In memoria lui Dio!

Discutii pe orice alta tema.

In memoria lui Dio!

Mesajde Vladyz pe 29 Mai 2010, 23:51

Artistul Ronnie James Dio, una dintre cele mai bune voci rock, a murit duminica, 16 mai, la varsta de 67 de ani. Cantaretul suferea de cancer la stomac, informeaza presa internationala.
Astazi, inima mea este franta`, a scris Wendy Dio, sotia legendarului solist, pe siteul oficial al acestuia.
Multi, multi membri ai familiei au reusit sa-si ia ramas-bun de la el, inainte sa moara`, a completat Wendy.
Trupa Heaven & Hell, in care activa Ronnie James Dio, si-a anulat concertul pe care urma sa-l sustina la Romexpo, in cadrul Tuborg Green Fest 2010 prezentat de Sonisphere Festival.
In timpul carierei sale, Ronnie James Dio a facut parte, printre altele, din trupele Black Sabbath, Rainbow, Dio, iar din 2006 era frontman-ul Heaven & Hell.
In noiembrie 2009, Ronnie a fost diagnosticat cu cancer la stomac, iar tratamentul pe care il urma parea sa dea rezultate.

Dio-INT.jpg
Vladyz


Mesaje: 1461
Membru din: 27 Dec 2009, 02:01

Re: In memoria lui Dio!

Mesajde Daniel pe 30 Mai 2010, 12:01

Nici mie nu mi-a venit sa cred ca aceasta mare voce a rockului adevarat ne-a parasit... Dumnezeu sa-l odihneasca... Probabil a avut nevoie de inca o voce de exceptie dincolo... Despre Dio asa cum toti il stim, pot afirma ca a fost cu mult mai bun decat Ozzy la Black Sabbath. Cu toate ca este foarte greu sa alegi dintre doi monstri sacri ai rockului: Dio si Ozzy. Dar particularitatea vocii lui Dio a adus un plus de atmosfera trupei Black Sabbath. Am ales pentru voi una din cele mai frumoase balade interpretate de Ronnie James Dio alaturi de prima lui trupa, celebra Rainbow - Temple of The King... Rest in Peace, DIO! We won't forget you! :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:



IN MEMORIAM RONNIE JAMES DIO (1943 - 2010)

http://www.ronniejamesdio.com/
http://www.dio.net/
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: In memoria lui Dio!

Mesajde Daniel pe 26 Mai 2011, 22:28

In dimineata zilei de 16 Mai 2010 parasea acesta lume, impreuna cu minunata-i voce, la numai 67 de ani, Ronnie James Dio... E timpul sa ne amintim, cei carora ne-a incantat viata cu muzica sa, de unul din oamenii care ne-au facut viata mai buna, prin muzica sa... LONG LIVE DIO!!!



:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la DISCUTII DIVERSE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki