www.railnet.ro in presa

Discutii pe orice alta tema.

www.railnet.ro in presa

Mesajde Trifu22 pe 04 Feb 2010, 15:44

Dupa cum am promis, voi lua legatura cu postul de radio http://www.radio3net.ro pentru a intra intr-o emisiune si a spune lumii intregi ca noi, pasionatii feroviari, existam, trebuie sa ne unim fortele pentru a fi un grup puternic si icu influienta in CFR;
Deasemenea vom aparea in revista Teen Press (asa ca rog sa faccem candva undeva o poza de grup cu fotograful lor, sa fim cat mai muti la interviu.)
Nu avem nevoie de promovare pe un sait de toaleta precum lokomotiv ("kolomotiv" cum imi place mie sa spun)
Va voi comunica aici toate datele despre aceste doua interviuri.
Pe curand!
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: www.railnet.ro in presa

Mesajde Daniel pe 04 Feb 2010, 16:12

Salut! Am o rugaminte la tine: din pacate, unii dintre autorii de carti feroviare din Romania (si nu am sa dau nume din respect fata de acei oameni, pe care ii stimez indiferent daca ei ma dezavueaza) au fost deranjati de limbajul folosit in acest spatiu. Le inteleg indignarea si nu am cum sa le schimb parerea vis-a-vis de niste lucruri. Nu-ti interzic sa critici celelalte forumuri (care fie vorba intre noi, merita criticate din plin) dar fa-o te rog pe un ton mai civilizat. Si asa din aceasta cauza a trebuit sa renunt definitiv in a mai scrie anumite lucruri sau a mai inaugura o rubrica la care tineam foarte mult. In definitiv putem promova propriile creatii pe cu totul alte teme decat literatura feroviara - nu-i nici o suparare. Idei bune inca mai am multe, si se vor concretiza in viitorul apropiat. De acum incolo sa-si mai toceasca si altii coatele si sa-si piarda timpul liber (si mai ales noptile) cu scris texte, pentru ca eu din acest moment renunt oficial in a mai face asa ceva. Sa-i lasam sa se afirme pe altii, care inafara de faptul ca sint docili nu pot veni cu lucruri intersante si cu adevarat serioase in lumea pasionatilor de trenuri. Sa le dam o sansa! Hai sa fim si noi ca ei, sa scriem numai despre trenulete electrice, sa facem intruniri feroviare cu maxim 2-3 oameni si sa ne luam interviuri unii altora ca sa ne simtim si noi importanti, eventual sa ne ia in seama unii si altii pentru ca sintem cuminti si docili... Stiu ca in natura nu exista semnul egal, si ca oamenii nu sunt toti la fel. Ar fi o aberatie sa fim cu totii la fel...

"...see the forrest, not the trees..." cum spune un vechi proverb american. Unii vad doar copacii...
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: www.railnet.ro in presa

Mesajde Trifu22 pe 04 Feb 2010, 18:25

unii isi vad de interesele lor banesti in cadrul lokomotiv (kolomotiv) si din aceasta cauza ies aceste neintelegeri :twisted:
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: www.railnet.ro in presa

Mesajde Daniel pe 08 Feb 2010, 02:32

Ai perfecta dreptate in tot ceea ce spui. Oricum asteptam ca ofertele tale sa se concretizeze cat de curind! Bafta! :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: www.railnet.ro in presa

Mesajde Daniel pe 21 Ian 2011, 19:58

Iata ca in curand, ne vom reauzi la Radio Romania Cultural, in cadrul emisiunii Cu...minte de duminica pentru care am dat un interviu legat de concursul nostru foto, si nu numai. Asadar sa fiti pe faza Duminica, 24 ianuarie in jurul orelor 11:00, exlcusiv pe Radio Romania Cultural!. :dance:

*Emisiunile postului pot fi ascultate si live pe internet! :!: :!: :!:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: www.railnet.ro in presa

Mesajde Vladyz pe 21 Ian 2011, 20:12

Super!! O noua aparitie, o noua promovare a site-ului :)
Vladyz


Mesaje: 1461
Membru din: 27 Dec 2009, 02:01

Re: www.railnet.ro in presa

Mesajde baron pe 21 Ian 2011, 23:32

Usor usor se avanseaza din ce in ce mai mult railnetul in domeniul feroviar :clap: :dance:
baron


Mesaje: 161
Membru din: 25 Dec 2009, 19:11


ÃŽnapoi la DISCUTII DIVERSE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki