu camatarul Obiwan
baron


Mesaje: 161
Membru din: 25 Dec 2009, 19:11

Re: Feriviti-va de teparul obiwan de pe lokomotiv

Mesajde Daniel pe 28 Noi 2010, 22:50

Pai chiar asa: toti cei care au fost tepuiti sunt invitatii nostrii! :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Feriviti-va de teparul obiwan de pe lokomotiv

Mesajde MORTIIS pe 28 Noi 2010, 23:53

Eu nu ma intereseaza modelismu feroviar. Dar la noi la Cluj exista gramada de escroci. Stiu ca forumu kolomotiva este de la Cluj. Aia nu este clujeni frate! Sunt adunati de prin alte zone. Rusine voua ba!!!
Imagine
Avatar utilizator
MORTIIS


Mesaje: 37
Membru din: 30 Iul 2010, 01:48
Localitate: Kluj-Napoka

Re: Feriviti-va de teparul obiwan de pe lokomotiv

Mesajde Daniel pe 29 Noi 2010, 14:57

Iata ca baronu' nostru are dreptate: santajul e in floare la obiwan (kenoooobye!) in cadrul oficiosului deumit "kolomotiv" al unui magazin de tzepe modelistice la toate scarile (altul decat railwayban). Sub genericul "Atentie la manelisti" pe kolomotiv a inceput o adevarata campanie de denigrare a lui baron. Nu o fi baron al nostru usa de biserica, dar parca ceva scartaie in ce spun copilasii aia pe acolo: "Aceste personaje (baronul și frații lui) nu se pot exprima în scris, asa ca ii depistați ușor. :D " - conform lui mity din Braila, o alta mare "somitate" din domeniul modelismului de debara si de sufragerie, intins pe covoarele maestrului biela-manivela. Mai baieti, fratii lui baron nu au treaba tata cu modelismul sau cu trenurile, deci in concluzie nu activeaza pe forumurile de profil.

Topicul razbunator.JPG
Sursa: kolomotiv


Cat despre gamitzu din Galati, mai frate, faza cu Hitler ne cam da de gandit. :think: Pe bune. Se pare ca un Holocaust in care milioane de oameni au murit fara vina, sau stergerea de pe fata pamantului a Prusiei Orientale si a capitalei seculare Konigsberg, sau a Dresdei si Nurnbergului si deportarile sau exterminarile populatiei din Estul Europei, mutarea granitelor unor tari cu totul, calvar pentru popoarele Europei, si toate nenorocirile provocate numai si numai de Hitler (inclusiv raptul teritorial asupra Finlandei, Poloniei, Slovaciei, Romaniei si Tarilor Baltice cu pactul Ribbentropp-Molotov) au insemnat nimic pentru tine. Inseamna ca traiesti degeaba daca faci astfel de "glume".

:(
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Feriviti-va de teparul obiwan de pe lokomotiv

Mesajde baron pe 29 Noi 2010, 18:26

Se zvoneste mai nou ca coioibiwan sau cum i se mai spune obiwan de pe lokomotiv este o sageata pirlita si un ratat . Pacat cai faci pe unii baieti din cluj de rusine cu imaginea ta de impins vagoane
baron


Mesaje: 161
Membru din: 25 Dec 2009, 19:11

Re: Feriviti-va de teparul obiwan de pe lokomotiv

Mesajde Daniel pe 01 Dec 2010, 15:43

Recent un user de pe kolomotiv a avut tupeul sa-l contrazica pe unul din maestrii tomberoanelor exilate de la mall si a fost imediat taxat de o nulitate ce semneaza "lapuseanul" - pasamite o fi dein Targu Lapus... Ei bine lapuseanule, ma bucur ca esti atat de obsedat si paranoic incat sa crezi ca acel user pe care nu-l suporti tu, as fi tot eu. Te asigur ca pe mizeria aia de site nu mai am cont si nici nu-mi voi mai face vreodata pentru ca pur simplu nu am ce gasi intersant pe la voi. Si inca ceva: poate gresesc eu, poate nu, da nu mare mi-ar fi mirarea sa fii vreo coada de topor de-a lui Flocinn Delacluj, daca nu chiar el in persoana. :lol:

005.jpg
Sursa: kolomotiv
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Feriviti-va de teparul obiwan de pe lokomotiv

Mesajde Trifu22 pe 01 Dec 2010, 17:43

...cu dedicatie:

⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: Feriviti-va de teparul obiwan de pe lokomotiv

Mesajde Bubu pe 01 Dec 2010, 19:30

Ma baieti si de ce nu va potoliti? Cati trebuie sa va tzapuiti ca sa intelegeti ca aia isi bat joc de voi. Si nnu asa simplu: pe banii vostri, munciti de voi! Somn usor Romania pana si de 1 Decembrei, ca degeaba... :?
The GothEMO loves to trainzzzzzz!

Lista neagră : Florinn (Florin Vescu), Dr2005(Dragos Anoaica), Fazekas_Abel, DonVilly, Stratan (tttgv); Prognosis (Nemuritorul), Mihai, mariushal, ionutz53, Edy, @ndrei.

Secte de exorcizat: Lokomotiv, Trainfan, Railwayfan, Trainsim piÈ™(zd)ty91;

Țepari ce trebuie distruși:

trains-addicted; trenulete; liliputhobby; electrosida jucarii.com;

de casat: RegioTra(n)s

Imagine
Where's the god that made you
Oh you're superman
Going down forever to never land
Avatar utilizator
Bubu


Mesaje: 222
Membru din: 22 Oct 2009, 23:02
Localitate: Cuca Macaii - Craiova

Re: Feriviti-va de teparul obiwan de pe lokomotiv

Mesajde baron pe 01 Dec 2010, 20:58

Eu am fost sfatuit ca un frate de Daniel Raduca sa nu cumpar nimic de la cei de pe lokomotiv dar uita ca nu am ascultat de el si acuma incapatinarea costa imi pare rau si imi cer mii de scuze Dani ca nu am ascultat de tine dar pe viitor promit ca am sa fiu mai atent
baron


Mesaje: 161
Membru din: 25 Dec 2009, 19:11

Re: Feriviti-va de teparul obiwan de pe lokomotiv

Mesajde petre-florin pe 02 Dec 2010, 10:36

Acesti adevarati eroi in arta modelismului nu stiu prea multe.
Tin minte ca isi luase si un amic de-al meu 2 vagoane de la ei si ca sa vezi cand le-a primit erau dezmembrate ba chiar la unul ai lipsea un boghiu. De atunci s-a lecuit de forumul lor .
petre-florin


Mesaje: 3
Membru din: 30 Noi 2010, 18:24
Localitate: Pascani
Avertismente: 1

Re: Feriviti-va de teparul obiwan de pe lokomotiv

Mesajde Daniel pe 02 Dec 2010, 14:53

Forumul acela a fost creat tocmai pentru ca sa promoveze produsele vandute de ei - nu are in comun nimic sincer cu pasiunea pentru trenuri. Deci problema sunt persoanele care au creat si detin acel forum - atrag oamenii in capcane. :(
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la DISCUTII DIVERSE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki