START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

CHESTIONAR CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Chestionarul s-a închis pe data de 24 Oct 2011, 22:59

1. zofei.2006 - "Retragere pe inserat"
5
13%
2. CORNEL96 - "La manevra in Busteni"
2
5%
3. EA1clony106* - "Manevra la intrare in Dep Arad a locomotivei 895"
10
26%
4. ANDU2100CP - "Exponatele la manevra in Nord"
5
13%
5. AndreiCFRBucuresti - "Decuplata, asteapta plecarea in grupa"
11
28%
6. adycfrbucuresti - "230.516 la manevra in Dornesti"
6
15%
 
Voturi totale : 39

START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde Daniel pe 19 Oct 2011, 22:59

S-a dat startul celei de-a noua editii a concursului foto, cea din Octombrie 2011! Perioada de votare este de 5 zile din acest moment! Va urez succes si cat mai multe participari!

NU UITATI CA TREBUIE SA VOTATI DOAR O DATA SI DOI CANDIDATI IN ACELASI TIMP!!!

*Este absolut obligatoriu ca sa votati 2 candidati in acelasi timp. Revotarea nu este permisa. Daca ati uitat sa votati si un al doilea candidat, nu va mai puteti intoarce la vot. Participantii sunt afisati in ordinea intrarii in concurs.


1. zofei.2006 cu Retragere pe inserat

Imagine

2.CORNEL96 cu La manevra in Busteni

Imagine

3.EA1clony106* cu Manevra la intrare in Dep Arad a locomotivei 895

Imagine

4. ANDU2100CP cu Exponatele la manevra in Nord

Imagine

5.AndreiCFRBucuresti cu Decuplata, asteapta plecarea in grupa

Imagine

6.adycfrbucuresti cu 230.516 la manevra in Dornesti

Imagine

Premiile editiei:

Locul 1 : "INTRETINEREA, REABILITAREA SI RECONSTRUCTIA TUNELELOR". Autor: Teodor Iftimie, Editura: ASAB, Bucuresti, 2002

Imagine

Locul 2: "Trenuri" - Editura Aquila, Bucuresti, 2007. Autor: Stephanie Turnbull

Imagine

La toate acestea se mai adauga pentru fiecare loc in parte si un pliant cu automotorul reconditionat Remarul 16 Februarie Cluj, ADH 11

ADH 11.jpg
Foto: Daniel


Succes tuturor participantilor! :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde Andrei Irimescu pe 20 Oct 2011, 07:38

Felicitari pentru fotografii!Sunt foarte frumoase.Succes! :handgestures-salute: :clap:
Andrei Irimescu


Mesaje: 1467
Membru din: 06 Ian 2011, 22:37

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde Daniel pe 20 Oct 2011, 09:18

Ai dreptate Andrei. Mie unul imi e foarte greu sa aleg intre ele. Fiecare are cate ceva interesant si deocamdata raman indecis. Mai am ceva timp de gandire, insa. In fine. Vad eu cu cine votez in final. Succes tuturor! :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde Andrei Irimescu pe 20 Oct 2011, 09:41

A fost dificil,dar m-am hotarat.Voturile mele merg catre Clony si catre AdyCFRBucuresti :dance:
Andrei Irimescu


Mesaje: 1467
Membru din: 06 Ian 2011, 22:37

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde Cosmin pe 20 Oct 2011, 14:02

Poza mea unde e?
Avatar utilizator
Cosmin


Mesaje: 108
Membru din: 14 Mai 2011, 16:05

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde Daniel pe 20 Oct 2011, 15:05

Dupa cum am scris (insa tu nu ai citit), am asteptat poza ta pe adresa concursului foto. Pana la inchiderea selectiei nu am prmit niciun mail cu poza ta. Nu am cum sa accept poze trimise prin mesaje private pe forum sau pe messenger. Asadar, data viitoare am sa te rog sa fii mai atent si sa urmezi intocmai termenii si conditiile intrarii in concurs, asa cum fac si ceilalti colegi de forum. ;)
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde Vladyz pe 20 Oct 2011, 21:10

Din punctul meu de vedere fotografia lui Andrei si Andu merita votate.
La Andrei, imi place cum a surpins-o, e un HDR interesant.
Andu, poza sa e acceptabila.
Clony, poza ta putea fi mult mai buna daca prindeai in reflexia geamului toata locomotiva.
Cornel96, invata regulile de incadrare.
Zofei, nu prea da bine locul ala lasat in spate.
Adycfrbucuresti, e ok poza insa am putut acorda doar 2 voturi.

O seara buna tuturor.
Vladyz


Mesaje: 1461
Membru din: 27 Dec 2009, 02:01

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde sulzerul 0733 pe 20 Oct 2011, 21:31

Eu, nefiind mare fotograf, dar pasionat feroviar pana la moarte si chiar si dupa, am votat doar cu locomotiva mea preferata, 060 DA. Cred ca e clar ca am votat doi agramati certati rau cu limba romana(nu dau nume, se stiu ei Zofei si Andu :P :P ) :P
Recunosc public ca ma droghez. Trenul este drogul meu, pt el traiesc, prin el traiesc :D
www.facebook.com/sulzerul0733
Avatar utilizator
sulzerul 0733


Mesaje: 586
Membru din: 02 Feb 2010, 12:42
Localitate: P.O. Frunzanesti, linia 801
Avertismente: 3

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde zofei.2006 pe 20 Oct 2011, 22:37

sulzerul 0733 scrie:Eu, nefiind mare fotograf, dar pasionat feroviar pana la moarte si chiar si dupa, am votat doar cu locomotiva mea preferata, 060 DA. Cred ca e clar ca am votat doi agramati certati rau cu limba romana(nu dau nume, se stiu ei Zofei si Andu :P :P ) :P

:lol: :lol: :lol:
English/French on PM!

Imagine Imagine
Equinoxe

Trance does not lead to drugs. It is the drug.
It's a way of sharing your deepest emotions with others.
Avatar utilizator
zofei.2006


Mesaje: 2581
Membru din: 15 Iul 2010, 21:33
Localitate: Mogosoaia, Linia CF 700, km 11+400
Avertismente: 16

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde Oana Valentina pe 21 Oct 2011, 06:55

sulzerul 0733 scrie:Eu, nefiind mare fotograf, dar pasionat feroviar pana la moarte si chiar si dupa, am votat doar cu locomotiva mea preferata, 060 DA. Cred ca e clar ca am votat doi agramati certati rau cu limba romana(nu dau nume, se stiu ei Zofei si Andu :P :P ) :P

Doamne cat de tare a sunat. :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
Oana Valentina


Mesaje: 244
Membru din: 01 Iun 2011, 21:02
Localitate: Bucuresti/Craiova
Avertismente: 1

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde ANDU2100CP pe 21 Oct 2011, 19:20

sulzerul 0733 scrie:Eu, nefiind mare fotograf, dar pasionat feroviar pana la moarte si chiar si dupa, am votat doar cu locomotiva mea preferata, 060 DA. Cred ca e clar ca am votat doi agramati certati rau cu limba romana(nu dau nume, se stiu ei Zofei si Andu :P :P ) :P


Vorbește inteligentu' - lu' peste prăjit :crying-pink: :crying-pink: :crying-pink: :crying-pink: :crying-pink: daca erai asa doctor in ale limbii romane nu mai dormeai prin barăci cu extraordinara funcție de "Păzitor/Pândar/agentu lu' peste copt" , DC trebui sa jicnești oamenii ( care momentan nau carte ) da care chiar vor sa avanseze în ale cărții ?? Unii chiar sau înscris sa facă școala la bătrânețe ! Când pe alții chiar nui interesează de soarta pe care o duc ... dar continua fara sa le pese prea mult :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
Avatar utilizator
ANDU2100CP


Mesaje: 3528
Membru din: 06 Feb 2010, 20:27
Avertismente: 5

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde Andrei Irimescu pe 21 Oct 2011, 20:34

ANDU2100CP scrie:
sulzerul 0733 scrie:Eu, nefiind mare fotograf, dar pasionat feroviar pana la moarte si chiar si dupa, am votat doar cu locomotiva mea preferata, 060 DA. Cred ca e clar ca am votat doi agramati certati rau cu limba romana(nu dau nume, se stiu ei Zofei si Andu :P :P ) :P


Vorbește inteligentu' - lu' peste prăjit :crying-pink: :crying-pink: :crying-pink: :crying-pink: :crying-pink: daca erai asa doctor in ale limbii romane nu mai dormeai prin barăci cu extraordinara funcție de "Păzitor/Pândar/agentu lu' peste copt" , DC trebui sa jicnești oamenii ( care momentan nau carte ) da care chiar vor sa avanseze în ale cărții ?? Unii chiar sau înscris sa facă școala la bătrânețe ! Când pe alții chiar nui interesează de soarta pe care o duc ... dar continua fara sa le pese prea mult :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Eu zic sa nu ne aprindem :naughty: Stiti doar ca cearta nu va foloseste la absolut nimic.
Andrei Irimescu


Mesaje: 1467
Membru din: 06 Ian 2011, 22:37

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde Oana Valentina pe 21 Oct 2011, 21:11

AndreiCFRBucuresti* scrie:
ANDU2100CP scrie:
sulzerul 0733 scrie:Eu, nefiind mare fotograf, dar pasionat feroviar pana la moarte si chiar si dupa, am votat doar cu locomotiva mea preferata, 060 DA. Cred ca e clar ca am votat doi agramati certati rau cu limba romana(nu dau nume, se stiu ei Zofei si Andu :P :P ) :P


Vorbește inteligentu' - lu' peste prăjit :crying-pink: :crying-pink: :crying-pink: :crying-pink: :crying-pink: daca erai asa doctor in ale limbii romane nu mai dormeai prin barăci cu extraordinara funcție de "Păzitor/Pândar/agentu lu' peste copt" , DC trebui sa jicnești oamenii ( care momentan nau carte ) da care chiar vor sa avanseze în ale cărții ?? Unii chiar sau înscris sa facă școala la bătrânețe ! Când pe alții chiar nui interesează de soarta pe care o duc ... dar continua fara sa le pese prea mult :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Eu zic sa nu ne aprindem :naughty: Stiti doar ca cearta nu va foloseste la absolut nimic.

Cam repede se aprind spiritele pe aici. :lol:
Credeam ca femeile fac scandal repede,dar vad ca nici cu barbatii nu mi-e rusine. :lol:
Avatar utilizator
Oana Valentina


Mesaje: 244
Membru din: 01 Iun 2011, 21:02
Localitate: Bucuresti/Craiova
Avertismente: 1

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde EA1clony106 pe 21 Oct 2011, 21:29

Va rog sa va pastrati calmul !!! ... asteptam si restul utilizatorilor la vot .. NUmai bine
Imagine
Aleargă în vănt mănâncă şine
Şi electroni zvâcnesc în vene
Dar pulsul monstrului titanic,
E anonimul, un mecanic.
Avatar utilizator
EA1clony106


Mesaje: 605
Membru din: 04 Feb 2010, 22:31
Localitate: Timisoara

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde sulzerul 0733 pe 21 Oct 2011, 22:51

ANDU2100CP scrie:
sulzerul 0733 scrie:Eu, nefiind mare fotograf, dar pasionat feroviar pana la moarte si chiar si dupa, am votat doar cu locomotiva mea preferata, 060 DA. Cred ca e clar ca am votat doi agramati certati rau cu limba romana(nu dau nume, se stiu ei Zofei si Andu :P :P ) :P


Vorbește inteligentu' - lu' peste prăjit :crying-pink: :crying-pink: :crying-pink: :crying-pink: :crying-pink: daca erai asa doctor in ale limbii romane nu mai dormeai prin barăci cu extraordinara funcție de "Păzitor/Pândar/agentu lu' peste copt" , DC trebui sa jicnești oamenii ( care momentan nau carte ) da care chiar vor sa avanseze în ale cărții ?? Unii chiar sau înscris sa facă școala la bătrânețe ! Când pe alții chiar nui interesează de soarta pe care o duc ... dar continua fara sa le pese prea mult :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Mai asta,imi cer scuze ca am uitat ca n-ai simtul umorului,dar deja m-ai enervat.Care-i problema ta cu serviciul meu ma?Da,sunt agent de paza si stau intr-o baraca,ai vreo problema cu asta?Da,am si mult mai multa scoala ca tine si nu ma fac de ras cand scriu un mesaj pe undeva ca tine.Ma Andule,tu ai vazut reactia lui Zofei la mesajul meu?Omul a ras, semn ca a priceput ca e doar o gluma, nu e cu rautate.Tu, la 24 de ani esti batran?Hai lasa-ma,du-te ma la azil daca esti batran,eu unul sunt tanar si in plina putere,nu ma simt deloc batran.Nu stiu ce ai tu impotriva ca eu fac poze cu telefonul.Atat am posibilitatea,care-i problema?Eu nu am pe mamaia si tataia cu pensii babane care sa ma ajute la greu.Nu gogule,pe mine nu ma ajuta nimeni,eu sunt nevoit sa ma descurc singur,doar pe fortele mele proprii.Si da,contrar parerii tale cum ca nu sunt pasionat feroviar dacă n-am DSLR sau alte aparate foto,eu sunt pasionat feroviar,cu mult mai pasionat decat tine!Zici ca te-ai reapucat de scoala,bravo,te felicit,dar,din pacate,asta nu se vede,o faci degeaba,e o cheltuiala inutila,atat timp cat tu tot asa tampit ramai.O sa te superi pe mine daca reusesti sa citesti tot mesajul asta,dar asta e.De la tine nu ma astept oricum la prea multe,tinand cont ca tu insuti ai recunoscut public,aici pe forum ca"atat ma duce capul"(asta e afirmatia ta despre tine)...Sincer?Se vede ca mai mult de atat nu te duce bibilica.Tu ai capul ala pus pe umeri doar asa,sa nu te ploua-n gat :evil:
Cam atat pe subiectul asta,nu mai comentez altceva.Imi cer scuze pt iesirea mea.O seara placuta tuturor!
Recunosc public ca ma droghez. Trenul este drogul meu, pt el traiesc, prin el traiesc :D
www.facebook.com/sulzerul0733
Avatar utilizator
sulzerul 0733


Mesaje: 586
Membru din: 02 Feb 2010, 12:42
Localitate: P.O. Frunzanesti, linia 801
Avertismente: 3

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde dec pe 22 Oct 2011, 00:28

Voturile mele s-au dus catre Andrei si Cornel ! Fie ca cel mai bun sa castige ! :dance:
Be a railway fan ! :-D
Avatar utilizator
dec


Mesaje: 52
Membru din: 02 Sep 2011, 23:04
Localitate: București/Giurgiu

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde EA1clony106 pe 22 Oct 2011, 06:27

Domnilor eu zic sa incetati cu astea aici pe forum ..daca vreti sa va certati (ceea ce nu va sfatuiesc) folositi mesajul privat sau messenger ..Haideti sa fim si noi oameni si sa ne comportam ca atare . Va multumesc pentru intelegere!(mesaj corectat)
Imagine
Aleargă în vănt mănâncă şine
Şi electroni zvâcnesc în vene
Dar pulsul monstrului titanic,
E anonimul, un mecanic.
Avatar utilizator
EA1clony106


Mesaje: 605
Membru din: 04 Feb 2010, 22:31
Localitate: Timisoara

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde danny96 pe 22 Oct 2011, 17:54

Liniste in grajd ca dau cu furca :lol: :lol: :lol: ce-i aici ? Votam poze sau meseri ?(mesaj corectat)
Avatar utilizator
danny96


Mesaje: 957
Membru din: 03 Mar 2010, 21:57
Localitate: Comanesti

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde ANDU2100CP pe 23 Oct 2011, 16:00

EA1clony106 scrie:Domnilor eu zic sa incetati cu astea aici pe forum ..daca vreti sa va certati (ceea ce nu va sfatuiesc) folositi mesajul privat sau messenger ..Haide-ti sa fim si noi oameni si sa ne comportam ca atare . Va multumesc pentru intelegere!


Dacă ne-am ciondăni pe mess sau pe privat n-ar avea farmec , dar asa vede toata lumea si ne dam importanta si avem scandal cu vizitatori :lol: :lol:

Restul lumii de ce se cearta pe forum ? Ca sa isi faca reclama si sa se dea importanți , daca nu faci urat in public - deci - nu existi :crying-pink: :crying-pink: :crying-pink: :crying-pink: asta e mentalitate romanului :lol: :lol: :lol: :P :P , si noi printre ei ca tot Romani suntem

Referire la PANDARU : P.S: n-am nimic cu tine da m-ai enervat ca mereu de 1000000000 de ori scrii numai același lucru .. ca har ca mr ..pasiunea fata de trenuri nu se măsoară in litere daca te interesează sau in "aparaturi de ultima ora" cu crezi tu fata de mine , pasiunea e in suflet si nu moare pana nu e omorâta , iar cu asta am încheiat discuția .

Spor la vot continuatoare !(mesaj corectat)
Avatar utilizator
ANDU2100CP


Mesaje: 3528
Membru din: 06 Feb 2010, 20:27
Avertismente: 5

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde Cornel Grigore pe 25 Oct 2011, 18:34

[quote="Vladyz"]
Cornel96, invata regulile de incadrare.



Si care is alea? :mrgreen:
Toate cele bune !
Cornel Grigore


Mesaje: 489
Membru din: 29 Iul 2010, 12:45
Localitate: Buftea-IF,
Avertismente: 1

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde Daniel pe 25 Oct 2011, 18:35

Dupa un vot extrem de strans cu multe emotii pentru participanti, iata si castigatorii acestei editii:

Locul 1: AndreiCFRBucuresti* cu "Decuplata, asteapta plecarea in grupa"

Locul 2: EA1clony106 cu "Manevra la intrare in Dep Arad a locomotivei 895"

Locul 3: adycfrbucuresti cu "230.516 la manevra in Dornesti"

Ma bucur ca la aceasta editie s-a votat din prima tura castigatorul fiecarui loc. Le multumesc tuturor participantilor, atat concurenti cat si votanti, si il astept pe adycfrbucuresti sa dea tema editiei urmatoare, cea a lunii Noiembrie! Felicitari tuturor! :clap: :clap: :clap:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde Andrei Irimescu pe 25 Oct 2011, 20:49

CORNEL96 scrie:
Vladyz scrie:Cornel96, invata regulile de incadrare.



Si care is alea? :mrgreen:

Esti cam arogant,sau mi se pare mie?Totusi,uite link-ul catre ele.
http://www.e-learn.ro/tutorial/fotograf ... /1/128.htm
Andrei Irimescu


Mesaje: 1467
Membru din: 06 Ian 2011, 22:37

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde Andrei Irimescu pe 25 Oct 2011, 20:56

Le multumesc tuturor celor care m-au votat!Felicitari si celorlalti participanti pentru fotografiile superbe din concurs :)
Andrei Irimescu


Mesaje: 1467
Membru din: 06 Ian 2011, 22:37

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde Cornel Grigore pe 26 Oct 2011, 16:25

AndreiCFRBucuresti* scrie:
CORNEL96 scrie:
Vladyz scrie:Cornel96, invata regulile de incadrare.



Si care is alea? :mrgreen:

Esti cam arogant,sau mi se pare mie?Totusi,uite link-ul catre ele.
http://www.e-learn.ro/tutorial/fotograf ... /1/128.htm

Iti multumesc mult de tot pentru acele reguli si... nu sunt arogant asta e felul meu de a fii ;)
Toate cele bune !
Cornel Grigore


Mesaje: 489
Membru din: 29 Iul 2010, 12:45
Localitate: Buftea-IF,
Avertismente: 1

Re: START CONCURS FOTO OCTOMBRIE 2011!!!

Mesajde sulzerul 0733 pe 26 Oct 2011, 16:36

CORNEL96 scrie: Iti multumesc mult de tot pentru acele reguli si... nu sunt arogant asta e felul meu de a fii ;)

Eu tot nu pricep de ce te-a reprimit Daniel pe aici :x
Iar ai inceput cu arogante si nu e bine pt nimeni :x Iti spun cinstit ca, daca era forumul meu, indivizii ca tine erau INTERZISI !!! :evil:
Recunosc public ca ma droghez. Trenul este drogul meu, pt el traiesc, prin el traiesc :D
www.facebook.com/sulzerul0733
Avatar utilizator
sulzerul 0733


Mesaje: 586
Membru din: 02 Feb 2010, 12:42
Localitate: P.O. Frunzanesti, linia 801
Avertismente: 3

Următorul

ÃŽnapoi la ARHIVA CONCURS FOTO / PHOTO CONTEST ARCHIVE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki