Farming simulator 2011

Discutii pe orice alta tema.

Farming simulator 2011

Mesajde kdlehel pe 06 Mai 2011, 15:08

Farming simulator 2011 Este un simulator ce este total diferit ca barn baddy sau alte jocuri flash existente intre jocuri.

Ce stie jocul? Foarte multe. Aveti posibilitate de a lucra in ferma proprie unde aveti cam 30 de terenuri cu diferite marimi. Aveti tractoare combine si tot feluri de utilaje pentru a ingiji pamanutirle voastre. Petei sa cultivati porumb, grau iarba si asa mai departe. Oricum aveti posibilitate sa feceti ce vreti.

Jocul vine cu urmatoare cerinta de system ca:

System Requirements Windows Version (*)
Microsoft Windows XP, Windows Vista or Windows 7
2.0 GHz Intel or equivalent AMD processor (**)
Nvidia Geforce 6800 Series, ATI Radeon X850, S3 Chrome 430 GT or better (min 256 MB VRAM)
1 GB RAM
1 GB free hard drive space
Soundcard

Contine si urmatoarele moduri de joaca:

Modul Carrer care este sectiune de business unde ingrijiti pamantul plantati si cultivati, si puteti sa cumparati si ingrijiti vaci.
modul Multiplayer unde puteti sa jucati in retea in lan sau pe internet se poate crea si server dar necesita router cu optiunea port forward activat.

o mare flota de masini autentice marci ca Deutz-fahr, korne, vogel and noot horch, pöttinger.
Suporta Game controlere.

Daca ati plictisit de masini ce erau impreuna cu joc puteti sa descarcati mai multe, istalarea se face cu copierea addonurilor la un folder predefinit.

Site oficial: http://www.landwirtschafts-simulator.de
http://www.ls-mods.de/downloads.php site unde se poate descarca masini si altele.

Cateva imagini si un film de introducere:

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

pentru modul muliplayer trebuie sa aveti jocul Original.
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: Farming simulator 2011

Mesajde NF1-800 pe 06 Mai 2011, 17:08

Case IH, John Deere, New Holland nu are?
Intreb din simpla curiozitate.
Avatar utilizator
NF1-800


Mesaje: 84
Membru din: 01 Aug 2010, 20:43

Re: Farming simulator 2011

Mesajde kdlehel pe 06 Mai 2011, 21:07

este omie si una. se poate descarca din locuri diferite. case si new hollan deja poti sa observi in poze.
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: Farming simulator 2011

Mesajde LDH450HP pe 06 Mai 2011, 21:14

E o porcarie de joc! Are o gramada de bug-uri...! L-am jucat...e foarte plictisitor! Singura chestie distractiva este ca poti pune diferite moduri cu tractoare, combine, camioane, harti, echipamente agricole, etc. Nu il recomand!
"Să zicem: poate Dumnezeu există, poate nu există... Să cântărim câştigul sau paguba pe care le-am avea dacă spunem că Dumnezeu există. Sunt două posibilităţi: dacă câştigi, câştigi totul, dacă pierzi, nu pierzi nimic. Deci nu mai şovăi, pariază că El există!"
Blog: http://exitwebphoto.blogspot.ro/
Avatar utilizator
LDH450HP


Mesaje: 185
Membru din: 20 Ian 2011, 14:55
Localitate: Bucuresti

Re: Farming simulator 2011

Mesajde kdlehel pe 07 Mai 2011, 08:59

LDH450HP scrie:E o porcarie de joc! Are o gramada de bug-uri...! L-am jucat...e foarte plictisitor! Singura chestie distractiva este ca poti pune diferite moduri cu tractoare, combine, camioane, harti, echipamente agricole, etc. Nu il recomand!


Da sa lansat 2 patch uri unde a fost reparat majoritatea bugurilor. Daca ai de pe torrent nui de mirare ca nu merge, ca erau in versiuni alfa sau beta. Eu am dat 30 euro dupa joc si nu am probleme. oare de ce?
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: Farming simulator 2011

Mesajde LDH450HP pe 07 Mai 2011, 12:11

Ok, am inteles! Dar nu am facut referire numai la acele bug-uri... Este vorba despre creativitatea jocului. Care este scopul tau in acest joc? Scopul tau in acest joc este sa scoti niste bani pe diferite culturi si sa-i bagi in alte utilaje...ok, am inteles asta! Apoi...? Nimic! Atat...! Faci bani doar ca sa cumperi niste utilaje...nimic special. Totul este monoton! O sa vezi ca o sa te plictisesti...! Si in plus...o sa te chinui mult la caratul cerealelor, pentru ca nu poti angaja pe camioane soferi...! Asa ca trebuie sa duci fiecare camion. In plus, nu are si alte animale, decat vaci. Textura din interiorul cabinei este praf! La fel virajele si acceleratia masinariilor... La partea cu balotii e o mare prostie, cu macaraua aia din joc nu o sa ridici tu balotii aia nici la Pastele cailor si daca o sa ridici....ii ridici pentru un interval de 20 secunde ca apoi cad din agatatoare. Dar in fine, fiecare cu parerea lui!:) Spor la jucat!
"Să zicem: poate Dumnezeu există, poate nu există... Să cântărim câştigul sau paguba pe care le-am avea dacă spunem că Dumnezeu există. Sunt două posibilităţi: dacă câştigi, câştigi totul, dacă pierzi, nu pierzi nimic. Deci nu mai şovăi, pariază că El există!"
Blog: http://exitwebphoto.blogspot.ro/
Avatar utilizator
LDH450HP


Mesaje: 185
Membru din: 20 Ian 2011, 14:55
Localitate: Bucuresti

Re: Farming simulator 2011

Mesajde kdlehel pe 07 Mai 2011, 13:39

noi in general jocam in retea. La single joc cand am chef. E fain atat ca pana acuma nu a fost inventat un joc unde chiar este similar realitatii.
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: Farming simulator 2011

Mesajde LDH450HP pe 07 Mai 2011, 14:50

Uite daca tot te pasioneaza atat de tare simulatoarele, o sa-ti fac o lista cu niste jocuri tip simulator:
1. Kran simulator
2. Woodcutter simulator
3. Demolotion company
4. Construction destruction
5. Live for speed
6. Ship simulator
7. Euro truck simulator
si cam atat imi amintesc...
Sper sa-ti placa!:)
"Să zicem: poate Dumnezeu există, poate nu există... Să cântărim câştigul sau paguba pe care le-am avea dacă spunem că Dumnezeu există. Sunt două posibilităţi: dacă câştigi, câştigi totul, dacă pierzi, nu pierzi nimic. Deci nu mai şovăi, pariază că El există!"
Blog: http://exitwebphoto.blogspot.ro/
Avatar utilizator
LDH450HP


Mesaje: 185
Membru din: 20 Ian 2011, 14:55
Localitate: Bucuresti

Re: Farming simulator 2011

Mesajde kdlehel pe 07 Mai 2011, 21:24

multele de aici deja le am.
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic


ÃŽnapoi la DISCUTII DIVERSE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki