EDITORIAL...

Discutii pe orice alta tema.

EDITORIAL...

Mesajde Daniel pe 30 Mai 2010, 19:17

Utopia numita "unitatea pasionatilor"...

Ei bine, am sa scriu acest editorial in urma caruia sunt convins ca o sa am parte de o ploaie de injuraturi, amenintari de tot felul, etc - numai critici constructive nu, pentru ca oricum nu am de la cine. :lol:

Tot eu....jpg


De ce sunt impotriva unei "unitati" a pasionatilor? Toata lumea poate o sa se mire cu "M". Ei bine uitati si de ce: sunt multi care sufera de vedetism, invidie, cultul personalitatii, le place sa li se sufle in fund, sa fie priviti ca niste primadone ale pasiunii pentru trenuri. Mai sunt unii care pe noi ne contesta pentru ca suntem scandalagii. Bun. Acestia din urma, nu se implica in scandaluri, in schimb le privesc cu mare interes.

De ce? Pentru ca mai apoi cand tot noi cei de la Railnet reusim sa le aplanam, fara ca ei sa aiba vreo contributie pozitiva (contributia lor fiind aceea de a atata pe altii impotriva noastra din umbra) - apar ca niste "Maica Tereza" a pasionatilor cu invitatii de "prietenie" si "unitate" fara ca nimeni sa se fi luat vreodata de ei personal. Cum sunt numiti acesti indivizi? PROFITORI. Da, termenul este dur, chiar foarte dur, dar reflecta realitatea. Este mult mai usor sa culegi laurii "victoriei" in urma unei armate care a parjolit "scena de razboi" apoi a facut liniste iar tu ai pus gaz pe foc pe furis in toiul noptii.

In definitiv de ce sa fim "uniti" ca sa inchidem ochii la marlania unora care se folosesc de pasiunea noastra pentru trenuri de a face bani si a se purta urat cu clientii lor, de a impune "standarde" aberante in relatia dintre pasionati si comercianti deghizati in "pasionati". Sa inchidem ochii la tentativele unora de a interzice accesul celorlalti pasionati in interiorul garilor, al locomotivelor, etc pentru ca numai unii sa poata puna filmari "bune" pe youtube? Si mai grav e cand dau vina pe altii pentru toate aceste lucruri...

Va place sau nu, ideea de "unitate" este o UTOPIE! Daca ar ramane un singur forum/site pe care un singur om sa fie "vedeta" la ce ar folosi? De ce sa avem "vedete" ale unor filmari absolut banale, in fata carora tot felul de creduli sa se proslaveasca? Nu e corect! Ceausescu a murit degeaba - are urmasi demni de a-i duce mai departe "vedetismul" patologic.

Parerea mea: sa ramanem noi asa "dezbinati" cum sintem ca ne e mult mai bine decat sa ne proslavim in fata unor oameni care santajeaza pe ceilalti cu interzicerea accesului in diferite locuri (prin intermediul unor zvonuri si cu complicitatea unor oameni cu "putere" care le tin isonul) doar pentru ca nu le sunt "supusi", nu aplauda cu putere la filmele si pozele lor si nu le dau limbi pe toate partile...

Eu unul nu dau 2 bani pe ideea de "unitate". Este o UTOPIE si in realitate o forma de "control" a miscarii acesteia de "trainfani" din Romania. E problema unora daca sufera de vedetism si pling cu lacrimi de crocodil fara ca nimeni sa-i fi agresat cu ceva. Chiar e nevoie? Asa devii mai iubit si mai apreciat de oameni?

Si mai e ceva: sunt unii care urla de dimineata pina seara ca pozele lor nu trebuie sa le vada nimeni, etc. Foarte bine. Va respectam acest drept. Bagati-le cat mai bine prin sertare, ca sa nu se "imbogateasca" altii cu "creatiile" voastre. :lol: Hai sa fim seriosi: cine in Romania o sa-ti ofere 10.000 de euro pentru un pictorial cu locomotive? Numai in lumea modelling-ului si a fotografilor profesionisti poti vinde fotografii pe bani calumea. Chiar si acolo e destul de greu sa "dai lovitura" intr-un domeniu, in care spre deosebire de cel "feroviar" fotografia si nu poza se vinde extrem de greu... si credeti-ma dar oamenii care lucreaza in modelling si fac pictoriale cu fotomodele pe bani grei, au studii serioase de fotografie, si nu fac poze.

Cam asta este cu "unitatea pasionatilor" - o UTOPIE!

De asemenea ii combat si pe cei care sustin ca pe forumurile feroviare nu au ce cauta decat cei din meserie. OK. Va cred domnilor. Atunci asta inseamna ca microbistii si siturile lor ar trebui sa dispara pentru ca nu sunt fotbalisti profesionisti! Ce mod de gandire aveti...

Daca am facut niste compromisuri pe acest forum am facut-o pentru ca niciunul dintre acesti copiii cu adevarat pasionati de trenuri sa nu ajunga sa-si sparga capetele prin gari uneori din cauza unor dispute ale noastre, alteori din cauza unor locomotive (in definitiv niste fiare) sau mai grav, din cauza unor oameni trecuti de o varsta care se baga intre acesti copiii. Domnilor, lasati-i sa-si rezolve singuri disputele! Nu va mai puneti la mintea unor copiii! Dovediti ca sunteti oameni maturi!

E si mai rau cand orice pamflet este luat drept ceva "serios" - cine nu stie de gluma cred ca are o problema. Ramane ca fiecare sa descopere ce problema are...

Va multumesc tuturor!
Mereu al vostru Daniel
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: EDITORIAL - Utopia numita "unitatea pasionatilor"

Mesajde Vladyz pe 30 Mai 2010, 19:21

Ai absoluta dreptate Daniel!
Vladyz


Mesaje: 1461
Membru din: 27 Dec 2009, 02:01

Re: EDITORIAL - Utopia numita "unitatea pasionatilor"

Mesajde sulzerul 0733 pe 30 Mai 2010, 20:00

Ai absoluta dreptate prin ceea ce ai scris, nu pot decat sa-ti dau dreptate. Intr-adevar chestia asta cu ''unitatea pasionatilor'' este o utopie. Eu unul m-am convins pe propia piele de aceasta asa-zisa unitate, prin urmare nu pot decat sa ader cu convingere la ceea ce ai scris si nu vad de ce ar trebui sa primesti injuraturi pt acest articol. Cei care te injura nu sunt decat niste frustrati, iar forumul asta, asa ''otevist'' cum pare este dovada ca aici nu exista ingradirea dreptului la libera exprimare, care, din pacate, pe alte forumuri de asa-zisi pasionati, se practica la greu. Tot respectul pt asta. :clap: P.S. Nu sunt pupincurist, desi ar putea parea, prin ceea ce am scris, ci pur si simplu asta e parerea mea sincera.
Recunosc public ca ma droghez. Trenul este drogul meu, pt el traiesc, prin el traiesc :D
www.facebook.com/sulzerul0733
Avatar utilizator
sulzerul 0733


Mesaje: 586
Membru din: 02 Feb 2010, 12:42
Localitate: P.O. Frunzanesti, linia 801
Avertismente: 3

Re: EDITORIAL - Utopia numita "unitatea pasionatilor"

Mesajde Trifu22 pe 31 Mai 2010, 00:14

Bineinteles ca acest editorial al lui Daniel va fi contestat de oameni care se sim cu musca pe caciula!
Daniel inseamna "judecat de Dumnezeu" asadar rog tartorii sa nu NE (adica si pe mine) mai judece!
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: EDITORIAL - Utopia numita "unitatea pasionatilor"

Mesajde Daniel pe 31 Mai 2010, 00:17

Sa ne judece Trifule ca nu-mi pasa. Sincer...
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: EDITORIAL - Utopia numita "unitatea pasionatilor"

Mesajde Trifu22 pe 31 Mai 2010, 00:18

si pe mine ma doare-n cot ca ne judeca. spun sa n-o mai faca pentru ca este o pierdere de timp
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: EDITORIAL - Utopia numita "unitatea pasionatilor"

Mesajde Daniel pe 05 Iun 2010, 02:16

Lasand de-o parte toate aceste lucruri, ma gandesc deja cu tristete la faptul ca anul acesta CFR-ul va fi privatizat. Exista deja intentii care se vor materializa, de vindere catre o firma din Germania a Regionalei Brasov. Din cate se zvoneste, o companie austriaca va prelua Regionalele Timisoara si Craiova. Dupa o istorie de peste 100 de ani, CFR-ul probabil va disparea ca entitate si odata cu el si multe din locomotivele pe care astazi inca le mai putem admira si fotografia... Din 31 octombrie 1869 cand s-a inaugurat Gara Filaret din Bucuresti, si pina in ziua de azi CFR a insemnat foarte mult si in istoria Romaniei... Deh, bucuria nebunilor, a fanilor Regiokk ce dau dovada de o incultura crasa cand afirma verzi si uscate despre CFR... Nu este departe de noi exemplul disparitie MAV o alta companie care a facut istorie in Europa de Est. Se pare ca acolo lucrurile nu au mers prea bine dupa privatizare, dar viitorul guvern Orban promite sa se faca lumina si in acest caz... Eu deocamdata nu mai am multe de spus. Pe masura ce voi afla mai multe date si cu ajutorul vostru, vom deschide un topic pe aceasta tema si ne vom spune fiecare parerea, vom dezbate subiectul si vom trage concluzii...

In urma cu aproape doi ani urmarind aproape zilnic emisiunile BahnTV (televiziunea DB-ului) mi-am dat seama ca in Europa de Est se pregateste un monopol in materie de cai ferate: germanii vor prelua traficul de calatori iar austriecii pe cel de marfa - si exemple in acest sens sunt destule... Ceea ce presupuneam eu in urma cu doi ani, iata ca se adevereste astazi... O fi bine, o fi rau? Este clar ca vor deveni istorie companiile private gen Regiokk - macar asta o sa fie partea "buna" daca e s-o luam asa. O fi si o parte "buna"? Asta ramane de vazut... :think:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: EDITORIAL - Utopia numita "unitatea pasionatilor"

Mesajde Trifu22 pe 05 Iun 2010, 02:40

patrea buna ar fi fost sa cumpere infrastructura si sa investeasca in modernizarea ei.
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: EDITORIAL...

Mesajde Daniel pe 23 Dec 2012, 23:54

"Sa ramanem doar noi doi!"

A trecut ceva vreme de cand nu am mai tras un editorial. Aproape uitasem de rubricuta asta a mea, de fiecare data controversata...

Din nou, eu...JPG


Sa incepem cu inceputul... Ma gandeam la cateva vorbe de sfarsit de an. Da, anul 2012 a fost unul foarte interesant pentru forumul nostru. Pe la inceput s-au produs cateva cutremure de proportii peste care am trecut cu bine, ba chiar toata vara am ramas in top ca trafic. Tot anul acesta, prin noiembrie parca, am implinit si noi trei ani de existenta (oficial), insa am fost prea ocupat cu altele pentru a mai organiza ceva ca sa marcam momentul. Lasa ca poate la patru ani de Railnet, vom face o petrecere adevarata. ;)

Ei bine, daca la inceputul anului au plecat de pe la noi diferite personaje care mai de care mai insolite ca aspect si comportament, ma bucur ca in ultima perioada avem o garnitura noua de oameni pe forum. Asta este, se pare ca unii dupa o perioada in care au dat cate ceva interesant si au avut o oaresce "stralucire" au cam facut implozie, si de importanti ce erau s-au imbolnavit de vedetism. In consecinta au plecat catre "taramuri" virtuale mai bune. Cine stie cine le mai suporta fitzele. O alta categorie au fost cei care au incercat niste manevre care au cam esuat - vezi cazul Tofan. Altii sufereau prea mult de ridicat in slavi anumite locomotive si iarasi au trebuit sa-si dea "demisia" de prin Railnet. Au mai fost cazuri de oameni care s-au reorientat catre altceva decat pasiunea pentru trenuri - au devenit pasionati de imbracat in uniforme. Deh, e si asta o placere sau un fetish, habar nu am, ca nu ma pasioneaza "re-enactment-ul" (daca asa s-o scrie).

Am avut un an foarte bun, si zic eu ca forumul nostru s-a curatat progresiv de fel de fel de personaje care mai de care mai "pitoresti". E drept ca unele dintre "vedetele" forumului au lasat-o mai moale cu pasiunea pentru trenuri. In schimb au ramas cu "titlurile nobiliare" de pe aici. Deh, e misto sa traiesti din amintiri - faza e sa nu ajunga sa te si "chinuie" (vorba cantecului).

Era sa uit de un alt personaj extrem de interesant, pe care nu am sa-l nominalizez, poate singurul de care imi pare rau ca a plecat de pe la noi doar dintr-o solidaritate prosteasca fata de un pici care venera cu paroxism o rabla de locomotiva. Pe langa asta s-a mai "integrat" el intr-o gasca de hateri care maturau cu el pe jos acum cativa anishori. Dar, dupa cum il stiu eu bine, a cedat psihic urat de tot si l-au cam incalecat "dusmanii". Acum sa traiasca cu ei. In fine. Saracu...

Trecem si la problema Iasmin sau Iasmuin cum ar fi mai corect. Pai despre creatura asta cu tendinte ba sinucigase, ba teroriste, uneori cu o nuanta de paranoia, nu prea mai am ce adauga. Toata lumea stie de la "Adevarul despre..." cam ce-i poate pielea. Ramane intrebarea: pana cand?

In sfarsit ajung si la esenta acestui nou editorial: "Sa ramanem doar noi doi". Asta am auzit-o pentru prima oara acum vreo doi ani de la fostul nostru amic Dj_Jorj2007. Era o perioada mai dificila pe forum. La vremea aia mi s-a parut aiurea sa raman doar eu cu el la moderare pe forum si pe ceilalti sa-i excludem. Si ceilalti imi erau prieteni si mi s-a parut ca nu e oke...

La scurt timp, apare si Trifu22 cu aceeasi "doleanta"... "Hai bai sa ramanem doar noi doi, sa-l scoti pe Jorj de la moderare si pe ailaltii si sa facem noi un forum super tare, ca si asa aia nu fac nimic...".

Dupa o perioada mai apare unul cu aceeasi problema: Tofan aka EA033. La Tofan treaba a fost si mai directa: mi-a zis ce va in genul "Trifu ala e numai cu sandalurile si cu muiala, mi-a zis Mircea (Dorobantu) treaba asta, Jorj e prost si nu e instare sa scrie nimic interesant si-l tii degeaba, VladyZ e un infatuat care se crede mare fotograf si nu mai are loc pe forum, iar ceilalti oricum trebuie scosi ca sunt prea multi". Conform lui Tofan, toti erau prosti, cu exceptia lui, si bineinteles a mea, ca deh, e forumul meu.

Tare, nu?

Ce s-ar fi intimplat daca faceam asa? Habar nu am, insa, dupa cum au evoluat toti cei luati in discutie in acest editorial, probabil se alegea praful si pulberea... Trifu azi s-a cam lasat de trenuri. Jorj e in alta gasca si printre pasionati de multa vreme are cota "zero" pentru ca s-a cam lasat si el de trenuri. Tofan... Pfff. Dupa ce ne-a pacalit pe toti ca e bolnav si ca daca nu se opereaza de o boala inchipuita va muri (pentru treaba asta am cotizat cu totii pentru bunastarea lui si a iubitei lui), la un an dupa aceasta "isprava" care l-a costat prietenia cu mine si cu altii, am auzit ca a comis-o din nou: a fugit cu un aparat foto al unui alt pasionat...

Aaaa. Era sa uit si de domnul Zofei sau "Zofrei" cum l-a poreclit El Chupacabra (aka Didi pe alte forumuri). Si Zofei se mai gandea din cand in cand ca ar fi bine sa scap de Trifu de la moderare ca "si asa nu face nimic"... :lol: E drept ca Zofei nu mi-a zis-o niciodata in fata: "Sa ramanem doar noi doi!". :laughing-rolling:

Uuite asa si Jorj cand a plecat urland cat il tinea tastaura sa fie scos de pe "acest forum infect" acuza faptul ca Zofei face ce vrea pe forum si ne manipuleaza pe toti, in special pe mine. Ete ca nu este asa si nici nu a fost asa. Aparentele insala. Intotdeauna voi pastra un echilibru in tot ceea ce fac, si mai ales in relatiile cu oamenii din jur, fie ca-mi sunt prieteni, amici, colegi sau simpli necunoscuti de pe strada. Extremele nu sunt bune de nimic. 8-)

La final, tin sa va urez inca de pe acum un An Nou cat mai frumos, si inaintea lui, un Craciun cat se poate de fericit, si sa cred intr-un viitor din ce in ce mai bun pentru acest forum pe care il putem construi numai impreuna, de la simpli membri la Maestri si Moderatori. E loc pentru fiecare! :dance:

Un sincer La Multi Ani!!! :orcs-cheers: :text-merryxmas: :text-happynewyear:

Si nu uitati: "Sa ramanem doar noi doi!" :lol: :text-woo:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: EDITORIAL...

Mesajde electrica170 pe 24 Dec 2012, 00:16

:lol: tare asta cu : "Sa ramanem doar noi doi" ... ce oamenii :)
Avatar utilizator
electrica170


Mesaje: 308
Membru din: 15 Apr 2012, 07:23
Localitate: Pascani
Avertismente: 3

Re: EDITORIAL...

Mesajde Vixen pe 24 Dec 2012, 00:52

In situatia sa ramanem doar noi 2 a ajuns Baghera=)) Din imensa turma de pasionati pe care o cunostea a mai ramas apreciat doar de cateva personaje despre care pot spune ca sunt niste lingai nenorociti care cum isi da Baghera chiloteii roz bombon jos cum e batalie :animals-dogrun: pe mozolit curul acestuia :lol:
Dupa ce recunosti ca esti un ANONIM in fotografie, dupa ce iti RECUNOSTI GARA, iti VERIFICI CUNOSTINTELE si pilele, te RECUNOSTI CA AUTOR al celor mai penibile "concursuri" si te RECUNOSTI printre ANUMITE ELEMENTE DIN POZA, mai ai curajul sa recunosti ca NU TE DUCE PROCESORUL? ZI!
Avatar utilizator
Vixen


Mesaje: 21
Membru din: 04 Noi 2012, 20:35

Re: EDITORIAL...

Mesajde electrica170 pe 24 Dec 2012, 14:13

Imi faci greata :? :? :lol:
Avatar utilizator
electrica170


Mesaje: 308
Membru din: 15 Apr 2012, 07:23
Localitate: Pascani
Avertismente: 3

Re: EDITORIAL...

Mesajde Daniel pe 09 Feb 2013, 21:57

Creierele inghetate ale pasionatilor... sau Cum se pot trata afectiunile psihice grave?

Cele doua creiere inghetate.jpg
Sursa foto: Facebook.com - In stanga: Mitica, dreapta: Zofei.


Sub acest titlu, sunt nevoit sa buchisesc la un nou editorial, unul dedicat unor foste "talente" ale forumului nostru: sulzerul 0733 si zofei.2006, pe numele lor reale Dumitru Tudose (sat Frunzanesti, jud. Calarasi) si Zofei Adrian Constantin (com. Mogosoaia, jud. Ilfov), doua creiere "inghetate". Veti vedea si de ce.

De ceva vreme, am hotarat curatarea acestui forum de cei carora le statea bine numai cu scandalu' si daca se poate cat mai putin cu discutiile despre trenuri. Se pare ca celor doi in ultima vreme nu le-a mai ajuns LOC DE DAT CU CAPUL si au tinut mortis sa iasa in evidenta si pe sectiunile publice ale acestui site... A lu' Mitica "Pandaru" nu se mai satura cu jignirile la adresa lui Andu sau a altor oameni, unii din ei plecati din aceasta cauza de pe forumul nostru. Zofei ca de obicei facea istericale pentru a nu-i sterge mesajele lui Mitica, etc. Nu cred ca mai are rost sa intru in detalii referitor la "contributia" de "exceptie" a celor doi pe forumul nostru, si din cauza carora unii oameni au ales sa plece de pe acest forum.

Ofticati nevoie mare pentru ca au fost exclusi de pe acest forum, cei doi au "binevoit" la comanda lui Mitica sa inceapa o campanie de denigrare a forumului nostru pe Facebook. Zis si facut... Nu reproduc aici mesajele (insa am printuri) cu ceea ce puteau, "intelectualul" din Frunzanesti si cu "stralucitul" Zofei sa scrie despre noi. Nu cred ca are rost sa ma cobor la nivelul de mahala suburbana, sau ţăţici de pe marginea ulitei care scuipa seminte si vorbesc de rau pe toata lumea.

Inainte de a continua, va propun o pauza: contributia lui Mitica pe acest forum...

Activitate Mitica.JPG
Activitate "de exceptie"...


Ca sa fie tacamul complet, Zofei, la ordinele sau rugamintile ţăţoiului şef Mitică, s-a apucat sa faca ce stie el mai bine: sa sune cu numar ascuns cat mai multi pasionati, pentru ca mai apoi Mitica sa se planga pe la toti ca as suna eu si ca vezi Doamne ar fi fost si el sunat. Pentru "linistea" unora sau altora care au crezut minciunile acestui scelerat, cu pretentia de Raj Kapur de Oltenitoi, tin sa va anunt ca pe telefon am ramas fara credit de cateva zile bune, si nu aveam cum sa sun eu. Cine crede in continuare asa ceva, n-are decat sa cada in plasa lui "Raj Kapur" si sa dovedeasca un coeficient redus de intelegere. Problema fiecaruia. Astazi Zofei, l-a agresat pe Tudor aka Vatmanu076 in zona terminalului RATB Ghencea. Se pare ca Zofei se afla iarasi intr-o criza de nervi si nu si-a luat medicamentele - in fapt gurile rele sustin ca ar fi trebuit expertizat psihiatric de catre politie in primavara trecuta, insa nu a mai ajuns pe acolo...

Cred ca am scris destul pentru o seara de week-end. Mai departe veti trage voi concluziile si veti imparti "sanctiunile". Eu doar atat mai adaug: Railnet.ro s-a angajat de ceva vreme pe o alta linie decat cea pe care doreau sa mai mergem cei doi indivizi carora le placea mai mult decat orice intriga si scandalul. Daca vor asa ceva, exista si un forum specializat unde Mitica este considerat "vedeta" pe bune, si toata lumea il aplauda cand scrie tampenii sau intarata membrii la scandal unii impotriva altora: "celebrul" forumtrenuri... Cine vrea scandal sa se indrepte catre acel forum. Pe Railnet faze de acest gen veti gasi numai intr-o sectiune privata, care dupa cum spuneam nu reprezinta esenta acestui forum si este doar un loc in care userii mai nervosi isi pot varsa excesul de adrenalina "lovindu-se" verbal la LOC DE DAT CU CAPUL.

In fapt oricine solidarizeaza cu aceste rebuturi umane, da dovada ca este la fel ca ele... Oare exista si un tratament pentru astfel de specimene? :think:

UPDATE:

Am studiat putin printurile primite si am extras din ceea ce scrie macrocefalul Mitici o discutie cu un anume Cristi Transmontana...

Dezinformare.JPG
Sursa: Facebook


Sincer Cristi, daca ai cont pe la noi, te asigur eu ca nu te-am facut vreodata "dobitoc din Pascani" asa cum pretinde Raj Kapur de Frunzanesti. Sper sa aflu si cu ce cont activezi pe forumul nostru deoarece sunteti destui din Pascani si cu nick-uri asemanatoare. Insa, minciunile si rautatea derivata din faptul ca si acest "mitic" celebru a fost dintr-o data aruncat dintr-o locomotiva mare si smechera din care scuipa seminte in capetele altora ca si Zofei, ma scarbesc. Acuma incearca si el sa puna pietricele pe linie, ca poate, poate o deraia. Interesanta tentativa de dezinformare Mitica, insa esuata lamentabil. Sunt curios ce altceva o sa mai scoti pe piata. Cred ca in final vei ajunge sa le crezi tu de unul singur. :lol:

P.S. Eu unul sunt preocupat de lucruri mult mai importante pentru mine in acest moment, decat balacareala cu niste ţăţici de pe marginea santului si de aceea nu prea mai am altceva de adaugat. Apropos: mi-am facut niste prieteni foarte faini in ultima vreme, cu care ma simt foarte bine! Si culmea e ca sunt profesionisti de la calea ferata, nu mancatori de seminte prin Mogosoaia si Frunzanesti! :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: EDITORIAL...

Mesajde ANDU2100CP pe 10 Feb 2013, 10:19

Daniel scrie:Railnet.ro s-a angajat de ceva vreme pe o alta linie decat cea pe care doreau sa mai mergem cei doi indivizi


A trecut din abatere cu 30 la iesire pe directa cu viteza maxima.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
ANDU2100CP


Mesaje: 3528
Membru din: 06 Feb 2010, 20:27
Avertismente: 5

Re: EDITORIAL...

Mesajde Daniel pe 10 Feb 2013, 21:21

Andule, problema se pune foarte simplu: cine refuza sa evolueze e tras pe linia moarta. Asta s-a intimplat si cu cele doua pupeze isterice din imagine.
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la DISCUTII DIVERSE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki