ATENTIE ATENTIE ATENTIE ! ! !

ATENTIE ATENTIE ATENTIE ! ! !

Mesajde Cornel Grigore pe 12 Iun 2011, 00:41

ATENTIE ATENTIE ATENTIE ! ! ! LA TRAINS-ADDICTED ACUM CEVA AMAR DE VRENE AM CUMPARAT UN VAGON DE CALATORI CFR (AVA 200) FOARTE ENTUZIAST DE ASPECTUL SAU DIN POZA DE PREZENTARE
show_image_in_imgtag.jpg
AM AJUNS ACOLO (CREVEDIA-TAMASI-PLOIESTI-SINAIA ~150KM)LA EXOPOZITIA PERMANENTA DE LA SINAIA ,VAD PE STANDUL DE PREZENTARE-VANZARE VAG AVA 200 LA UN PRET DESTUL DE PIPERAT (250LEI,TRENNET 180LEI) MI-L PREZINTA UN DOMN PE NUME VESCU FLORIN ,CARE IMI PREZINTA TARE FRUMOS VAGONUL ,IL SCOATE DIN CUTIE SI MI-L PREZINTA PE VIU ,APOI AM INTREBAT DACA POT SA IL CUMPAR PE ACESTA SI MI-A RASPUNS FOARTE APASAT , ''NU''. IN SFARSIT COBOARA INTR-O PIFNITA SI IMI ADUCE UN ALT VAGON , SIGILAT .
DUPA CE AJUNG ACASA IL DEZAMBALEZ SI AM SURPRINDEREA DE A CONSTATA IMPREUNA CU TATA CA ROTILE SUNT DIN PLASTIC ,EI ASTA NU ERA O MARE PROBLEMA,IL SCOT DIN CUTIE SI DE ODATA II CAD BOGHIELE :| APOI CU GREU II POTRIVESC BOGHIELE SI IL PUN LA MUNCA SI I SE SMULG CUPLELE .
A 2 ZI TATA SUNA LA ACEASTA FIRMA SI ACEL DOMN II RASPUNDE : NU PUTETI SA IL MAI RETURNATI !

PS.: AVETI GRIJA DE LA CINE CUMPARATI MODELE FEROVIARE!!!!
Toate cele bune !
Cornel Grigore


Mesaje: 489
Membru din: 29 Iul 2010, 12:45
Localitate: Buftea-IF,
Avertismente: 1

Re: ATENTIE ATENTIE ATENTIE ! ! !

Mesajde Daniel pe 12 Iun 2011, 00:53

Dupa cate stiu la Sinaia de vandut modele jefuite (mai fura si ei rotile de fier ca na, sunt scumpe) se ocpupa Bogdan Ion (fiul primarului de SanPetru de Brasov) care e "patronul" acelui pseudo-magazin online. Probabil ca nu i-au mai ajuns alte "fonduri" de la Tata si a bagat mana in rotile de fier ale modelelor in miniatura pe care dupa ce le-a jefuit bine pe diorama din SanPetru a "binevoit" sa le vanda la suprapret dupa ce si-au indeplinit norma de casare (scadenta la reparatii). Asta este, magazinu beizadelei de SanPetru a mai tepuit si alte persoane prin Austria nu numai la noi, deci "afacerea" s-a extins si pe alte meleaguri si se dovedeste a fi "prospera". :lol:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: ATENTIE ATENTIE ATENTIE ! ! !

Mesajde Andrei Irimescu pe 12 Iun 2011, 11:22

Din pacate nu ai putut returna vagonul :( :( Data viitoare le poti cere vanzatorilor sa iti desigileze obiectul cumparat pe loc.Astfel vei evita eventualele neplaceri!
Andrei Irimescu


Mesaje: 1467
Membru din: 06 Ian 2011, 22:37

Re: ATENTIE ATENTIE ATENTIE ! ! !

Mesajde Trifu22 pe 12 Iun 2011, 12:25

Daca ai bon fiscal, il poti reclama la OPC.
Va fi nevoit sa primeasca marfa inapoi.
Daca nu a eliberat bon fiscal, acest lucru reprezinta o infractiune numita EVAZIUNE FISCALA si se pedepseste conform Legii 241/2005
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: ATENTIE ATENTIE ATENTIE ! ! !

Mesajde Daniel pe 12 Iun 2011, 13:15

Firma cu pricina de cand exista a incalcat multe chestii. Despre produsele lor cu defect s-a tot vorbit la noi. Fraier e ala care da, nu ala care cere. Asadar, daca esti destept, NU CUMPERI DE LA EI! :mrgreen:

Si ca o paranteza la acest topic, am aflat ca recent, unul din membrii gastii de acolo, un anume Florin Ţuică din Iaşi, a fost suprins de catre angajatii Depoului Dej cu surubelnita pe la placutele materialului rulant pastrat ca exponat de muzeu. Asadar, "gasca de la Cluj" cu toate ramificatiile ei se tine numai de talharii de tot felul. :?
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: ATENTIE ATENTIE ATENTIE ! ! !

Mesajde Cornel Grigore pe 12 Iun 2011, 15:37

Trifu22 scrie:Daca ai bon fiscal, il poti reclama la OPC.
Va fi nevoit sa primeasca marfa inapoi.
Daca nu a eliberat bon fiscal, acest lucru reprezinta o infractiune numita EVAZIUNE FISCALA si se pedepseste conform Legii 241/2005

NU MI-AU ELIBERAT BON FISCAL DECI OPC SCRIE PE EI.
Toate cele bune !
Cornel Grigore


Mesaje: 489
Membru din: 29 Iul 2010, 12:45
Localitate: Buftea-IF,
Avertismente: 1

Re: ATENTIE ATENTIE ATENTIE ! ! !

Mesajde Daniel pe 12 Iun 2011, 17:01

S-o vad si p-asta... Eu le urez s-o ia pe urma lu' Mister Snow si sa nu mai auzim de ei in acest domeniu pentru ca au pacalit deja prea multa lume. Sau cei care se asociaza cu ei sunt la fel de escroci? O intrebare buna... :think:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: ATENTIE ATENTIE ATENTIE ! ! !

Mesajde Cornel Grigore pe 24 Iun 2011, 02:06

ANUNT

LU VESCU II S-A INFUNDAT SI I-A INTRAT , I-AU INCHIS DUGHEANA, cu acest eveniment ii dedic o melodie http://www.youtube.com/watch?v=8CrmblCj ... re=related
Toate cele bune !
Cornel Grigore


Mesaje: 489
Membru din: 29 Iul 2010, 12:45
Localitate: Buftea-IF,
Avertismente: 1

Re: ATENTIE ATENTIE ATENTIE ! ! !

Mesajde Daniel pe 24 Iun 2011, 09:52

Interesant, dar da-ne mai multe detalii pentru a putea sarbatori faptul ca am scapat de firma trains-afflicted care tragea tepe groaznice clientilor amatori de trenulete in miniatura. Mai precis ce s-a intimplat (inafara ca zilele trecute le-a crapat serverul de pe balconul de la Cluj) ? :lol:

tZEPE.JPG
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: ATENTIE ATENTIE ATENTIE ! ! !

Mesajde Daniel pe 25 Sep 2011, 18:44

Ei bine, cineva care si-a luat teapa de la indivizii astia, mi-a furnizat recent niste informatii (la nivel neoficial). Se pare ca trains-addicetd se ocupa de evaziune fiscala!!! Da, sunt mai multe persoane care sustin aceste lucruri.

Traectul este urmatorul:

Exista un anume Florin Ţuică din Iasi, care ia legatura cu diversi oameni interesati de achizitonarea unor trenulete. Le promite acestora preturi mai mici decat in magazin (in realitate nu-s cu mult mai mici). Ei bine, Vescu si Ion ii livreaza marfa fie de la Cluj fie de la Sanpetru spre Iasi, de unde vanzarile neoficiale ale firmei Trains-Afflicted cresc substantial fata de cele oficiale, care stagneaza...

Inafara de asta, daca vreti sa deturnati niste fonduri prin intermediul unor chitante emise de aceeasi "firma" puteti apela tot la ei daca doriti si impartiti "diferenta". Uite asa mai exista inca o firma "serioasa" dupa decedatii Trainergy.

Mai mult, pana acum ceva vreme, Florin Vescu si Bogdan Ioan luau din tomberonul cu gunoi al fabricii Roco din Romania (Arad) tot felul de produse cu mici defecte, refuzate de producator, pe care le vindeau ca noi prin firma lor, fara sa elibere chitante... Asta se numeste evaziune fiscala.

In primavara Ţuică a dorit sa se mute din Iasi la Brasov. De ce? Pentru ca exista mai multi clienti nemultumiti in Iasi care l-au tot amenintat cu cafteala dupa ce i-a tot pacalit cu marfa din gunoaie a magazinului Trains-addicted. Intr-o vreme faceau "de paza" la poarta acestui escroc din gasca de la kolomotiv.

Firma serioasa domle, nu gluma! :lol:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: ATENTIE ATENTIE ATENTIE ! ! !

Mesajde kdlehel pe 14 Dec 2011, 16:06

Am vreaus a stiu si eu ceva propuneri de magazine unde merita luat astfel de produse unde in general se onoreaza comezile rapid si produsele au calitate.
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: ATENTIE ATENTIE ATENTIE ! ! !

Mesajde Daniel pe 15 Dec 2011, 00:27

Pana in acest moment nu am identificat decat Minitechnik.ro! :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la DISCUTII DIVERSE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki