Complexul Bucuresti Calatori - Grivita vazut de sus!

Informatii, descrieri despre complexele feroviare din România.

Re: Complexul Bucuresti Calatori - Grivita vazut de sus!

Mesajde kid72 pe 08 Oct 2013, 15:37

Absolut superb, imaginile aeriene (feroviare, sau de tot felul) dintotdeauna au fost extraordinare.
--dar pe turnul de verificat ascensoare? (acum Tziriac, parca) -are o inaltime considerabila, belvederi traznet, cred.

Marea problema: trebuie "sa ai pile" ca sa iti dea voie sus (si eu am o cladire inalta din orasul meu pe care ravnesc demult sa ma sui, dar nici o sansa, institutie financiara, -nici angajatii lor nu cred c-au acces sus)

Noi, ceilalti, ne multumim cu o amarata de "vedere aeriana" de pe vre-o pasarela de pietoni / pod rutier.
Si cu satelitarele de la google, desigur (cu timpul or sa fie si mai H.D., dar cand astepti de pomana.....)
kid72


Mesaje: 83
Membru din: 24 Oct 2011, 16:58

Re: Complexul Bucuresti Calatori - Grivita vazut de sus!

Mesajde Daniel pe 10 Oct 2013, 11:13

Pe acel turn se putea urca in urma cu cativa ani de zile. Astazi, nu se mai poate din pacate. Cred si eu ca de acolo ai o panorama grozava.
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Complexul Bucuresti Calatori - Grivita vazut de sus!

Mesajde kid72 pe 01 Iun 2014, 23:03

Daniel scrie:Pe acel turn se putea urca in urma cu cativa ani de zile. Astazi, nu se mai poate din pacate. Cred si eu ca de acolo ai o panorama grozava.


Acum sunt dronele, le ridici oriunde vrei [deasupra la orice, sute de metri], fara sa te stie nimeni (ioc autorizatie, cin-le vede?).
In curand toata lumea o sa aibe drone (cum au prin SUA, toti se joaca), pt.noi deocamdata sunt scumpe.
kid72


Mesaje: 83
Membru din: 24 Oct 2011, 16:58

Re: Complexul Bucuresti Calatori - Grivita vazut de sus!

Mesajde Daniel pe 02 Iun 2014, 02:21

Despre drone am adus vorba mai demult, insa cele de calitate (cu care sa si filmezi) sunt intr-adevar extrem de scumpe. Nu iti da mana sa dai cateva mii de dolari pe una... :mrgreen:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Anterior

Înapoi la COMPLEXE FEROVIARE DIN ROMÂNIA / ROMANIAN RAIL COMPLEXES

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki