Supracontrol pe linia 801

Supracontrol pe linia 801

Mesajde Trifu22 pe 29 Noi 2010, 19:02

Cinci sute treizeci si unu de persoane au fost prinse călătorind fără bilet, luni dimineaţă, în trenul personal care circulă pe ruta Olteniţa – Bucureşti Obor, informează CFR Călători.

Acţiunea de supracontrol a avut loc în staţia Cernica.

În cadrul acestui control au fost depistaţi 531 de călători fără legitimaţii de călătorie, cărora li s-au eliberat bilete la tarif de taxare în tren, în valoare de 3.982,5 lei.

La acţiune au participat inspectori din cadrul CFR Călători şi reprezentanţi ai Poliţiei de Transport Feroviar.

Potrivit CFR Călători, acest tip de control va continua în perioada următoare şi pe alte secţii de circulaţie cu trafic semnificativ de navetă.
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: Supracontrol pe linia 801

Mesajde baron pe 29 Noi 2010, 19:33

Pai intr-un fel supracontrolul asta este spre binele CFR-ului :D
baron


Mesaje: 161
Membru din: 25 Dec 2009, 19:11

Re: Supracontrol pe linia 801

Mesajde zofei.2006 pe 29 Noi 2010, 20:12

Acuma toti bani intra in visteria cfr-ului, ca in rest intra in buzunaru partidei de tren plus ceva pe ce se mai da si la mecanic.
English/French on PM!

Imagine Imagine
Equinoxe

Trance does not lead to drugs. It is the drug.
It's a way of sharing your deepest emotions with others.
Avatar utilizator
zofei.2006


Mesaje: 2581
Membru din: 15 Iul 2010, 21:33
Localitate: Mogosoaia, Linia CF 700, km 11+400
Avertismente: 16

Re: Supracontrol pe linia 801

Mesajde Daniel pe 29 Noi 2010, 21:02

Parerea mea e ca cel putin pe Oltenita ar trebui introdus un sistem cu abonamente, iar accesul in statii ca la metrou pe cartele. Si asa nu este o linie de lung parcurs si s-ar putea transforma cumva intr-un tren interurban ceva. Cred ca merita efortul amenajarii statiilor la modul asta, pentru ca pierderile se vor reduce semnificativ. Cartela e cartela. :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Supracontrol pe linia 801

Mesajde zofei.2006 pe 01 Dec 2010, 06:11

English/French on PM!

Imagine Imagine
Equinoxe

Trance does not lead to drugs. It is the drug.
It's a way of sharing your deepest emotions with others.
Avatar utilizator
zofei.2006


Mesaje: 2581
Membru din: 15 Iul 2010, 21:33
Localitate: Mogosoaia, Linia CF 700, km 11+400
Avertismente: 16

Re: Supracontrol pe linia 801

Mesajde sulzerul 0733 pe 01 Dec 2010, 09:39

Imi pare rau ca n-am fost in tren, faceam relatari live despre evenimentul asta care ne-a (re)facut publicitate negativa :lol:
Lasand gluma la o parte, acest control a aratat intregii lumi ce se intampla pe aici si motivul pentru care linia nu e rentabila. Chiar in ziua controlului, dar seara, am venit din Bucuresti cu trenul 8061. Credeti ca a fost ceva schimbat? Adica, dupa un asemenea control, te-ai fi asteptat la vanzari mari de bilete cel putin cateva zile. In realitate insa, luni seara, viata navetistului oltenitean revenise la normal, adica urcatul in tren cu bidonul de bere la 2 l asortat cu bomboanele agricole nelipsite din acest tren si jocurile de poker, septica si alte asemenea, ca doar drumul e exagerat de lung. Bineinteles ca biletul de tren, nu mai spun de abonamente, nu face parte din peisajul acestui tren.
Recunosc public ca ma droghez. Trenul este drogul meu, pt el traiesc, prin el traiesc :D
www.facebook.com/sulzerul0733
Avatar utilizator
sulzerul 0733


Mesaje: 586
Membru din: 02 Feb 2010, 12:42
Localitate: P.O. Frunzanesti, linia 801
Avertismente: 3

Re: Supracontrol pe linia 801

Mesajde Daniel pe 01 Dec 2010, 20:29

In definitiv, solutia pe care o propuneam eu cred ca este cea mai buna. La metrou se poate face blatu' ca la Oltenita? :?: :?: :?:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Supracontrol pe linia 801

Mesajde baron pe 01 Dec 2010, 21:21

Dupa niste surse mai sigure se aude niste zvonori ca o sa fie din ce in ce mai des niste supra controluri pe calea ferata in toata tara. Asa amatorilor de blaturi aveti grija mare ca nui frumos sa va faceti de bafta sa platiti niste amenzi mai mari :naughty:
baron


Mesaje: 161
Membru din: 25 Dec 2009, 19:11

Re: Supracontrol pe linia 801

Mesajde COSTACHE MIHAIL pe 02 Dec 2010, 10:34

Am impresia ca tariful aplicat persoanelor gasite fara bilet, a fost destul de mic. Tariful de taxare in tren la care au fost supusi calatorii gasiti fara bilet nu poate fi considerat amenda. Unii calatori urcati pe la Budesti sau poate chiar mai departe, cu siguranta ar fi putut spune ca s-au urcat in Frunzanesti. Daca cei prinsi fara bilet primeau o amenda usturatoare, cu siguranta ca nu mai aveau curaj sa mai umble nimeni cu nasul, asa cum a vazut SULZERUL 0733 seara cand a circulat cu trenul pe aceasta sectie!
Avatar utilizator
COSTACHE MIHAIL


Mesaje: 418
Membru din: 17 Sep 2010, 16:56
Localitate: Bucuresti

Re: Supracontrol pe linia 801

Mesajde sulzerul 0733 pe 02 Dec 2010, 17:50

Daniel scrie:Parerea mea e ca cel putin pe Oltenita ar trebui introdus un sistem cu abonamente, iar accesul in statii ca la metrou pe cartele. Si asa nu este o linie de lung parcurs si s-ar putea transforma cumva intr-un tren interurban ceva. Cred ca merita efortul amenajarii statiilor la modul asta, pentru ca pierderile se vor reduce semnificativ. Cartela e cartela. :dance:

Aici iti dau foarte mare dreptate, ar fi un sistem foarte bun de taxare, dar cine sa-l faca? prefera ca trenurile sa mearga in continuare in pierdere, ei mai fac cate un control din asta si toata lumea e multumita. Nasii ca isi scot bani, calatorii ca platesc mai putin dar merg spre casa cu viteza melcului etc...
Acum pe bune, tu, calator cu trenul cinstit si corect, cu legitimatie de calatorie cumparata, cum te-ai simti sa te urci in tren si vezi cum nu ai loc pe scaun, vine controlorul si cel de langa tine scoate o bancnota de 1 leu, o intinde "nasului", acesta o accepta fara sa cracneasca in timp ce tu ai dat pe bilet 6,2 lei pana la Oltenita, iar controlorul se uita la tine de parca ai fi un strigoi????
Ei bine, eu am trecut prin asta de multe ori, pentru ca nu toti controlorii se incadreaza in categoria celor din mesajul meu anterior(asta ca sa nu se creada ca ma bat cap in cap in afirmatii :D ), dar asta m-a indarjit si mai tare ca sa-mi cumpar bilet in continuare :D
Recunosc public ca ma droghez. Trenul este drogul meu, pt el traiesc, prin el traiesc :D
www.facebook.com/sulzerul0733
Avatar utilizator
sulzerul 0733


Mesaje: 586
Membru din: 02 Feb 2010, 12:42
Localitate: P.O. Frunzanesti, linia 801
Avertismente: 3

Re: Supracontrol pe linia 801

Mesajde Trifu22 pe 04 Dec 2010, 02:59

sunt dispus sa platesc biletu' cand or scoate suplimentu' de viteza pe care il platesc la trenurile care merg ca melcu'. mai bine merg cu bicla! merg cu mai mult de 30
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14


Înapoi la MAGISTRALA 800: Bucureşti - Ciulniţa - Feteşti - Medgidia - Constanţa - Mangalia

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki