Evenimente pe linii inguste!

Evenimente pe linii inguste!

Mesajde Daniel pe 31 Iul 2013, 18:31

De astazi, vom avea un nou subiect ce va aduna informatiile referitoare la evenimentele ce se desfasoara pe liniile inguste din Romania, de la plimbari si excursii organizate, pana la actiuni ale ONG-urilor de profil.

Sub egida sloganului "Mocanita va circula in Muntii Apuseni" primaria Abrud si Asociatia Pentru pastrarea Liniilor Inguste din Romania, va invita la o plimbare cu acest trenulet intre Abrud si Rosia Montana, in perioada 10 si 11 August 2013. Trenuletul cu aburi va iesi la drum cu ocazia zilelor orasului Abrud.

Afisul evenimentului.jpg
Sursa: Facebook.com


Din punctul in care opreste acest tren, puteti ajunge si in centrul comunei Rosia Montana unde veti putea vizita muzeele inaugurate recent despre istoria localitatii, unde puteti obtine si informatii despre viitoare exploatare miniera. Asadar, o calatorie interesanta din care in mod sigur va veti intoarce mult mai bogati din punct de vedere al culturii generale. Daca mai punem si pesiajul superb din zona, atunci rezulta o calatorie pe cinste! :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Zilele Bradului 2014

Mesajde Georg Hocevar pe 05 Aug 2014, 19:59

Imagine
Georg Hocevar
Feroviar


Mesaje: 2
Membru din: 08 Iul 2014, 16:18

Re: Zilele Bradului 2014

Mesajde Trifu22 pe 05 Aug 2014, 22:26

As fi vrut sa fiu prezent dar din pacate nu se poate!
N-am decat sa ii felicit pe toti cei care mentin aburul in venele acestor batranici!
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: Zilele Bradului 2014

Mesajde Razbunatorul pe 05 Aug 2014, 22:53

Merge careva? Se organizeaza o ieaseala in grup?!
Avatar utilizator
Razbunatorul


Mesaje: 167
Membru din: 31 Mai 2012, 23:35
Localitate: Bucuresti

Abrud - Campeni

Mesajde Georg Hocevar pe 07 Aug 2014, 19:50

Imagine
Georg Hocevar
Feroviar


Mesaje: 2
Membru din: 08 Iul 2014, 16:18

Re: Evenimente pe linii inguste!

Mesajde Daniel pe 08 Aug 2014, 01:14

Abrudul e o zona foarte frumoasa si traseul liniei inguste unul superb, chiar daca nu mai este in totalitate functional. Linia de pe Valea Ariesului are un traseu superb si mi-ar placea intr-o buna zi sa fie redeschida circulatiei trenurilor pe tot parcursul. Cred ca merita sa participi la un astfel de eveniment de exceptie! :dance:

Imi pare rau ca nu pot participa anul acesta, mai ales ca in zona am destui prieteni si mi-ar placea sa revin pe acolo.

P.S. Am comasat aici mesajul deoarece avem acest subiect dedicat exclusiv evenimentelor de acest gen pe cale ferata ingusta. ;)
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la CAI FERATE INGUSTE / NARROW GAUGE RAILWAYS

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki