Luminozitatea la un monitor CRT

Discutii pe orice alta tema.

Luminozitatea la un monitor CRT

Mesajde LDH450HP pe 28 Mai 2011, 08:28

Salut. Am un monitor CRT si as vrea sa setez luminozitatea la maxim. Are vreun efect secundar? Afecteaza cu ceva asta? Motivul este ca imaginile se vad putin intunecate... Astept cu nerabdare raspunsurile voastre! Va multumesc!
"Să zicem: poate Dumnezeu există, poate nu există... Să cântărim câştigul sau paguba pe care le-am avea dacă spunem că Dumnezeu există. Sunt două posibilităţi: dacă câştigi, câştigi totul, dacă pierzi, nu pierzi nimic. Deci nu mai şovăi, pariază că El există!"
Blog: http://exitwebphoto.blogspot.ro/
LDH450HP

Re: Luminozitatea la un monitor CRT

Mesajde Daniel pe 28 Mai 2011, 09:00

Pai nu e o idee buna sa-i dai luminozitatea la maxim. Imaginea ta va deveni prea densa (vei vedea putin incetosat). Trebuie sa cauti combinatia cea mai buna. Odata cu cresterea luminozitatii va trebui sa cresti si contrastul (in principiu) pentru a-ti echilibra cat de cat monitorul. Trebuie sa testezi daca nu ai un aparat special de calibrat monitorul. ;)
Daniel

Avertismente: 1

Re: Luminozitatea la un monitor CRT

Mesajde LDH450HP pe 28 Mai 2011, 09:29

Multumesc, Daniel!:)
"Să zicem: poate Dumnezeu există, poate nu există... Să cântărim câştigul sau paguba pe care le-am avea dacă spunem că Dumnezeu există. Sunt două posibilităţi: dacă câştigi, câştigi totul, dacă pierzi, nu pierzi nimic. Deci nu mai şovăi, pariază că El există!"
Blog: http://exitwebphoto.blogspot.ro/
LDH450HP

Înapoi la DISCUTII DIVERSE