Livret Marfa si Operatori Privati

Discutii pe orice alta tema.

Livret Marfa si Operatori Privati

Mesajde Cosmin pe 10 Noi 2011, 20:26

Are careva vre-un livret de marfa de la operatori privati(GFR,ServTrans,CTV....) ? De la CFR Marfa am si eu.
Avatar utilizator
Cosmin


Mesaje: 108
Membru din: 14 Mai 2011, 16:05

Re: Livret Marfa si Operatori Privati

Mesajde sulzerul 0733 pe 10 Noi 2011, 21:41

Daca ai livret CFR Marfa, ai si pt ceilalti operatori.
Livretele de mers se intocmesc si tiparesc de C.N.C.F. "CFR" S.A. Directia Trafic si se distribuie tuturor operatorilor feroviari ce au alocate trase pt noul mers. Nu exista livrete separate, ci in carte sunt prevazute toate trasele operatorilor feroviari. Fiecare OTF e evidentiat separat in livret, dar, repet, totul e in aceeasi carte.
Livretele sunt diferite doar intre marfa si calatori.
Fiecare OTF e evidentiat prin formula "Trase alocate S.C. XXX. S.A"
La fiecare operator in parte gasesti trasele trenurilor internationale, regionale si locale alocate acestuia, precum si trasele locomotivelor izolate ale acestor OTF. De asemenea in livret mai gasesti si elemente de grafic pt circulatia eventualelor trenuri puse in circulatie cu dispozitie RC.
Recunosc public ca ma droghez. Trenul este drogul meu, pt el traiesc, prin el traiesc :D
www.facebook.com/sulzerul0733
Avatar utilizator
sulzerul 0733


Mesaje: 586
Membru din: 02 Feb 2010, 12:42
Localitate: P.O. Frunzanesti, linia 801
Avertismente: 3

Re: Livret Marfa si Operatori Privati

Mesajde Cosmin pe 11 Noi 2011, 15:14

Adica tu vrei sa zici ca aici:
http://www.multiupload.com/PX5BBU0LVB

Sunt toate trenurile de marfa din Romania de la toate companiile private?Eu nu cred..
Avatar utilizator
Cosmin


Mesaje: 108
Membru din: 14 Mai 2011, 16:05

Re: Livret Marfa si Operatori Privati

Mesajde sulzerul 0733 pe 11 Noi 2011, 16:03

In caz ca n-ai inteles, eu m-am referit la adevaratele livrete, cele tiparite, alea pe care le foloseste personalul feroviar ce are legatura cu circulatia trenurilor.
Ce gasesti pe net e apa de ploaie, sunt versiuni neautorizate, deci n-o sa vezi vreodata vreun mecanic sau alt agent feroviar sa se orienteze cu ajutorul livretelor descarcate de pe net. Nu, fiecare depou e obligat sa puna la dispozitie tuturor celor aflati in legatura directa cu circulatia, manevra si dirijarea trenurilor, brosurile oficiale care contin trasele tuturor OTF, precum si eventualele tecturi ale acestora.
Te-am lamurit acum? Desi nu era asa greu sa-ti dai seama la ce m-am referit in mesajul anterior :x
Recunosc public ca ma droghez. Trenul este drogul meu, pt el traiesc, prin el traiesc :D
www.facebook.com/sulzerul0733
Avatar utilizator
sulzerul 0733


Mesaje: 586
Membru din: 02 Feb 2010, 12:42
Localitate: P.O. Frunzanesti, linia 801
Avertismente: 3

Re: Livret Marfa si Operatori Privati

Mesajde ionutz72 pe 11 Noi 2011, 21:32

Livretul de marfa, regionala Bv.
http://www.megaupload.com/?d=CG7JKV3B
ionutz72
Feroviar


Mesaje: 128
Membru din: 26 Sep 2010, 22:36
Avertismente: 1

Re: Livret Marfa si Operatori Privati

Mesajde CostelCFR pe 12 Noi 2011, 14:35

Pentru Regionala Bucuresti, are cineva livretul trenurilor de marfa ?
CostelCFR


Mesaje: 90
Membru din: 08 Noi 2011, 18:42


ÃŽnapoi la DISCUTII DIVERSE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki