Ramas bun, Eugen Iacobute...

Discutii pe orice alta tema.

Ramas bun, Eugen Iacobute...

Mesajde Daniel pe 29 Ian 2017, 00:19

Astazi am aflat o veste trista cu putin timp in urma... Eugen Iacobute, IDM in statia Sabaoani... nu mai este! Avea 45 de ani... Prea tanar Dumnezeule Mare!

16359181_1944127865807433_686627606_n.jpg


Cu totii il stim de pe Facebook, pentru toti a fost un prieten, pentru familia lui a fost un tata si un sot exemplar, un om deosebit... L-am cunoscut in urma cu cativa ani pe Facebook, am si vorbit cu el la telefon, dar nu ne-am vazut niciodata... A urmat o perioada in care nu am mai comunicat deloc. Se intimpla. Poate asa a vrut Dumnezeu... Stiu ca vorbeam cu el la telefon si ne faceam planuri sa ne vedem, sa stam la o bere sa radem sa glumim, sa ne simtim bine. Ce frumos ar fi fost... Acum, nu se mai poate.

16359018_1944127655807454_767206541_n.jpg


Nea Eugene, te rog sa ma ierti daca nu am mai comunicat de multa vreme, eram convins ca te-ai vindecat si ca nimic nu ti se mai poate intimpla, imi pare foarte foarte rau ca nu mi-am mai facut timp sa te sun sa mai vorbim. Te credeam in siguranta si ma gandeam la un moment dat sa-ti fac o supriza si sa vin la tine in gara... In mod sigur o sa ne vedem noi intr-o lume mai buna... Stiu ca ai fost un luptator si sincer, sincer, nu ma asteptam la asta. Nu mai am cuvinte, ele nu-si mai au rostul oricum...

Ramas bun nea Eugen Iacobute, prietenul tuturor pasionatilor...

16343993_1209501815834223_187940190_n.jpg


O sa ne fie dor de tine!!! :(

Sincere condoleante familiei si prietenilor apropiati...



Where did we come from?
Why are we here?
Where do we go when we die?
What lies beyond
And what lay before?
Is anything certain in life?


Imagine
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Ramas bun, Eugen Iacobute...

Mesajde Trifu22 pe 29 Ian 2017, 08:10

Este total neasteptata aceasta veste, sincere condoleante familiei dansului.
Pe partea ailalta or fi avut nevoie de om bun in gara lor acolo sus.
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: Ramas bun, Eugen Iacobute...

Mesajde NF1-800 pe 29 Ian 2017, 13:45

Si eu tot prin intermediul facebook-ului l-am intalnit si mi-a povestit destule lucruri, printre care si cele de sanatate dar nicidecum nu ma asteptam la asa ceva.
Un moment extrem de trist prin care imi experim sincere condoleante familiei lui si fie ca acolo unde este sa ii fie bine.
Avatar utilizator
NF1-800


Mesaje: 84
Membru din: 01 Aug 2010, 20:43

Re: Ramas bun, Eugen Iacobute...

Mesajde Vatmanu076 pe 29 Ian 2017, 18:39

Dumnezeu să-l Odihneasca in pace si sicere condoleante familiei indurerate :(
Dacă PRO înseamnă Pentru şi CON Împotrivă, de ce e Constituție şi nu Prostituție ?
Avatar utilizator
Vatmanu076


Mesaje: 2947
Membru din: 19 Mar 2012, 09:39
Localitate: Metrorex ÅŸi S.T.B. (R.A.T.B.)

Re: Ramas bun, Eugen Iacobute...

Mesajde claudiu81 pe 29 Ian 2017, 20:50

Sincere condoleante...:(
claudiu81


Mesaje: 18
Membru din: 11 Dec 2016, 16:33
Localitate: CURTEA DE ARGES

Re: Ramas bun, Eugen Iacobute...

Mesajde Andrei98 pe 29 Ian 2017, 20:56

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace, se pare ca ii cheama langa el pe cei buni :(
Cont YouTube:Andrei Cezar
Flickr:Andrei.CFRbv
Avatar utilizator
Andrei98


Mesaje: 951
Membru din: 15 Iul 2013, 11:27
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Ramas bun, Eugen Iacobute...

Mesajde Daniel pe 30 Ian 2017, 05:10

Ai dreptate Andrei si pe mine in momentul asta ma incearca un sentiment de revolta maxima fata de Dumnezeu... Noi cei care am vorbit cu el mai stim niste lucruri, si cred ca pur si simplu, nu era cazul sa se intimple asa ceva cu omul asta... E mai mult decat nedrept pentru familia lui in primul rand. Si da, am observat ca Dumnezeu ii ia pe cei buni la el, dar ar trebui sa se gandeasca si la cei ramasi in urma, la familia lui. Asta e o treaba pe care nu o pot intelege deloc... :(

Pentru ca asa e normal, vreau sa mai vobesc putin de Eugen. Ceea ce l-a facut cu adevarat un om special, spre deosebire de toti oamenii din calea ferata de care m-am atasat mai mult in ultimii ani, era ceva numai al lui: stia sa-ti fie prieten indiferent cine erai si de unde te stiai cu el. Daca nu-l cautai tu la un telefon, te cauta el pe tine si nu trebuia sa insisti ca sa-l cauti. Iti raspundea aproape imediat, se bucura sincer ca-l suni, si-i facea cu adevarat placere sa stea de vorba cu tine. Aprecia prietenia oricui era dispus sa i-o ofere. De asta a si avut atat de multi prieteni prin toata tara si atat de multa lume il regreta acum (daca ma uit pe Facebook sunt multi, foarte, foarte multi). Cu o noapte inainte de tragedia asta, am avut un vis foarte foarte ciudat, asa cum am uneori inainte sa se intimple ceva rau cu cineva. Toata ziua am avut o neliniste fara sa am vreun motiv anume. Pe seara, am vazut postarea lui Iulian Alexe si abia atunci am inteles ce a fost cu acel vis... Eu nu cred in coincidente si simple intimplari...
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Ramas bun, Eugen Iacobute...

Mesajde Drakkar electric pe 30 Ian 2017, 14:00

Dumnezeu sa-l odihneasca. SIncere condoleante familiei indoliate!
Avatar utilizator
Drakkar electric


Mesaje: 426
Membru din: 19 Feb 2014, 01:29
Localitate: Bucuresti

Re: Ramas bun, Eugen Iacobute...

Mesajde CostelCFR pe 30 Ian 2017, 18:49

Dumnezeu sa-l odihneasca! Condoleante familiei dansului.
CostelCFR


Mesaje: 90
Membru din: 08 Noi 2011, 18:42

Re: Ramas bun, Eugen Iacobute...

Mesajde Daniel pe 31 Ian 2017, 20:56

SA FIM ALATURI DE FAMILIA PRIETENULUI NOSTRU!

Cei ce doresc sa ajute familia indoliata, pot dona o suma de bani. Este un gest cat se poate de uman, si pentru toti cei ce doresc sa ajute, si mai ales pentru cei ce l-au indragit pe prietenul nostru, este un gest pe care il puteti face din suflet. Oricine doreste sa depuna o suma cat de mica, este binevenit si va asiguram ca toata suma (ca ajutor de inmormantare) ajunge direct catre sotia si familia domnului Iacobute, care au trecut prin aceasta grea incercare. Dupa cum spuneam, pentru niste copii, sa-ti fie luat Tatal de langa tine la varsta la care aveai poate cea mai mare nevoie de el, este o tragedie ce nu poate fi descrisa in cuvinte. Ganditi-va, toti cei ce aveti copii, sau parinti de care va bucurati zi de zi, si la cei ce l-au pierdut pe "Tata"...

CONT - BANC POST SA - CONT IBAN: RO46BPOS24003800840RON01 Titular cont: Eugen Iacobute. Banii se pot depune la orice sucursala/agentie BANCPOST din tara.
Va multumim din suflet!
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Ramas bun, Eugen Iacobute...

Mesajde Daniel pe 01 Feb 2017, 12:53

Pentru ca a mai plecat dintre noi unul dintre cei mai buni mecanici ai Depoului Arad, Sorin Coropan (Dumnezeu sa-l odihneasca!), un feroviar inimos, un foarte bun prieten, a ales sa onoreze amintirea celor ce ne-au parasit zilele acestea...

Un sunet lung de jale în buna traditie CFR-istă !!!

IN MEMORIAM Sorin Conopan si Eugen Iacobute... Dumnezeu sa-i odihneasca pe amandoi! :(
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Ramas bun, Eugen Iacobute...

Mesajde ldh80 pe 01 Feb 2017, 22:35

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace!
ldh80


Mesaje: 740
Membru din: 15 Sep 2011, 14:08
Localitate: Husi

Re: Ramas bun, Eugen Iacobute...

Mesajde Daniel pe 02 Feb 2017, 01:07

Un film impresionant facut de un om care a stiut sa-si aduca un ultim omagiu, cred eu ca in cel mai frumos mod posibil.

PENTRU COLEGUL NOSTRU CFR-IST EUGEN IACOBUTE CARE A AJUNS LA CERURI

O viata de om...

Multumim Vic Mac. Dumnezeu sa-l odihneasca pe Eugen Iacobute... :(
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Ramas bun, Eugen Iacobute...

Mesajde cfr fan pe 26 Noi 2017, 02:28

Odihnească-se în pace!Condoleanțe familiei!
cfr fan


Mesaje: 208
Membru din: 06 Aug 2017, 20:26
Localitate: București,Sector 2,lângă Depoul Colentina


ÃŽnapoi la DISCUTII DIVERSE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki