D'ale trenuleZZelor

Re: D'ale trenuleZZelor

Mesajde maaneken_pis pe 06 Mar 2011, 20:43

91-53-0-477-784-9 CFR

Imagine

Imagine

Imagine
maaneken_pis


Mesaje: 87
Membru din: 09 Mar 2010, 22:03
Localitate: bacau

Re: D'ale trenuleZZelor

Mesajde Chev Celios pe 06 Mar 2011, 22:40

Uoau. Foarte reusita locomotiva.Ce naspa ca nu-mi merge MSTS. :cry:
Avatar utilizator
Chev Celios


Mesaje: 434
Membru din: 15 Iul 2010, 22:30

Re: D'ale trenuleZZelor

Mesajde Daniel pe 09 Mar 2011, 12:16

Arata absolut perfect! Din cate stiu pe trenulezze v-i se pregateste ceva cu adevarat frumos. Tineti aproape! :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: D'ale trenuleZZelor

Mesajde mariuscfr41 pe 09 Mar 2011, 21:23

Daniel scrie:MSTS-ul Marius, nu are posibilitatile grafice ale Trainz. De aceea multe obiecte sunt low poly. Cat despre vagoane tip Zs sincer eu un am identificat vreunul de acest tip... De remarcat insa, vagonul restaurant 84-90 adevarata bijuterie a celor de la Astra Arad! Felicitari pentru acest vagon care mie imi place foarte mult! :clap: :clap: :clap:


Salut Dane, uite un exemplu la care m-am referit...textura e de la un Zaes PKP Dec...pusa pe un Zes... :P Ma rog nu arata rau...dar e inventata :P

Vagon Zes de la Tzz
Imagine

Poza de unde a fost luata textura aici

http://i196.photobucket.com/albums/aa11 ... ca-002.jpg
mariuscfr41


Mesaje: 39
Membru din: 10 Feb 2011, 10:47
Localitate: Bucuresti

Re: D'ale trenuleZZelor

Mesajde Daniel pe 09 Mar 2011, 21:35

Pai nu prea e Zaes pus pe Zes. Fa si tu comparatia:

Zes-uri:

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Zaes-uri:

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Chiar si intr-un simulator 3D e greu sa asezi un recipient de Zaes (pe 4 osii) pe o caroserie de Zes (pe 2 osii). Or semana cumva texturile, dar sincer nu vad cele doua imbinari dintre cele 3 parti componente ale unui recipient de Zaes. In plus mai uita-te la suportii recipientului. :?
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: D'ale trenuleZZelor

Mesajde mariuscfr41 pe 09 Mar 2011, 21:42

Eu nu m-am referit la model....eu m-am referit la faptul ca el a luat textura de la un vagon Zaes...cel din poza...(am pus doar linkul ca era cam mare si il mai pun o data aici http://i196.photobucket.com/albums/aa11 ... ca-002.jpg ) , iar aceasta textura care se vede de la o posta ca e aceeasi a pus-o pe un vagon Zes...simplu :) Daca vrei pe un model poti pune si textura de EA , poti pune ce textura vrei tu :)
mariuscfr41


Mesaje: 39
Membru din: 10 Feb 2011, 10:47
Localitate: Bucuresti

Re: D'ale trenuleZZelor

Mesajde Daniel pe 09 Mar 2011, 21:54

Oke Boss. Am inteles despre ce este vorba. Daca maaniken este de acord, si doreste, putem sa-i furnizam textura de care are nevoie pentru acel Zes al CFR. :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: D'ale trenuleZZelor

Mesajde maaneken_pis pe 09 Mar 2011, 23:25

Asa este... Zes ul are o textura "inventata" cu toate ca nu este exclus sa existe un asemenea vagon si in realitate. Si nu este singurul vagon/repaint cu textura inventata. Zes-ul ca si marea parte a vagoanelor de marfa au fost printre primele add-on uri pe pe trenulezze. Cu timpul am evoluat, am prins experienta si altfel arata un repaint facut azi cu cel de acum 2 ani ..asa cum e cazul zes urilor. Drept dovada este o simpla comparatie dintre EA ul de mai sus cu Zes ul prezentat. Astazi nu cred ca se pune problema realizatii unei texturi "pe masura" pt Zes. Noi ne-am concentrat pe locomotive pentru ca astea sunt atractia atat in MSTS sau Trainz. Ne vom intoarce si la vagoanele de marfa dar asta la vremea lor. Mai avem multe de facut pana acolo.
maaneken_pis


Mesaje: 87
Membru din: 09 Mar 2010, 22:03
Localitate: bacau

Re: D'ale trenuleZZelor

Mesajde maaneken_pis pe 12 Mar 2011, 03:19

si un screen cu Delfinul in serviciu

Imagine
maaneken_pis


Mesaje: 87
Membru din: 09 Mar 2010, 22:03
Localitate: bacau

Re: D'ale trenuleZZelor

Mesajde Daniel pe 28 Apr 2011, 17:46

Ei bine, echipa lui Maaniken a depasit in ultimele luni detasat "concurenta" din domeniu (stiti voi pe cine cu Dihonis cu tot si cu morcov, iepure si vanator). :lol: Echipa trenulezzelor a crescut odata cu Railnet si a evoluat ca si noi, s-a perfectionat si iata ca la ora actuala sunt leaderi de piata in Romania. Dovada a traficului crescut si a interesului manifestat de catre amatorii de MSTS sta si traficul mare din ultima vreme. Pentru a va convinge accesati urmatorul link unde puteti consulta aceste date.

*De remarcat ca situl concurent are peste 7 ani vechime si niciodata nu a putut depasi 2 din 10 ca trafic. Ca o comparatie, situl ziarului Click extrem de accesat in Romania are 6 din 10!!! Asta inseamna ceva, nu? ;) Si inca ceva despre "concurentii" cleor de la TrenuleZZe: au pierdut din cauza incompetentei, a contenturilor pline de virusi, a furturilor de modele 3D fara acordul unor autori dar si a instalarii unor tracking-cookies extrem de daunatoare computerelor voastre. :(

La fel sta situatia si cu Railnet.ro care a lasat in urma multe lucuri si personaje urate si a trecut intr-o etapa dedicata total studiului aprofundat al istoriei si descrierilor tehnice feroviare. Am reusit impreuna sa devenim buni si va promitem ca vom ridica stacheta in permanenta! Felicitarile mele sincere tuturor celor care au contribuit prin munca (nu prin furaciuni) la aceste lucruri minunate! :clap: :clap: :clap:

Trenulezze e in top.JPG
Trenulezze e in top!


concurenta gang-bang.JPG
Adios concurenta....
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: D'ale trenuleZZelor

Mesajde danny96 pe 21 Ian 2014, 17:40

ANUNT IMPORTANT
"Salutare tuturor...

stiu ca a fost o perioada de hibernare ceva cam lunga legata de activitatea de pe site si forum.Vreau sa va spun ca eu impreuna cu un prieten, destul de nou in lumea MSTS dar cu experienta in abordarea programelor uzuale de modelare 3D si folosirea programelor grafice, si bineinteles cu putin ajutor de la cei care au pus aceasta comunitate pe roti vrem sa readucem aceasta comunitate la viata.Ca noutati vrem sa va anuntam ca o sa incercam sa exportam materialele rulante existente si pentru ultima versiune a simulatorului si anume Train Simulator 2014.Nu stiu exact cand va incepe treaba sa mearga dar cu siguranta va fi cat mai curand posibil!

...Ne vedem curand!"

De asemenea puteti vizualiza acest mesaj si pe formul TrenuleZZe unde puteti lasa si parerile voastre, mesaje de incurajare, sugestii,etc:
http://trenulezze.prophpbb.com/topic380.html
Avatar utilizator
danny96


Mesaje: 957
Membru din: 03 Mar 2010, 21:57
Localitate: Comanesti

Re: D'ale trenuleZZelor

Mesajde Daniel pe 21 Ian 2014, 20:57

Ma bucur foarte mult ca ai reusit sa pui din nou pe picioare aceasta echipa celebra. Nu-mi ramane decat sa va urez succes in noua formula, si sper sa reveniti in atentia tuturor celor interesati de MSTS! Felicitari! :clap: :clap: :clap:

Pentru ce interesati puteti accesa noul site direct cu un singur click AICI! ;)
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Anterior

ÃŽnapoi la MSTS - RAILWORKS - TRAINZ

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki