Redeschidere circulatie pe linia Cf 801 !

Redeschidere circulatie pe linia Cf 801 !

Mesajde zofei.2006 pe 13 Mar 2012, 22:25

Incepand cu data de 11.03.2012 a fost redeschis traficu pentru trenurile de calatori pe linia cf 801 Titan Sud - Oltenita .
Imagine

Oficial traficu pe acesta sectie a fost inchis pe 20.02.2012, dar neoficial trenurile nu mai circula incepand cu data de 01.02.2012 din cauza vremii nefavorabile.

Untitled..jpg


Momentan pana la preluarea sectie de catre operatorul privat de calatori TFC, CFR Calatori asigura o singura pereche (8081/8062) pe acesta ruta si asta la insitentele operatorului privat ca altfel nu mai pupau astia trenuri.

Untitled.jpg


Ca de obicei niste baieti destepti vor sa bage CFR Calatori in insolventa si sa fie impartita bucata cu bucata la operatori privati de calatori gen Regiotrans.

Dar faza cea mai tare deabia urmeaza:
- Am primit un email de la CFR Calatori in data de 13.03.2012, in urma cu mult timp eu i-am intrebat cand se redeschide traficu pe linia 801, iar raspunsu lor ma marcat:
"Secţia de circulaţie Bucureşti Obor-Titan Sud Hm.-Olteniţa rămâne în continuare închisă până în momentul în care CN CFR SA va dispune redeschiderea circulaţiei trenurilor de călători.Vă asigurăm că CFR Călători este deschisă dialogului cu publicul călător şi este interesată de opinia publicului călător şi depune eforturi pentru îmbunătăţirea calităţii serviciilor oferite clienţilor. "

Doamne sectia era deschisa de 2 zile iar ei imi trimit ca ramane in continuare inchisa :lol: :lol:, pot sa zic multi idioti prin CFR Calatori .
Sa o zica lu mutu ca sunt deschisi pentru dialogul cu publicul si ca sunt interesati de parerile noastre ca de multe ori mau flituit si in caz de nu am depus petitia direct pe siteul lor si am trimiso pe email s-au facut ca ploua si asa trateaza orice petitie cu indiferenta.
English/French on PM!

Imagine Imagine
Equinoxe

Trance does not lead to drugs. It is the drug.
It's a way of sharing your deepest emotions with others.
Avatar utilizator
zofei.2006


Mesaje: 2581
Membru din: 15 Iul 2010, 21:33
Localitate: Mogosoaia, Linia CF 700, km 11+400
Avertismente: 16

Re: Redeschidere circulatie pe linia Cf 801 !

Mesajde sulzerul 0733 pe 14 Mar 2012, 01:40

Nu crezi ca ar fi trebuit sa mentionezi si autorul primei poze? :shock: Asa ar fi normal cand folosesti ceva ce nu-ti apartine. Bine, ca eu nu ma supar pt asta, e alta problema, dar asa ar fi normal, nu crezi? ;) Repet, NU m-am suparat si nu ma deranjeaza cu nimic, dar daca era poza altcuiva te mai alegeai cu un scandal ;)
Recunosc public ca ma droghez. Trenul este drogul meu, pt el traiesc, prin el traiesc :D
www.facebook.com/sulzerul0733
Avatar utilizator
sulzerul 0733


Mesaje: 586
Membru din: 02 Feb 2010, 12:42
Localitate: P.O. Frunzanesti, linia 801
Avertismente: 3

Re: Redeschidere circulatie pe linia Cf 801 !

Mesajde zofei.2006 pe 14 Mar 2012, 01:49

sulzerul 0733 scrie:Nu crezi ca ar fi trebuit sa mentionezi si autorul primei poze? :shock: Asa ar fi normal cand folosesti ceva ce nu-ti apartine. Bine, ca eu nu ma supar pt asta, e alta problema, dar asa ar fi normal, nu crezi? ;) Repet, NU m-am suparat si nu ma deranjeaza cu nimic, dar daca era poza altcuiva te mai alegeai cu un scandal ;)


Ma mitica poza este luata sub forma de link, plus ca daca era a mea era taguita.
English/French on PM!

Imagine Imagine
Equinoxe

Trance does not lead to drugs. It is the drug.
It's a way of sharing your deepest emotions with others.
Avatar utilizator
zofei.2006


Mesaje: 2581
Membru din: 15 Iul 2010, 21:33
Localitate: Mogosoaia, Linia CF 700, km 11+400
Avertismente: 16

Re: Redeschidere circulatie pe linia Cf 801 !

Mesajde Chev Celios pe 14 Mar 2012, 16:06

Azi dimineata trenul a avut 3 vagoane, dintre care unu de verificare a liniei.
Avatar utilizator
Chev Celios


Mesaje: 434
Membru din: 15 Iul 2010, 22:30

Re: Redeschidere circulatie pe linia Cf 801 !

Mesajde zofei.2006 pe 14 Mar 2012, 18:30

Chev Celios scrie:Azi dimineata trenul a avut 3 vagoane, dintre care unu de verificare a liniei.

Interesant .
English/French on PM!

Imagine Imagine
Equinoxe

Trance does not lead to drugs. It is the drug.
It's a way of sharing your deepest emotions with others.
Avatar utilizator
zofei.2006


Mesaje: 2581
Membru din: 15 Iul 2010, 21:33
Localitate: Mogosoaia, Linia CF 700, km 11+400
Avertismente: 16

Re: Redeschidere circulatie pe linia Cf 801 !

Mesajde COSTACHE MIHAIL pe 14 Mar 2012, 18:31

Este tare raspunsul primit de la CFR Calatori!! :D
Cu alte cuvinte linia ramane inchisa pana ce va fi redeschisa!!!
Eu asa inteleg! :D
Asa s-a ajuns in ziua de astazi! Fara motiv se inchid toate liniile!
Pana cand? Pana cand (poate) vor fi redeschise!
Avatar utilizator
COSTACHE MIHAIL


Mesaje: 418
Membru din: 17 Sep 2010, 16:56
Localitate: Bucuresti


Înapoi la MAGISTRALA 800: Bucureşti - Ciulniţa - Feteşti - Medgidia - Constanţa - Mangalia

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki