NOMENCLATOR Gari, Halte si P.O. din Romania

NOMENCLATOR Gari, Halte si P.O. din Romania

Mesajde Cornel Grigore pe 17 Noi 2011, 19:13

Abrami Copsa Mica Magura Simleului hc Saulesti h Mateszalka (Hun)
Abramut hc Corabia Magurele Prahova Savinesti h Tiborszallas (Hun)
Aciliu h Corbu Magurele Prahova Nord h Savirsin Kotegyan (Hun)
Acis Hm Corcova h Magurele Prahova Sud h Scaieni Hm Sarkad (Hun)
Aciuta Cordau h Maieru hc Scarlatesti hc Gyula (Hun)
Adamus h Corfeni h Maierus hc Schitu Golesti Nyirabrany (Hun)
Adinca Hm Corlatesti Hm Malaiesti h Scinteia Hm Karcag (Hun)
Adjud Cormaia h Maldaeni Hm Scirlenta h Barand (Hun)
Adjudu Vechi h Cornatel Moldova hc Malnas Bai Scoarta h Sap (Hun)
Aeroport p o h Cornea hc Malnas h Scoreiu h Berettyoujfalu (Hun)
Afumati Hm Cornesti Tirnava h Malu Alb h Scrovistea hc Budapest Kelenfold (Hun)
Agadici h Cornet Hm Malu Ialomita h Scutelnici h Mosonmagyarovar (Hun)
Aghires Corni hc Malu Mare Hm Sebes Alba Mezobereny (Hun)
Aghires hc Cornurile h Manarade h Sebes Glod h Gyoma (Hun)
Agigea Nord Cornutel Banat Hm Manastirea Turnu h Sebes Olt h Mezotur (Hun)
Agigea Ecluza Hm Coroiesti h Manastur Hm Sebis Ketegyhaza (Hun)
Agirbiciu h Coroiu h Maneciu Secusigiu Komarom (Hun)
Aiud Hm Cosbuc Hm Maneciu Paminteni hc Segarcea Tatabanya (Hun)
Alba Iulia Coslariu Mangalia Segarcea Nord hc Mezopeterd (Hun)
Albesti Tirnava Hm Coslariu Grupa Podu Mures Marasesti Seica Mare Szentannapuszta (Hun)
Alesd Cosmesti Hm Maresal Constantin Prezan Hm Seica Mare hc Vamospercs (Hun)
Alesd hc Cosna Hm Marga hc Seica Mica h Halap (Hun)
Alexandria Costeiu Mare Hm Marghita Seini Nagycsere (Hun)
Alexandria Nord h Costeiu h Margina Seitin h Debrecen Kondoros (Hun)
Alexandria Sud h Costeiu de Sus h Marginea Bihor h Seleus h Debrecen Szabadsagtelep (Hun)
Alexeni h Costesti Arges Mariselu Hm Semenic Hm Torokszentmiklos (Hun)
Alius hc Costesti Iasi hc Marna h Semlac Arad h Fenyes (Hun)
Almaj h Costinesti Maruntisu hc Semlacu Mare hc Bicere (Hun)
Almas h Costinesti Tabara hc Matasaru Hm Sendreni Hm Jozsef Szanatorium (Hun)
Alunis Mures Hm Costisa h Mateias hc Serbanesti h Sarkadi Cukorgyar (Hun)
Alunis Mures h Cotesti Hm Mateieni h Serbesti Bacau h Nagyecsed (Hun)
Alunis Salaj hc Cotnari Hm Maureni hc Serbestii Vechi h Nyircsaholy (Hun)
Alunu Hm Cotofenesti h Medgidia Sercaia Hm Csoma (Hun)
Amaradia Cotofeni Hm Medgidia punct control 2 Sercaia hc Kapuvar (Hun)
Ampoita h Cotorca Hm Medias Setu h Sopron (Hun)
Andrasesti Hm Covasna Hm Mediesu Aurit Hm Seuca h Prut Vest (Mol)
Andreneasa h Covragiu h Mehadia Hm Sfintu Gheorghe Ungheni (Mol)
Andrieseni hc Cozia Hm Mehadia Noua Hm Sfintu Mina h Chisinau (Mol)
Anghelesti h Craciunel Hm Melini Valea Larga h Sfintu Nicolae h Rediul Mare (Mol)
Anghelus h Craciunesti hc Mera Hm Sfintu hc Rautel (Mol)
Anies hc Craiesti h Mereni Lutoasa h Sibiel h Criva (Mol)
Anina Craiova Meri Sibiu Km 0069 h (Mol)
Aninoasa Hm Craiova Triaj hc Merisani h Sibiu Grupa Selimbar Hm Lipcani (Mol)
Apa Hm Crasna Merisor Hm Sibiu Triaj h Medveja (Mol)
Apahida Cretesti Hm Mestecanis Sibiu hc Ocnita (Mol)
Apahida hc Cricov Hm Mica h Sibot Km 0172 h (Mol)
Apata Cringu lui Bot Hm Micasasa Hm Siclau h Grinauti (Mol)
Apoldu de Sus Hm Cringu lui Tei hc Micestii de Cimpie h Siculeni Km 0154 h (Mol)
Apoldu de Jos h Cristesti Jijia Micula Hm Sieu Hm Donduseni (Mol)
Arad Cristesti Pascani hc Miercurea Ciuc Sieut hc Tirnova (Mol)
Aradu Nou Cristian Brasov Hm Miercurea Sibiu Sighetu Marmatiei Ghizdita (Mol)
Arad Vest Cristian Sibiu Hm Baile Miercurea Sibiu h Sighisoara Km 0124 h (Mol)
Aranca h Cristur Hm Mihaesti Hm Sihlea Hm Drochia (Mol)
Arcalia hc Criva h Mihai Bravu Silhoasa Hm Km 0113 h (Mol)
Arcesti Hm Crivadia Hm Mihai Viteazu Hm Silindru Hm Sofia (Mol)
Archita h Crivina Mihail Kogalniceanu h Silistea Crucii hc Km 0101 h (Mol)
Arcus h Cruceni hc Mihaileni Hm Simand Hm Pelinia h (Mol)
Argestru Hm Crusovat Mihalt hc Simbrea Hm Balti Slobozia (Mol)
Arghira hc Cuceu Salaj h Mihesu de Cimpie h Simeria Balti Oras (Mol)
Armasesti Hm Cuci hc Mihesu de Cimpie Sat h Simeria Triaj Km 0075 h (Mol)
Armenis Cuciulat Hm Mija Simeria Veche h Sovhoz h (Mol)
Arpas Hm Cucuieti Suditi h Mijlocenii Birgaului h Simion h Hiliuti (Mol)
Asau Hm Cugir Hm Milcov Hm Simleu Silvaniei Catranic (Mol)
Atel Hm Cugir hc Milcoveni h Sinaia Km 0051 h (Mol)
Atelier Zona h Cunta Hm Milisauti Hm Sinaia Sud hc Falesti (Mol)
Atirnati Hm Curcani h Milova Sinandrei Hm Sarata Veche (Mol)
Augustin Hm Curtea de Arges Mindra Oltului h Sincel h Scumpia h (Mol)
Aurel Vlaicu Curteni h Mindra Sibiu h Sincraieni Hm Stolniceni (Mol)
Avrig Hm Curtici Mindresti h Sindominic h Cioropcanii Noi h (Mol)
Axente Sever h Curtuiuseni hc Mintia Sinesti Hm Km 0023 h (Mol)
Azomures hc Cut h Mintia h Singeorgiu de Padure h Buciumeni (Mol)
Azuga Daesti Hm Mioveni h Singeorz Bai hc Medeleni (Mol)
Babadag Dagita Miraslau h Singer Taureni h Petresti (Mol)
Babeni Daia Hm Mircea Voda Hm Singiorgiu Nou h Semeni h (Mol)
Babuteni Hm Daneasa h Mircesti Sinia Hm Zagarancea h (Mol)
Bacau Danes Hm Miresu Mare Sinmihai h Beresti (Mol)
Bacia Hm Danesti hc Mirosi Sinmihaiu de Cimpie h Visterniceni (Mol)
Bacia h Darmanesti Mirsa hc Sinnicolau Mare Pruncul h (Mol)
Baciu Triaj Hm Deaj h Mirsid Hm Sinnicolau Nord hc Ghidighici (Mol)
Bacova hc Dealu Robului h Misca Maderat h Sinpaul Hm Plaja h (Mol)
Badeni hc Dealu Stefanitei Mititei hc Sinpetru German h Romasca h (Mol)
Badila h Decea h Mizil Sinpetru h Straseni (Mol)
Baesti Hm Deda Moacsa hc Sinsimion Hm Panasesti h (Mol)
Bahnea h Deda Bistra Hm Moara Vlasiei Hm Sintamaria h Bucovat (Mol)
Baia Dobrogea Dedulesti Hm Mocrea h Sintana Pitusca h (Mol)
Baia Mare Deia h Moftin h Sintereag Hm Calarasi (Mol)
Baia de Cris h Dej Calatori Mogoseni Hm Sintimbru Alba Hm Sipoteni (Mol)
Baiculesti Hm Dej CCH h Mogosesti hc Sintimbru Alba h Bahmut (Mol)
Baile Calacea Dej Triaj Mogosoaia Sintimbru Ciuc hc Cornesti (Mol)
Baile Felix hc Denta h Mohu h Sintoma h Km 1636 h (Mol)
Baile Herculane Derin h Moldoveni hc Sinzieni h Bumbata h (Mol)
Baile Sarata Monteoru hc Dersida hc Moldovita hc Sirca Hm Pirlita (Mol)
Baile Tusnad Hm Deta Hm Molid Hm Siretu Bacau h Km 1646 h (Mol)
Tusnad Sat Deva Moniom h Siria Hm Nicolaevca h (Mol)
Bailesti Deveselu h Monor Gledin Sirineasa h Untesti (Mol)
Balabanesti h Dezmir hc Morareni hc Siscani h Cahul (Mol)
Balaci Hm Dilga Hm Moscu hc Sivita h Km 0044 h (Mol)
Balani h Dimbovicioara h Mostistea h Slanic Cirhan Vecche (Mol)
Balanoaia Hm Dimbu Hm Motaieni h Slatina Pascani h (Mol)
Balauseri H Dinamica h Motatei Hm Slatina Timis Manta h (Mol)
Balc hc Dingeni Motru Hm Slatioara Hm Vadu lui Isac h (Mol)
Balcaci h Dingeni Nord h Motru Est Slavitesti hc Colibasi (Mol)
Balda h Diocheti h Movila Dimbovita h Slobozia Veche Brinza h (Mol)
Baldovinesti Hm Diosig Hm Movila Ialomita Hm Slobozia Noua Valeni h (Mol)
Baleni h Dirju h Movila Oii h Smirdioasa h Slobozia Mare h (Mol)
Balint hc Dirste Movileni hc Socodor h Cislita Prut h (Mol)
Balintesti h Dirza h Mujdeni h Socola Giurgiulesti (Mol)
Balnaca hc Ditrau Muncel Hm Remiza Socola h Basarabeasca (Mol)
Balomiru de Cimp h Dobeni h Munor h Sofronea Abaclia (Mol)
Balota Mehedinti Dobra Hm Munteni Buzau hc Soimi hc Km 0006 h (Mol)
Balota Vilcea h Dobrei hc Munteni Vaslui Hm Soimu h Cioc Maidan h (Mol)
Balotesti Docaneasa hc Mureni Hm Soimus h Ciucur Mingin h (Mol)
Bals Doclin hc Murfatlar hc Soldana hc Comrat (Mol)
Balta Alba Hm Dodesti hc Murgeanca Hm Solonet hc Dezghingea h (Mol)
Balta Sarata Dofteana Bacau Murgeni Hm Somes Odorhei Hm Cenac h (Mol)
Balteni Olt Hm Doicesti Muru hc Sona h Hirtop h (Mol)
Balteni Vaslui Hm Doicesti hc Musculesti Sopirlita hc Baius h (Mol)
Banca Hm Dolhasca Nadab Sosdea hc Iargara (Mol)
Baneasa Giurgiu Hm Dolhesti h Nadas h Sovata H Km 0072 h (Mol)
Banesti Dimbovita hc Domanesti h Nadasel hc Baile Sovata (cfi) Cuporani h (Mol)
Banesti Suceava hc Domasnea Cornea Hm Nadejdea Hm Spataru h Hanaseni h (Mol)
Banila Cilnic h Domnesti Tirg hc Nadejdea Sat h Spicu Tataresti h (Mol)
Banita Domnesti pe Sieu hc Nadlac Spineni h Prut Est (Mol)
Banloc hc Domnestii de Sus h Nasaud Spinoasa h Pereiesti h (Mol)
Banu Maracine Hm Dor Marunt Hm Nasaud h Stamora Moravita Stoianovca h (Mol)
Barabant Dor Marunt Sat h Negoiesti h Stana Hm Ghioltosu h (Mol)
Barabant Antestatie h Dorna Burcut hc Negreni h Stanesti Hm Flaminda h (Mol)
Barabant Nord h Dorna Candrenilor h Negresti Oas Stanita h Gotesti h (Mol)
Baraganu Hm Dornesti Negresti Oas hc Stefan Voda h Chircani h (Mol)
Barateaz h Dornisoara hc Negresti Vaslui Hm Stefan cel Mare hc Km 0026 h (Mol)
Barbatesti Hm Dorobantu Negru Voda Stefanesti Arges Hm Zirnesti h (Mol)
Barbosi Dorohoi Nehoiasu Stei Hm STVC h (Mol)
Barbosi Triaj h Doroltu hc Nehoiu h Stejaru h Chisinau Est (Mol)
Barbulesti h Dracsenei h Nemesesti h Stilpeni Hm Revaca (Mol)
Barcea Dragalina h Nepos hc Stina de Vale hc Revaca Parc h (Mol)
Bartolomeu Draganesti Olt Neptun Stinceni Hm Daci h (Mol)
Baru Mare Draganesti Prahova Hm Neptun hc Stinceni Neagra h Dobrusa (Mol)
Baru Mare h Dragasani Nerau hc Stinceni h Beltat (Mol)
Basarabi Draghici h Neudorf h Stoenesti hc Gangura (Mol)
Bascov Hm Dragos Voda Hm Nevrincea h Stoicani h Km 0034 h (Mol)
Batar h Dragosa hc Nichiseni Hm Stolniceni h Km 0039 h (Mol)
Batiz h Dragutesti h Nichisoara hc Stolnici Hm Cainari (Mol)
Batuta Hm Dridif h Nicolae Balcescu Strehaia Km 0063 h (Mol)
Baza IFF h Dridu Hm Nicolina Strehaia hc Carbuna h (Mol)
Beclean pe Olt h Drobeta Turnu Severin Nima hc Strehaia Nord h Zloti (Mol)
Beclean pe Somes Drobeta Turnu Severin Est Hm Nimigea Hm Strejesti Km 0089 h (Mol)
Beia Hm Drobeta Turnu Severin Marfuri Nimigea hc Strimba hc Ciuflesti (Mol)
Beius Dudesti Braila Hm Nistoresti hc Strimbuta Hm Satu Nou h (Mol)
Belcesti Hm Dudestii Noi Hm Nucet Stroiesti Km 0098 h (Mol)
Belint Hm Dudestii Vechi h Nusfalau h Studina hc Cimislia (Mol)
Bencei h Dumbrava Bihor h Obadeni h Studinita h Ivanovka h (Mol)
Benesat Hm Dumbrava Neamt Hm Obreja hc Stupini Hm Iserlia h (Mol)
Bentu h Dumbraveni Ocisor h Subcetate Hateg TPK Km 111 rasd (Mol)
Berbesti Dumbravioara Ociu h Subcetate Mures Hm Girbova (Mol)
Berca Hm Dumbravita Birsei Hm Ocna Sibiului Hm Suceag h Naslavcea (Mol)
Berchisesti Hm Dumbravita Oas hc Baile Ocna Sibiului hc Suceava Verejeni (Mol)
Beregsau hc Dumesti h Odaile h Suceava Nord Valcinet (Mol)
Beresti Hm Dunarea Hm Odoreu hc Suceava Vest Movilau Pod (Mol)
Berheci Ecaterina Teodoroiu Odorhei Sudrigiu Hm Elizaveta h (Mol)
Berliste h Eforie Nord Odorhei Sud hc Sugau h Alexandreni (Mol)
Bernadea h Eforie Sud Ogoarele h Suhulet h Putinesti h (Mol)
Berzovia Episcopia Bihor Ogra h Suletea h Gura Canarului h (Mol)
Betel h Epureni h Ograda h Suncuius Hm Marculesti h (Mol)
Betesti h Erbiceni hc Ohaba Caras h Suplacu de Barcau Floresti (Mol)
Betesti Est h Erghevita h Ohaba de sub Piatra hc Suplacu de Tinca h Gura Camencii h (Mol)
Beuca Sat h Ezeris hc Ojasca h Supur hc Ghindesti (Mol)
Beuca h Ezureni h Oltenesti h Supur halta hc Tira (Mol)
Bibesti Hm Fagaras Olteni Suraia Hm Cosernita h (Mol)
Bicaz Faget Oltenita Surduc Banat Hm Rogojeni (Mol)
Bichigiu h Faget Teleajen Oltet h Surduc Salaj Hm Pohoarna h (Mol)
Bicsadu Oltului Hm Falciu Hm Oncesti h Surdulesti h Unchitesti (Mol)
Biharia Hm Falciu Nord hc Onesti Susani Bega hc Cuhuresti h (Mol)
Bilca hc Falcoiu hc Oradea Suseni Arges h Cobilnea (Mol)
Bildana hc Falticeni hc Oradea Est Susenii Birgaului Hm Oliscani h (Mol)
Biled Faraoani Hm Oradea Est Triaj h Sustra h Soldanesti (Mol)
Bilteni h Farcasele Hm Oradea Vest Hm Tabanu hc Lipceni h (Mol)
Bircea Mica Faurei Orastie Tabarasti hc Mateuti (Mol)
Bircea Mare h Feisa h Orasu Nou hc Tabarasti Sud hc Cuciurgan (Mol)
Birda hc Feldioara Hm Oravita Tagu h Zaim (Mol)
Birla pe Sieu h Feldru Hm Orbeni Hm Tagsor h Km 0037 h (Mol)
Birlad Feleag h Orlat Tagu Sat h Causeni (Mol)
Birnova Hm Feliceni h Orlesti hc Talagiu h Chircaiesti h (Mol)
Birsa h Felnac hc Ormenis hc Talasmani h Hagimus (Mol)
Birtin h Fenes h Orsova Talmaciu Hm Cuza Voda h (Mol)
Birzava Ferendia hc Ortisoara Tamand h Tighina Sud (Mol)
Birzesti h Ferma Ciala h Osorhei Hm Tamasda h Tiraspol (Mol)
Bistrita Birgaului hc Fersig hc Ostroveni h Tamaseu h Calfa h (Mol)
Bistrita Birgaului Sat hc Fetesti Otelec h Tandarei Km 1503 h (Mol)
Bistrita Birgaului h Fiad Hm Otelu Rosu Tapia Hm Km 1501 h (Mol)
Bistrita Neamt hc Fibis h Otelu Rosu hc Tarcaia h Km 1497 h (Mol)
Bistrita Nord Fieni Ovidiu Tarcau Ciuc h Tighina Nord (Mol)
Bistrita Fabrici h Fierbinti Ozun Hm Tarcau Neamt Hm Singera h (Mol)
Bistrita h Fiezel h Padureni Arad Tartal h Mereni (Mol)
Bita h Filesti Hm Padureni Putna Hm Tartaria hc Chirica h (Mol)
Bivolaria hc Filfani Hm Padureni Timis Hm Tasnad Jemciug h (Mol)
Bixad hc Filiasi Pajura Hm Tatarani h Socoleni (Mol)
Bizusa hc Finis hc Palanca Hm Tataranu Hm Aneni Noi h (Mol)
Blaj Fintinele h Palas Taureni h Bulboaca (Mol)
Blandiana Hm Firtanesti h Palos Ardeal h Taut h Roscana h (Mol)
Blejoi Fiscalia Hm Paltineni h Tautu Ampoiului h Culma (Mol)
Boboc Hm Fizes hc Panade h Tebea h Chiriet Lunga h (Mol)
Bobolia h Floreni Panciu hc Tecuci Joltai h (Mol)
Bocicoel h Floresti Gorj hc Pantelimon Tecuci Nord hc Besghioz h (Mol)
Bocicoi Hm Floresti Prahova Hm Pantelimon Sud h Teis Hm Ceadir Lunga (Mol)
Bocsa Montana hc Focsani Papa h Teisani Hm Km 0174 h (Mol)
Bocsa Romana hc Foltesti Hm Parcul Kretulescu Teius Chiriutnea (Mol)
Bocsa Romana h Forotic hc Parhauti h Telciu Hm Cazaclia h (Mol)
Bocsa Salaj h Frasin Paringu Hm Telechiu Hm Taraclia (Mol)
Bocsig Hm Frasinet hc Parta h Teliu h Km 0200 h (Mol)
Bod Hm Fratesti Paru hc Tepes Voda h Km 0208 h (Mol)
Bodoc Frumosu h Pasajul Cosoveni hc Teregova Hm Greceni (Mol)
Bodrogu Nou h Frumusita h Pasarea Teremia Banat hc Vulcanesti (Mol)
Bogata Mures hc Frunzanesti Hm Pascani Tetchea hc Km 0254 h (Mol)
Bogdana h Frunzeasca Hm Pascani Triaj h Teuz h Km 0258 h (Mol)
Boiu Bihor h Fulga hc Patirlagele Hm Tibeni h Etulia (Mol)
Boju Fundata hc Patroaia Hm Tibiscu h Blok Post Km 8 (Mol)
Bolcas hc Fundatura hc Pauleasca h Ticau hc Briansk Orlovskii (Rus)
Boldesti hc Fundulea Hm Paulian h Ticvanu Mic h Moskwa (Rus)
Boldur hc Fusea Hm Paulis Arad Hm Tiganesti h Suhinichi G (Rus)
Bologa hc Gaesti Paulis Arad hc Tigau h Kaluga 2 (Rus)
Bolovanis h Gaesti Sud h Pausa h Tileagd Sankt Petersburg (Rus)
Bontesti h Gageni hc Pecica Tilisca h Briansk Lgovskii (Rus)
Bontida Hm Gaiseanca hc Peciu Nou Timiseni Hm Vrsac (Ser)
Bordeasca Noua Hm Galanesti Hm Peret hc Timisesti Hm Alibunar (Ser)
Bordei hc Galaseni h Periam Timisoara Nord Vladimirovac (Ser)
Borla Hm Galateni Hm Perieti h Timisoara CET Pancevo Glavni (Ser)
Borlesti Arges h Galati Peris Ilfov Timisoara Est Beograd (Ser)
Borosneu Mare h Galautas Hm Peris Mures hc Timisoara Sud Kikinda (Ser)
Borz hc Galbeni Perisoru Hm Timisoara Vest Kapikule (Tur)
Borzesti Bacau Galbinasi hc Persani Hm Timisu de Sus Hm Istanbul (Tur)
Borzesti Bacau h Ganeasa Olt hc Pesac h Timisu de Jos h Vadu Siretului (Ukr)
Borzia h Ganeasa Olt h Pescareasa h Timna Cernauti (Ukr)
Bota Sat h Ganesti h Pescaretu Mic hc Tinca Hm Lvov (Ukr)
Boteni hc Gataia Pescarus h Tinganu h Ternopol (Ukr)
Botirlau h Gataia h Pesteana Jiu h Tintareni Hm Jmerinka (Ukr)
Botiz Hm Gavanel hc Pestera Bihor hc Tiream h Vinnica (Ukr)
Botosani Gavojdia Pestera Bolii h Tirgoviste Kazatin Tovarnyi (Ukr)
Boureni hc Gelu hc Pestisu Mare h Tirgoviste Nord Kiew Pass (Ukr)
Boutari Hm General Eremia Grigorescu Hm Petelea hc Tirgsoru Nou Hm Zernovo (Ukr)
Brad General Gheorghe Avramescu Hm Petreu hc Tirgu Bujor Rahov (Ukr)
Bradesti h General Nicolae Dascalescu Hm Petris pe Mures hc Tirgu Frumos Berlibas (Ukr)
Bradet Hm Geoagiu hc Petrosani Tirgu Jiu Berlibas Fr (Ukr)
Bradisoru de Jos h Gepiu h Petrosani Triaj h Tirgu Mures Teresva (Ukr)
Bradu de Sus Gheorghieni Petrosnita h Tirgu Mures Nord Hm Teresva Fr (Ukr)
Brahasoaia h Ghergani Hm Petrova Hm Tirgu Mures Sud Diacovo (Ukr)
Braiesti h Ghergheasa h Piatra Craiului Hm Tirgu Neamt Sarata (Ukr)
Braila Gherla Piatra Neamt Tirgu Ocna Hm Mamaliga (Ukr)
Braisoru Hm Ghertenis hc Piatra Olt Tirgu Secuiesc Km 0061 h (Ukr)
Branesti Hm Ghidigeni Hm Picioru Lupului hc Tirgusor Bihor h Larga (Ukr)
Branesti Sat hc Ghilad hc Pielesti Hm Tirgusor Dobrogea Hm Ianauti (Ukr)
Branet h Ghimbav Hm Pietrele Albe Hm Tirnava h Vascauti (Ukr)
Branisca Hm Ghimes Pietrisu h Tirnavele Hm Romancauti (Ukr)
Branistea h Ghindari h Pietroasele hc Tirnaveni Secureni (Ukr)
Brasov Ghioroc Pietrosita Tirnaveni Vest Hm Cetatea Alba (Ukr)
Pavilioane CFR Brasov Triaj h Ghiroda h Pincota h Tirnova Zarand Hm Carabuteni h (Ukr)
Bratasanca h Giarmata Hm Pingarati Hm Tirol hc Chirujca h (Ukr)
Bratca Viile Giarmata h Pirscov Tirzii h Km 0121 halta (Ukr)
Bratcov h Giera hc Pirscoveni h Tisa h Lencauti (Ukr)
Bratei h Gilgau Pirtesti h Titu Cernauti Nord (Ukr)
Brateni h Gilgau h Pirvu Hm Toc h Sadgora (Ukr)
Brates h Gilort Hm Pirvu h Todireni Hm Mahala (Ukr)
Brazi Ginta h Pischia h Todiresti hc Boian (Ukr)
Breaza hc Giorocuta h Piscu Galati h Tohanu Vechi hc Lehaceni (Ukr)
Breaza Nord h Girbau Hm Piscu Rusului hc Tomesti h Noua Sulita (Ukr)
Brebu Girbova Alba h Pitesti Tomnaticu h Km 0040 h (Ukr)
Bretcu Hm Girbovi Hm Pitesti Nord Tomsani hc Vanicautii Mari (Ukr)
Bretea Mureseana hc Girbovu h Plaiesu h Topile h Km 0049 h (Ukr)
Bretea Streiului Hm Girleni Hm Plaiu Vulcanesti Hm Toplet Hm Sendreni h (Ukr)
Brinceni h Girliste Hm Plataresti hc Toplita Slobodca (Ukr)
Brincovenesti hc Girnita Hm Platonesti hc Topolovat Razdelnaja 1 (Ukr)
Brincoveni h Giroc h Ploiesti Vest Toporas h Cernauti Sud (Ukr)
Brosteni Hm Giulvaz h Ploiesti Sud Toporu Ceahor Hm (Ukr)
Brusturoasa hc Giurgiu Ploiesti Est Tormac h Cosminul (Ukr)
Bucecea Giurgiu Nord Ploiesti Est Post 1 Traian Sat Hm Voloca pe Derelui (Ukr)
Bucesti h Giurtelec hc Ploiesti Nord Hm Traian Vuia hc Cuciurul Mare (Ukr)
Bucium hc Glad h Ploiesti Triaj Trainica hc Tisauti (Ukr)
Buciumeni punct macaz Gligoresti Hm Plopeni Trestieni h Dumbrava Rosie (Ukr)
Bucsani Dimbovita h Glodu Somesului hc Plopeni Sat Hm Troian h Adincata (Ukr)
Bucsani Vilcea h Glogovat Arad Plopi h Trotus h Petriceni (Ukr)
Bucsenesti h Glogovet Alba h Plopsoru Trusesti Carapciu (Ukr)
Bucu Hm Goioasa Hm Plosca Hm Tudor Vladimirescu hc Iordanesti (Ukr)
Bucuresti Nord Golenti Hm Ploscos hc Tufalau h Ropcea h (Ukr)
Bucuresti Baneasa Golesti Poarta Alba hc Tulcea Oras Strojinet (Ukr)
Bucuresti Basarab Ramificatia Golesti Poarta Caras Hm Tulcea Marfuri Mamaiesti (Ukr)
Bucuresti Obor Gomila h Podari Tulucesti Hm Lujeni (Ukr)
Bucuresti Titan Sud Hm Gornesti Mures h Podereia Feldrului h Tunel Cluj Hm Grigore Ghica Voda (Ukr)
Bucuresti Basarab h Gotlob h Podoleni Hm Tunelu Mare h Zavallia (Ukr)
Bucuresti Sud Calatori Govora Podu Cosnei h Turbaria Stampei h Vascauti pe Ceremus (Ukr)
Bucuresti Triaj Depou h Grabat h Podu Iloaiei Turburea Hm Slobozia Banilei (Ukr)
Bucuresti Triaj hc Gradinari Caras Podu Olt Turceni Banila pe Ceremus (Ukr)
Bucurestii Noi Gradinari Ilfov Podu Rizii h Termo Turceni h Milie (Ukr)
Buda Gradinita Podu Ulmi h Turdas Hm Ispas (Ukr)
Budai hc Gradistea Hm Pogoanele Turnisor Hm Cernahuzi (Ukr)
Budesti Calarasi Grajduri Poiana Ampoiului h Turnu Magurele Vijnita (Ukr)
Budesti Cluj h Graniceri Hm Poiana Florilor h Turnu Rosu Hm Laschiuca (Ukr)
Budila H Greci hc Poiana Ilvei Tutova Cozmeni (Ukr)
Buftea Greoni h Poiana Slanic Hm Tuzla h Davidesti (Ukr)
Buhaceni h Grindeni h Poiana Stampei Hm Ucea Vrinceni (Ukr)
Buhaiesti Grivita h Poiana Tapului hc Udresti h Stefanesti (Ukr)
Buhusi Gropeni h Poieni Hm Uilacu Beius hc Prelipcea (Ukr)
Bujoreni Vaslui h Grozavesti Hm Poienita h Uilacu Simleului hc Costrijeni (Ukr)
Bujoreni Vilcea Hm Gugesti Pojogeni Hm Uliuc hc Zalesciki (Ukr)
Bulboaca h Gura Ariesului hc Pojorita Hm Ulmeni Buzau Arciz (Ukr)
Bulgarus hc Gura Bascii h Ponor h Ulmeni Salaj Paris (Ukr)
Bulz Hm Gura Humorului Oras Popesti Vilcea Hm Ulmulet h Brezina (Ukr)
Bumbesti Hm Gura Humorului Hm Poptelec h Umbraresti h Bolgrad (Ukr)
Bunesti h Gura Motrului Hm Portaresti Hm Ungheni Prut Hm Fricater (Ukr)
Bungetel h Gura Putnei Porti hc Ungureni Hm Liman Dunaiskii (Ukr)
Burjuc hc Gura Vaii Hm Porumbacu Hm Unguriu hc Vostok h (Ukr)
Bursuceni h Gurahont Porumbenii Mari h Unirea Hm Chirhan h (Ukr)
Bursuci h Gurasada Hm Porumbenii Mici h Unirea hc Reni Nalivnaia (Ukr)
Busag Hm Gurbediu h Porumbesti Hm Urechesti Hm Port h (Ukr)
Busteni Guruslau hc Posada h Urleasca Hm Reni (Ukr)
Butan hc Halaucesti hc Potcoava Urseni hc Odessa (Ukr)
Butoiesti Hm Halmagiu Hm Potingeni hc Urvis h Odesa Vest (Ukr)
Buzau Halmeu Prahova h Urzica Mare h Ksenievo (Ukr)
Buzau Nord Hm Hameius P m Praid Urziceni Akkarja (Ukr)
Buzau Sud Hm Hanu Conachi Hm Prajani h Utusoiu h Baraboi (Ukr)
Buzescu h Harman Preasna hc Utvin h Carolino Bugaz (Ukr)
Buzias Hasag h Predeal Utvinisu Nou Bugaz (Ukr)
C A Rosetti Hm Hatcarau h Prejmer Hm Utvinis h Saba (Ukr)
CIL h Hirlau Preotesti h Vacaresti hc Cantemir (Ukr)
Cacica Hm Hirsesti Hm Pricaz h Vaculesti h Culevcea (Ukr)
Caciulati Hm Hodoni h Prisaca Alba h Vadeni Hm Gnadental h (Ukr)
Cadia h Hodora h Prisaca Dornei Hm Zagna Vadeni h Deleni (Ukr)
Caila hc Holboca Hm Probota h Vadu Crisului Hm Glavani (Ukr)
Caiuti Hm Holdea Hm Prundu Birgaului hc Vadu Crisului hc Aliyaga (Ukr)
Calafat Holod Prunisor Hm Vadu Lat Hm Fintina zinelor (Ukr)
Calan Hm Holod Vest Hm Pucioasa Vadu Rosu h Catlabuga (Ukr)
Calan Bai Homoriciu Hm Pufesti Hm Vaduri h Tasbunar (Ukr)
Calarasi Sud Horga h Pui Valcani Hm Ismail (Ukr)
Calarasi Nord Hm Horodnic h Pustinis h Valea Alba Hm Kotiujany (Ukr)
Calarasi Turda Hm Horticola h Putna Valea Calugareasca Hm Kopai (Ukr)
Calimanesti Vilcea Hm Hotoan h Putna Seaca Hm Valea Cernei Hm Fastov 1 (Ukr)
Calimanesti Vrancea h Huedin Racaciuni hc Valea Dacilor h Dubno (Ukr)
Calina h Hunedoara Racari Hm Valea Draganului hc Popelnia (Ukr)
Calinesti Hm Hunedoara h Racasdia Hm Valea Florilor Hm Nejin (Ukr)
Camara Sighet Hm Husi Racasdiuta h Valea Fratelui h Bahmach (Ukr)
Canton 009 h Iablanita Rachita hc Valea Homorod h Konotop (Ukr)
Canton 097 + 770 Iacobeni Suceava Racos Hm Valea Larga Hm Krolevec (Ukr)
Canton 217 h Iacobenii Vechi hc Racova h Valea Lunga Voronejsk (Ukr)
Canton 239 + 700 h Ialomita Hm Racovita hc Valea Marului Hm Hutor Mihailovskii (Ukr)
Canton 282 h Iam hc Racu h Valea Muresului h Suzemka (Ukr)
Capat h Ianca Radaia h Valea Paltinisului h Hmelnikii (Ukr)
Capilna Bihor hc Ianca halta hc Radauti Valea Putnei Hm Podvolochisk (Ukr)
Capilna pe Somes hc Iasi Radesti h Valea Rosie hc Volochisk (Ukr)
Capruta hc Iaz Caras hc Radna Valea Sadului Hm Derajnia (Ukr)
Caracal Iclod Hm Radoiesti Hm Valea Seaca Kalinovk 1 (Ukr)
Caracal Grupa Tehnica Idiciu de Jos hc Radomiresti Hm Valea Sibiciului h Gnivan (Ukr)
Caracau h Iernut Radomiru hc Valea Stinei h Sniatyn (Ukr)
Caralita h Igiroasa Hm Radulesti Hm Valea Strimba hc Zabolotov (Ukr)
Caransebes Ilba h Rafaila hc Valea Teliului h Colomeea (Ukr)
Caransebes Cazarma hc Ileanda Rahau h Valea Timisului Hm Ivano Frankovsk (Ukr)
Caransebes Tiglarie Ilia Ramificatia Borcea Valea Uzului Hm Galich (Ukr)
Caransebes halta hc Ilieni hc Ramificatia Botiz h Valea Uzului halta hc Burshtyn (Ukr)
Carasa h Ilovita h Ramificatia CAM h Valea Viilor Hm Hodorov (Ukr)
Carbunesti Ilteu Ramificatia Trifesti Valea Viseului Brody (Ukr)
Carei Ilva Mare Hm Rapsig h Valea Voievozilor hc Radivilov (Ukr)
Cariera Leasa h Ilva Mica Rascruci hc Valea lui Mihai Zdolbunov (Ukr)
Carpati h Imeci Hm Rastoci Hm Valeadeni h Shepetovka (Ukr)
Carpinis Inau hc Rastolita Hm Valeni Metes h Berdichev (Ukr)
Caseiu Hm Independenta Hm Rasuceni h Valenii de Munte Tluste (Ukr)
Casicea hc Ineu Rates Munteni h Valenii de Munte Nord Hm Mateevici (Ukr)
Castelu h Inotesti Hm Ratesu Cuzei hc Valisoara Hm Korshev (Ukr)
Cata Hm Intorsura Buzaului Hm Rauseni hc Valu lui Traian Otynia (Ukr)
Catalina h Ioanis Hm Razboieni Vama Jitomir (Ukr)
Cataloi Hm Ion Luca Caragiale Razvad hc Vama Turului hc Korosten Gorod (Ukr)
Cavaran Ion Luca Caragiale Vest h Rebricea Hm Vameni hc Ovruch (Ukr)
Cazaci h Ionel hc Rebrisoara Hm Vames h Slovechno (Ukr)
Cazanesti Ionesti Gorj h Recas Var hc Kozenki (Ukr)
Ceamurlia de Jos Hm Ionesti Vilcea Hm Recea Hm Varadia Hm Kalinkovichi (Ukr)
Cebza h Ipu Hm Recolta hc Varadia hc Svetlog B (Ukr)
Cefa Hm Isalnita Rediu h Varatec Jlobin (Ukr)
Cenad Isalnita hc Reghin Varbilau hc Sverkovo (Ukr)
Cenei h Iscroni Remetea Mare Varias hc Rogachev (Ukr)
Ceplenita hc Islaz h Remetea Mica Vascau Toscica (Ukr)
Ceramica h Itesti Hm Resighea h Vasilati hc Ludchicy (Ukr)
Cerat h Ivanesti h Resita Nord Vasile Alecsandri h Byhov (Ukr)
Cermei hc Ivesti Hm Resita Noua h Vasiova Mogilev (Ukr)
Cernaia h Iza Hm Resita Sud Hm Vaslui Ryjkovichi (Ukr)
Cernavoda Pod Izvin hc Reteag Hm Vata Shklov (Ukr)
Cernele Izvoarele hc Reteag hc Vatra Dornei Prokshino (Ukr)
Cerneteaz h Izvoru Muresului Hm Ribita h Vatra Dornei Bai hc Cherveno (Ukr)
Cernica h Izvoru Oltului Rieni Bihor hc Vatra Moldovitei h Orsha Central (Ukr)
Cernisoara h Jabar Hm Rifov h Veresti Vitebsk (Ukr)
Cetatea Giurgiu h Jamu Mare hc Rimnicu Sarat Vermes h Zaluche (Ukr)
Cetatea de Balta h Jebel Rimnicu Vilcea Vernesti Gorodok (Ukr)
Cetatuia h Jebelu de Sus h Rimnicu Vilcea Nord h Veseud h Nevel 2 (Ukr)
Cezieni h Jebuc h Ripa Bihor hc Vestem h Novosokolniki (Ukr)
Checea h Jegalia Ripa de Jos Hm Vetel h Shubino (Ukr)
Chetani hc Jena Hm Risnov Viaductu Circea h Strimovichi (Ukr)
Cheveres h Jianca Risnov h Vicovu de Jos h Loknia (Ukr)
Chiajna Jibou Riul Vadului h Vicovu de Sus h Suscevo (Ukr)
Chibed h Jidostita h Riureni Vicsani Dedovichi (Ukr)
Chichis hc Jidvei hc Riureni hc Videle Dno (Ukr)
Chinezu h Jijia h Robanesti Hm Vidrasau h Solcy (Ukr)
Chintelnic h Jimbolia Robesti h Viisoara Bacau hc Utorgosh (Ukr)
Chiraftei h Jirlau Hm Rodna Veche hc Viisoara Bistrita h Kchery (Ukr)
Chirales h Jirov Hm Rogojelu Vinatoresti h Bateckaia (Ukr)
Chiriacu Hm Jiu Hm Roman Vinatori Kazatin Pass (Ukr)
Chiribis hc Joia Mare hc Romanita h Vinerea h Chertkov (Ukr)
Chirileu hc Josenii Birgaului hc Romlux hc Vinga Hm Kopyvnicy (Ukr)
Chirnogeni h Jucu Hm Romula Hm Vintu de Jos Horostkov (Ukr)
Chisineu Cris Jupinesti Hm Romuli hc Viperesti hc Trembovlia (Ukr)
Chitila Km 0025 + 700 h Ronat Triaj Grupa D Virciorova Hm Vapniarka (Ukr)
Chizatau Hm Km 0049 + 800 h Ronat Triaj Cabina h Virfurile Hm Rudnica (Ukr)
Ciacova Hm Km 0074 + 600 h Ronat Triaj h Virt h Kodyma (Ukr)
Ciceu Cristur hc Km 0107 + 000 h Rontau h Virtoapele hc Kotovsk (Ukr)
Ciceu Mihaesti hc Km 0109 + 000 h Roscani h Viscoza h Zatishe (Ukr)
Cicir Hm Km 0200 + 400 Rosia Jiu h Viseu Bistra hc Kamenka B (Ukr)
Cicirlau h Km 0216 + 050 h Rosiesti hc Viseu de Jos Radehov (Ukr)
Cighid h Km 0231 + 600 h Rosiori Bihor h Visina Veche hc Stoianov (Ukr)
Ciineni Km 0318 h Rosiori Nord Visina h Gorohov (Ukr)
Cilibia Km 0355 + 100 h Rosiori Vistea h Luck (Ukr)
Cilnic Caras h Km 0374 + 700 h Rosu Hm Vizireni h Kivercy (Ukr)
Cimpia Salaj hc Lacu Crisului h Rotbav h Vlad Tepes hc Rojisce (Ukr)
Cimpia Turzii Lacu Sarat Rovinari Vladeni Ardeal Goloby (Ukr)
Cimpina Lainici Hm Rovinari Sud h Vladeni Iasi Kovel (Ukr)
Cimpu Libertatii Hm Lapugiu hc Roznov Vladesti h Zlochev (Ukr)
Cimpulung Moldovenesc Larga Jijia Hm Rudna hc Vladuleni Gorj h Kalush (Ukr)
Cimpulung Moldovenesc Est Hm Larion Hm Ruginoasa Hm Vladuleni Olt Rojniatov (Ukr)
Cimpulung Muscel Laslau h Rupea Vlasca Hm Dolina (Ukr)
Cimpulung la Tisa Lazarea Hm Rus Salaj hc Voetin h Bolehov (Ukr)
Cimpuri Surduc Hm Lazaresti Hm Rusavatu hc Voila Hm Morshin (Ukr)
Cindesti hc Lechinta Rusetu Hm Voislova Hm Stryi (Ukr)
Cinepisti h Lehliu Rusi Hateg h Voiteni Skole (Ukr)
Ciobanita h Lemnia h Rusii Munti hc Voluntari Slavsko (Ukr)
Ciobotani h Lenauheim hc Rusor hc Vorniceni h Lavochne (Ukr)
Cioc h Leorda Hm Rusu Birgaului hc Voslabeni Hm Volovec (Ukr)
Ciocanesti Hm Leordeni Arges Sabaoani Hm Vrabia h Svaliava (Ukr)
Ciochina hc Leordina Sabareni Vraniuti h Karpaty (Ukr)
Ciochiuta Hm Leordina hc Sabisa hc Vulcan Hm Mukachevo (Ukr)
Ciocirlia hc Les Bihor Hm Sabolciu hc Vulcana Pandele Hm Batovo Pass (Ukr)
Ciocmani hc Lespezi Bacau h Sacadat hc Vulpasesti h Chop (Ukr)
Ciolpani Hm Lespezi Iasi Hm Sacalaz Hm Zabala h Ujgorod (Ukr)
Ciopea h Lesu Ilvei Hm Sacaseni h Zabrani Hm Vidinov (Ukr)
Ciorani Hm Letca Hm Sacel Maramures Hm Zadareni hc Harkov Pass (Ukr)
Ciorasti Letcani Sacelu Sibiului h Zagujeni Hm Liubotin (Ukr)
Cipau h Letea h Sacosu Mic Zalau Nord Bogoduhov (Ukr)
Ciprian Porumbescu Hm Leu Hm Sacu hc Zalhanaua h Gubarenka (Ukr)
Cirbesti Hm Liebling hc Sacueni Bihor Zam Kirikovka (Ukr)
Circea h Liesti Sacueni Bihor h Zanesti Neamt h Smorodino (Ukr)
Ciresoaia h Lipanesti hc Sacueni Roman Hm Zanoaga Hm Boromlia (Ukr)
Ciresu Hm Lisava Hm Sacuieni Dimbovita h Zarnesti Sumy (Ukr)
Cirta h Liteni Hm Sacuienii Noi h General Traian Mosoiu hc Belopole (Ukr)
Cirtani hc Livada Oas Hm Sadalbagiu hc Zau de Cimpie h Vorojba (Ukr)
Cislau hc Livada Noua hc Sadova Hm Zavestreni Hm Putivl (Ukr)
Cistei hc Livada Somes hc Sag Hm Zavideni Hm Puteiskaia (Ukr)
Citcau hc Livadia h Sagna Hm Zavoiu Caras Hm Gruzskoe (Ukr)
Ciucea Livezeni Sahateni Hm Zebil h Vygnanka (Ukr)
Ciudanovita Livezi Ciuc Salcia Teleorman Hm Zerind Hm Gvizdet (Ukr)
Ciulnita Livezile Banat hc Salcuta Hm Zimandu Nou h Gorodenko Zaved (Ukr)
Ciumeghiu Hm Livezile Birgaului hc Saligny Grupa Est Zimbreasca h Maksimovka (Ukr)
Ciumesti Loamnes Hm Saline hc Zimnicea Voitovcy (Ukr)
Ciurea Hm Lotru Saliste Hm Zlatarei Hm Strumkov (Ukr)
Clarii Vii h Lovrin Salonta Zlatna H Strabichevo (Ukr)
Cliciova Lucacesti Hm Salva Zlatna Tehnica Hryplin (Ukr)
Clopodia hc Ludus Samarinesti h Zlatna h Bratkovcy (Ukr)
Clucereasa h Ludus Sat hc Sandra h Zlatunoaia hc Tarnovicya (Ukr)
Cluj Napoca Lugoj Sanislau Hm Zoita Hm Nadvirna (Ukr)
Cluj Napoca Est Lugoj Nord h Santau hc Zorile h Deliatin (Ukr)
Clujana h Luica h Santier Naval h Zorleni Iaremche (Ukr)
Cobadin hc Luna h Sarasau h Wien Westbf (Aus) Miculicin (Ukr)
Cobuz h Lunca Banului hc Sarata Bistrita hc Bruck (Aus) Vorohta (Ukr)
Cociu hc Lunca Bradului Hm Sarata Colun h Wien Meidling (Aus) Voronenka (Ukr)
Codlea Hm Lunca Budieni Hm Saratel Minsk (Blr) Iasinia (Ukr)
Codru h Budieni h Sarateni Ialomita h Ruse (Bul) Tovmachik (Ukr)
Cogealac Lunca Ilvei Sarateni Mures h Kaspicean (Bul) Tiachev (Ukr)
Cojocaru hc Lunca Jiului hc Saratuica Hm Varna (Bul) Bushtine (Ukr)
Cojocna Hm Lunca Motilor h Saravale h Karnobat (Bul) Hust (Ukr)
Coldau Hm Lunca Muresului h Sard Ighiu h Burgas (Bul) Rokosovo (Ukr)
Colibasi h Lunca Sibiu hc Sardanesti h Gorna Oriahovita (Bul) Korolevo (Ukr)
Colt h Lunca Siretului h Sarlota h Levski (Bul) Gudia (Ukr)
Coltan h Lunca de Mijloc Hm Sarmas Runc hc Pleven (Bul) Chernotisovo (Ukr)
Comana Hm Lunca de Sus Hm Sarmasag Cerven Brig (Bul) Km 0067 h (Ukr)
Comanda h Lunca la Tisa h Sarmasag hc Mezdra (Bul) Seleusu Mare (Ukr)
Comanesti Luncavita h Sarmasel hc Sofia (Bul) Solotvino 1 (Ukr)
Comarnic Lupeni Sarmasel Gaz Metan h Stara Zagora (Bul) Solotvino 2 (Ukr)
Comlaus h Lupeni Grupa T Hm Sarmasu h Svilengrad (Bul) Chetovo (Ukr)
Comlosu Mare h Lupeni hc Sarulesti Lokoshaza (Hun) Borjava (Ukr)
Comoriste h Lutita h Saschiz h Bekescsaba (Hun) Beregovo (Ukr)
Conacu Iosif h Macau h Sascut Hm Szolnok (Hun) Kosini (Ukr)
Condrea Hm Maceu h Sateni h Budapest Keleti (Hun) Markovcy (Ukr)
Conop Hm Madaras Bihor hc Satmarel h Gyor (Hun) Goloskov (Ukr)
Constanta Madaras Ciuc Hm Satu Mare Hegyeshalom (Hun) Gody Turka (Ukr)
Contesti h Magherus Sieu Hm Satu Mare Sud Biharkeresztes (Hun) Cimpu Cetatii h (cfi)
Copaceni Hm Maglavit hc Satu Nou Hm Puspokladany (Hun) Muntele h (cfi)
Copacioasa Hm Magura Buzau hc Satucani h Debrecen (Hun)
Coplean hc Magura Ilvei Hm Satulung pe Somes Hm Budapest Nyugati (Hun)




sursa:merstrenuri.ro/
Toate cele bune !
Cornel Grigore


Mesaje: 489
Membru din: 29 Iul 2010, 12:45
Localitate: Buftea-IF,
Avertismente: 1

Re: NOMENCLATOR Gari, Halte si P.O. din Romania

Mesajde Daniel pe 13 Mar 2018, 16:23

Ei bine, am sa vin si eu cu o completare foarte importanta pe acest subiect: codurile SIRUES ale statiilor de cale ferata din Romania. Ce este Codul SIRUES? El se defineste astfel: codul statistic republican al unităţilor economico-sociale (SIRUES). Teoretic astfel de coduri au sau aveau cam toate institutiile publice gen scoli, universitati, alte institutii si companii. Doar ca eu ma refer strict la statiile de cale ferata. Am facut rost recent de un document din anul 1981, care va fi de folos unora in activitatea profesionala, iar altora in cunoasterea unor lucruri noi, ca pasionati de trenuri.

Ilustratie.jpg
Foto: Daniel


Documentul contine codificarea statiilor si haltelor, regionalelor CFR, depourilor si remiselor, RCM-urilor, sectiilor IFTE. Codurile au ramas aceleasi, chiar daca rangurile statiilro s-au modificat, fie unele au disparut, etc. Oricum ramane un document interesant si pentru amatorii de Istorie feroviara.

Coperta.jpg
Railnet.ro - 2018


1.jpg
Railnet.ro - 2018
3.jpg
Railnet.ro - 2018
4.jpg
Railnet.ro - 2018
5.jpg
Railnet.ro - 2018
6.jpg
Railnet.ro - 2018
7.jpg
Railnet.ro - 2018
8.jpg
Railnet.ro - 2018
9.jpg
Railnet.ro - 2018
10.jpg
Railnet.ro - 2018
11.jpg
Railnet.ro - 2018
12.jpg
Railnet.ro - 2018
13.jpg
Railnet.ro - 2018
14.jpg
Railnet.ro - 2018
15.jpg
Railnet.ro - 2018
16.jpg
Railnet.ro - 2018
17.jpg
Railnet.ro - 2018


Multumirile mele speciale lui O.D.I. pentru acest document. Mie unul imi este foarte util. Numai bine!
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9680
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


Înapoi la Discutii diverse despre gari / Various discussions about railstations

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki