Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde Daniel pe 02 Aug 2010, 09:57

(RO) In exclusivitate pentru Railnet.ro, Josif Virag si Kedves Daniel Lehel au pus la dispozitie ruta originala Timisoara. Avanataje: dupa download nu mai este nevoie sa alergati pe alte situri sa instalati cele necesare functionarii complete!!! Arhivele (in numar de 15) contin absolut tot ceea ce aveti nevoie!!! Ruta poate fi descarcata de catre orice vizitator al sitului nostru in mod gratuit!!! Aceasta este ruta originala, nemodificata!!! Succes!

(HU) Temesvár pálya kimondottan csak a Railnet.ro oldalnak tervezve. Az msts pálya Microsoft Train Simulatornak. Szerzök Josif Virág, Kedves Daniel Lehel. A Railnet.ro oldalnak modositva szerzök által, amiben tartalmaz minden szükséges elemet, nem szükséges hozzá más letöltés a pálya müködéséhez. 15 csomagolt fájl al jön. A pálya telöthetö hivatalosan ingyen bármilyen látogató által A Railnet.ro oldalrol. Eredeti pálya, nincs modositva!!! Sikert!!!

(ENG) Josif Virag and Kedves Daniel Lehel, have published on Railnet.ro only, the original Timisoara route for Microsoft Train Simulator!!! Advantages: after the download process you don't need to search for the contents on other web-sites!!! The route has already in it's own archives (in number of 15) everything you need for! This route could be downloaded by any of the Railnet.ro visitors for free!!! This is the original unchanged route!!! Good Luck!

(DE) Im esklusivitat fur Railnet.ro, Josif Virag und Kedves Daniel Lehel sie legten verfugsbare ursprunglichen Route Timisoara fur das Microsoft Train Simulator. Vorteile: nach download brauchen nicht ist, zu laufen am andere Website fur instalieren die erforderlichen voll in Betreib!!! Das Archiven (15 in Reiche) enthalten alles von allen was Sie Brauchen!!! Der Route kann heruntergeladen werden von jeden Besucher bei unserer Website nur fur frei!!! Es/Dieses ist Die ursprungliche Route unverandert!!! Tschuss!

(NOK) Eksklusivt for Railnet.ro, Josif Virag ogsa Kedves Daniel Lehel har gitt opprinnelige ruten Timisoara for Microsoft Tog Simulator. Fordeler: etter trenger ikke å løpe på andre nettsteder installere som kreves for hele!!! Arkiven (i antall 15 ) innerholde absolutt alt du trenger. Ruten kan lastes ned an alle besøkende an vår nettside gratis!!! Dette er den opprinnerlige ruten umodifisert!!! Suksess!
- ! tekstuelle endringer kan ha senere !

:dance: :dance: :dance:


Download Route!
Timisoara Route for MSTS.jpg
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde Daniel pe 02 Feb 2011, 15:20

DACA VRETI ADEVARATA RUTA TIMISOARA, FARA VIRUSI, ERORI SI DURERI DE CAP, CU ABSOLUT TOT CEEA CE AVETI NEVOIE, O GASITI NUMAI PE RAILNET.RO!!! DESCARCATI CU INCREDERE! :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde baron pe 02 Feb 2011, 17:29

Este o ruta de nota 10 felicitari :clap:
baron


Mesaje: 161
Membru din: 25 Dec 2009, 19:11

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde Trifu22 pe 02 Feb 2011, 19:38

alceva CONSTRUCTIV inafara de laude (ti-am mai zis ca nu suntem pe train-slim) nu știi sa scrii ?
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde Alina pe 02 Mai 2011, 20:56

Buna ruta,dar mi se pare ca nu e chiar asa de reusita,putea sa fie mai mare distanta dintre Timisoara Nord si Timisoara Est,Liniile ferate sa fie mai lungi in gari precum:Recas,Topolovat(exact ca in realitate)daca in joc vin cu un marfar de 20 de vagoane si trb sa opresc in Recas sa astept un IC n-are loc sa treaca de mine...parerea mea,nu o lua in nume de rau,in rest mi se pare buna!
ImagineImagineImagine

ANTI-Iasmin,Dionis,Mihai,Mihai-Aurel

PRO-Railnet.ro
Avatar utilizator
Alina


Mesaje: 75
Membru din: 22 Aug 2010, 13:39

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde kdlehel pe 03 Mai 2011, 14:16

creatorul a facut ruta conform liniei reale o parte. Eu momentan cred ca la msts sa apus soarele ca numai facem deci din partea mea nu mai fac nimic pentru msts. Oricine are posibilitatea sa faca ceva genial ce nu cred ca va face in msts, mai bine la trainz la railworks sau la altele.

Cat despre idea ta din pacate nu se poate realiza. Din motiv Msts este outdateted si nu merita facut nimic pentru el. Deci trebuie sa te multumesti cu asta daca vrei, dupa cum aud si ruta ala cfr ce se zvoneste la train sim numai iasa nici acuma. Asta va ramane cum este acuma din pacate nu avem cum sa modificam.

asta e.
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde Daniel pe 04 Mai 2011, 13:10

Ei bine draga Lehel, nu stiu daca ai aflat, dar "prietenul" nostru Edy (aka Sandokan pe Railnet) a inceput o avalansa de critici asupra ta. BIneinteles ca in spatele lor se afla tusea si oftica, asta este sigur. Iti dai seama cat de disperati sunt oamenii ca se afla in cadere libera (devansati de Maaniken si de Blackrail din punct de vedere calitativ). Probabil, dupa tehnica invatata de la Piftimie de a-l face pe un om sa se simta vinovat de ceva, nu conteaza de ce anume, incearca ei sa te determine cu forta (in urma "moralei" facute) sa te intorci pe la ei sa le faci din nou cate una alta pentru ca oricum se duc de rapa.

Hai sa citez din incercarea de intimidare psihologica a la Piftimie folosita de Edy-Sandokan: "useri care s-au vrut seriosi" - Lehel era ala neseriosu' pentru ca a indraznit sa puna la download ruta Timisoara pe Railnet, fara virusi, deh, nu ca la ei ciumpavita de Dihonis si cu "viermisori" jucausi prin computer / "asa zisi lideri de opinie" - aluzie la noi, "Acum n-am problema asta" - nu ai o problema ci doar te oftici! / "putin fair-play ar trebui sa aibe si el" - deja vad ca scuipi apoi lingi domnu' Edy-Sandokan / "vreau sa-i vad live cat de smardoi se cred)[...]dupa aia se intreaba de ce nu le folosesti creatiile in activitati" - oricum sunt mai bune si mai curate decat creatiile tale pline de virusi / "respecta ca sa fii respectat!" - alta tehnica de "morala" a la Piftimie. Cel putin in ultima fraza apreciez la Edy-Sandokan un singur lucru: este singurul din maharii de pe acea relicva de site care stie a conjuga verbul a fi. Felicitari Edy pentru performanta! :clap: :clap: :clap: De ce nu te pune Dihonis moderator ca sa mai speli rusinea, gramatical vorbind? :?

Tusea si oftica.JPG


Are dreptate si puidemorosan: tusea si oftica fac parte din comportamentul vostru, al haitei lui Piftimie. :mrgreen:

:shhh:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde Trifu22 pe 05 Mai 2011, 22:25

ete asa: ofer pentru Blackrail, kdlehel si maaneken_pis sunete de statie CFR pentru MSTS si TRS
pe restu' ii costa 50 de lei inregistrarea!
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde kdlehel pe 05 Mai 2011, 23:26

Ruta Timisoara am avut mult de lucru am invatat multe chestii. Userii la trainsim dupa un timp vinea peste mine ca podul de nustiu ce este o alta forma nu ala a la realitate unul venea tunelul ala nu este asa ci cam 2 mm stanga.

Bai tata lucrezi ca nebunul ca sa faci ceva nu este respectat si vin comentarii tata ca ala nui asa ci e asa. Vaisa opreasca lumea!!! Asa merita sa faci ceva? am zis la fiecare care a comentat: facti voi ruta mai buna unul comenta eu nus fac ca eu sunt NOOB!!! Ce????? Daca este nob atunci cauta un pacient mai nebun la cap care te crede de cuvant si muta tie tunelul mai incolo.

Dragi tovarasi care mai sunteti cu msts ul sa fie clar daca vreti rute sa faceti! Asa nu sa veniti peste mine ca ala cand va fi gata nu fac nimic pentru msts. Am luat la banii grei un program care poate sa creeze teren si pentru msts. Vrea orcine care comenteza ca ala e nu asa ca la realitate.

Msts ma provocat stres si suparare destula NU MAI VREAU!

Si cei care vin cu numele meu ca uite ala e ungur si unde a ajuns da sunt secui si am lasat de msts ca sa nu ziceti nimic despre mine. Am ajuns la Railnet.ro si ma simp aici foarte bine! Fac terenuri si rute pentru trainz si nimeni nu zice nimic negativ despre mine. Ca nu am provocat si nu am injurat pe nimeni. Ca stiu sa respect pe toata lumea. Sa lasam trecutul si sa mergem inainte si fosti traisim isti degeaba vin la mine ca, scuze baieti dar mesajul meu e Clar! MSTS E MORT!!!! Mort , MOrt!

Amintiri avem. Ruta Timisoara, pentru nostalgie.

noapte buna sa aveti. ora postarii 00:26 vineri, da E NOAPTE ACUMA!
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde NF1-800 pe 05 Mai 2011, 23:35

Acum ca sa fiu sincer cu tine Lehel...
Mai demult am postat imagini cu o modificare ce ti-am facut-o la ruta pe relatia Timisoara Est - Radna...si am specificat ca voi publica acea modificare daca erai si tu de acord, inclusiv Iosif Virag.
Dar din pacate nici unul din voi doi n-ati dat vreun semn...
N-am nimic de criticat despre ruta, am vrut doar sa-i fac un update...update care nu a mai fost sa fie din lipsa de comunicare.
Asta este, mergem mai departe.
Succes la eventualele noi rute in Trainz.


Stima si respect, NF1-800.
Avatar utilizator
NF1-800


Mesaje: 84
Membru din: 01 Aug 2010, 20:43

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde kdlehel pe 05 Mai 2011, 23:48

Creatorul oficial este Domnul Josif eu nu am primit nimic, bine ca adresa mea am tinut in secret si am cerut la moderatorii trainsimului sa sterga de pe forum.

Sa cauti creatorul rutei la trainsim si sa vorbesti cu el.

Eu mam retras din lumea msts ului. Ma provocat destule durere.
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde Daniel pe 06 Mai 2011, 00:04

Lehel, pe astia nu-i intereseaza daca fac pe cineva sa sufere. Tocmai de aceea imi place si mie sa-i fac pe ei sa sufere. :P Ori de cate ori fac vreo tampenie ca oricum nu-i duce capu' - asta este evident - ii taxez cu mare placere si de ce nu, putin sadism. :) Concluzia este sa se termine cu Train-Slim si cu lingaii lor nu cu MSTS-ul. Jocul ca atare nu are vreo vina. Doar ghiolbanii care au acaparat acel site sunt singurii VINOVATI. Ce v-au oferit ei in ultimii ani? Sa enumeram: VIRUSI, AROGANTA, TEROARE PSIHICA asupra unor copii care si-au facut cont pe acolo, MINCIUNA, au reinventat si dus pe culmi inalte PUPINCURISMUL, au proliferat SOVINISMUL si MARLANIA (cu manusi ce-i drept) fata de toti cei care nu au aceeasi "valoare" ca ei - si sa fim seriosi ca SUNT NISTE HOTI CARE FURA MODELE SI RESKINURI GATA FACUTE DE ALTII.

Inca mai vreti sa accesati acea mizerie de site? Inca nu v-ati saturat de balega si voma? Hai sa vedem acum cozile de topor de la Train-Slim de pe forumul nostru - comentati fratilor ca va dau acest drept. Astept deja un drept la replica de la talibanii Train-Slim. :P
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde NF1-800 pe 06 Mai 2011, 00:51

kdlehel scrie:Creatorul oficial este Domnul Josif eu nu am primit nimic, bine ca adresa mea am tinut in secret si am cerut la moderatorii trainsimului sa sterga de pe forum.

Sa cauti creatorul rutei la trainsim si sa vorbesti cu el.

Eu mam retras din lumea msts ului. Ma provocat destule durere.


Cand voi avea timp, voi lua legatura cu el atunci.
Mersi pentru raspuns.

Have a nice day.
Avatar utilizator
NF1-800


Mesaje: 84
Membru din: 01 Aug 2010, 20:43

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde kdlehel pe 06 Mai 2011, 10:29

Cuplacere la trainsim forum cred ca are nume de viroaga. Sa vorbesti cu el. Noi deja convertim datele create de noi din trainz 2009 pentru trainz 12. Scuze ca pana acuma nu ti a raspuns nimeni dar eu personal nu am primit nimic. Succes.
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde NF1-800 pe 06 Mai 2011, 17:05

Nu e nici o problema.
Succes si tie la noua ruta.
Avatar utilizator
NF1-800


Mesaje: 84
Membru din: 01 Aug 2010, 20:43

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde kdlehel pe 06 Mai 2011, 21:05

mersi.
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde kdlehel pe 07 Iul 2011, 15:21

Noutati cu ruta timisoara si chair noutate foarte mare. Rute este schimbat putin ca sa fie mai real. A mai fost adaugat magistrale in + si cred ca ultimul lucru ce face chreatorul in msts. Ca sa avem o amintire foarte buna din cauza primeste schimbari ca sa fie realizat ca in realitate. Multe linii additionale osa aiba si oficial va fi produs pentru RAILNET.RO. Cu acrodul Adminului, intetionam sa publicam numai pe railnet. Tin sa zic ca ruta nu va fi publicat la train-sim.ro din cateva cauze directe ce este si prezentat pe railnet, da nu ne bagam in aluzii si certuri c sa intamplat decand este pe trainsim ruta. Data in care osa apara aceasta versiune adaugata si finisata total va fi pe la toamna candva depinde de creator. Stim ca msts a prins acuma apusul soarealui cum as putea sa zic si asta ar fi ultimul lucru in msts ce va ramane amintire frumoasa, si de acea intetionam publicarea rutei la un loc corect, un loc bine pus la punct. Asta este railnetul.
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde Daniel pe 07 Iul 2011, 18:40

Este cea mai buna solutie. Lehel. Din pacate va trebui sa-i avertizez si pe cei de la blackrail ca sunt "vizati" si urati la fel de rau ca si noi de catre Dihonis si sleahta de hoti penali de la train-slim - vor veni si dovezi in curand - opinii socante la adresa noastra si a blackrail... Marian Dascalu si Krupp sunt tinta preferata a lui Dihonis si Gaurel. Si inca ceva, in curand Railnet.ro va pregateste o supriza de proportii, daca sunteti pasionati de MSTS. :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde kdlehel pe 08 Iul 2011, 21:07

creatorul specificat ca pe railnet ar fi cel mai bine, si aca Daniel Dai voie sa punem aici atunci railnetul ar fi locul, gara de domiciliu al acestei rute. Numai pe acest site poate sa fie accesat.
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde Daniel pe 08 Iul 2011, 22:39

Dupa cate am inteles, noua ruta se va apropia foarte mult de realitate. In plus este extinsa, dar toate acestea le veti descoperi voi in momentul in care autorul va oferi exclusiv pe Railnet.ro aceasta ruta. Pana atunci ii urez succes si spor la munca domnului Virag! :clap: :clap: :clap:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde kdlehel pe 11 Ian 2012, 14:25

Noatati cu ruta Timisoara. Ruta a ajuns la stadiul final si unul dein cea mai lunga ruta din romania care cumva tine pasul partial cu realitatea.

Noutati sunt multe obiecte conform realitatii unele parti schimbati conform imaginilor de satelit, sa prelungit ruta din Sacuieni Bihor la Carei, Radna la Simeria,sa facut legatura Ilia-Lugos-Buzias.


Versiunea rutei este FINALA! Acuma se executa testarile si in saptamana asta incercam cumva sa incarcam.

Ruta va fi numai si oficial accesat descarcat de pe WWW.RAILNET.RO.

Va rog pe administrator sa sterga fisierele existente ala rutei cu versiunea precedenta.

Cei care sunteti cu msts ul va rog sa faceti activitati cu material rulant ales de voi si precizati locul de accesare al acestor materiale rulante.

referitor la ruta osa aveti toate fisierele necesare rutei. Tineti pasul cu readme.
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: Ruta "Timisoara" / "Timisoara" Route - MSTS!!!

Mesajde Daniel pe 11 Ian 2012, 19:32

Lehel, asteptam cu interes aparitia noii rute! In mod sigur fanii MSTS vor avea parte de o ruta foarte bine facuta pe care sa alerge pe saturate! :dance: Felicitari autorilor! :clap: :clap: :clap:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la MSTS - RAILWORKS - TRAINZ

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki