Campanie Umanitară - Gheorghe Ionescu

Discutii pe orice alta tema.

Campanie Umanitară - Gheorghe Ionescu

Mesajde Vatmanu076 pe 19 Aug 2015, 21:11

Campanie umanitară pentru salvarea polițistului Gheorghe Ionescu

Soția polițistului lovit cu mașina de un afacerist turc cere ajutor pentru continuarea tratamentului acestuia în străinătate.

Gheorghe Ionescu este în stare critică, internat în comă indusă la spitalul Floreasca, și ar putea avea o șansă în plus dacă ar fi transferat în ISRAEL.

Pentru că e nevoie de mulți bani, au fost deschise două conturi – în EURO și în lei- pentru cei care vor să doneze.

Cele doua conturi sunt :

RO98BRDE410SV41249044100 pentru lei
RO94BRDE410SV41249124100 pentru EURO.



Vă reamintim, polițistul a fost accidentat în noaptea de 1 spre 2 august de Abdullah Ataș, care , aflat în stare de ebrietate, a încercat să scape de un filtru al Brigăzii de Poliție Rutieră.

Gheorghe Ionescu a fost târât pe capotă aproximativ 350 de metri, apoi, în urma unui viraj, a fost aruncat pe şosea la 10 metri.

Anchetatorii au stabilit că şoferul turc mergea cu o viteză de 180 – 200 de kilometri la oră.
Dacă PRO înseamnă Pentru şi CON Împotrivă, de ce e Constituție şi nu Prostituție ?
Avatar utilizator
Vatmanu076


Mesaje: 2947
Membru din: 19 Mar 2012, 09:39
Localitate: Metrorex şi S.T.B. (R.A.T.B.)

Re: Campanie Umanitară - Gheorghe Ionescu

Mesajde Daniel pe 22 Aug 2015, 21:37

Din pacate acest politist, a decedat vineri dimineata la spitalul Floreasca din Bucuresti...

"Politistul ranit grav acum trei saptamani de omul de afaceri turc a decedat vineri dimineata la spitalul Floreasca.

Abdullah Atas va fi acuzat de omor calificat, in urma decesului politistului Gheorghe Ionescu, riscand o pedeapsa de 15 - 25 de ani de inchisoare sau detentiune pe viata, au declarat pentru Mediafax surse judiciare.

In noaptea de 2 spre 3 august, Abdullah Atas nu a respectat semnalele regulamentare de oprire ale politistului si l-a acrosat cu masina, dupa care l-a purtat pe capota 400 de metri. Agentul a cazut apoi pe partea carosabila."

Sursa: hotnews.ro

Iata ca un nou astfel de caz s-a petrecuit azi in statiunea Mamaia. "Un nou caz „Abdullah Atas”. Bărbat cercetat după ce a accidentat cu maşina un poliţist, la Mamaia." - conform gandul.info.

Nu-mi ramane decat sa transmit si eu condoleantele mele sincere familiei indoliate, si sa-mi pun o intrebare: pana cand in tara asta toti handicapatii iau permisul si omoara oameni nevinovati? Cred ca ar trebui introdusa si o evaluare psihiatrica periodica pentru toti cei ce au permis - ca altfel vom ingropa saptamanal cate un politist, cate un pieton, samd...

Trist... :(
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


Înapoi la DISCUTII DIVERSE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki