Cartile mele (scrise)

Aparitii editoriale si recenzii.

Cartile mele (scrise)

Mesajde V3R pe 18 Feb 2013, 10:26

Salutari.

De astazi, am decis sa fac disponibile cartile mele si in format electronic; chiar daca am primit comenzi pentru versiunea tiparita, nu toata lumea are bani de acesta.

Pentru detalii, accesati http://istorieferoviara.wordpress.com , sau contactati-ma pe adresa prezenta acolo la sectiunea contact.

coperta1.JPG


coperta2.JPG
Golden times..

Imagine
Avatar utilizator
V3R


Mesaje: 41
Membru din: 30 Mar 2010, 20:26

Re: Cartile mele (scrise)

Mesajde Daniel pe 18 Feb 2013, 20:05

Te felicit sincer pentru aceasta carte, insa esti sigur ca ideea vanzarii in format electronic este una buna? Imi aduc aminte de un site care vindea contenturi pentru Trainz (gen locomotive, vagoane, obiecte de tot felul, etc) care nu a reusit sa vanda mai nimic. Stii cum e la noi, vinzi de cateva ori si mai apoi produsul tau circula pe la alte cateva sute de persoane. Cred ca mai degraba ar trebui sa cauti sponsori pentru tiparirea si vanzarea cartii. E o idee. Felicitari sincere! :clap: :clap: :clap:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Cartile mele (scrise)

Mesajde V3R pe 19 Feb 2013, 05:07

Salutare.

Stiu cum e cu piratatul, nu se va putea combate absolut niciodata; am fost si pe la edituri, insa nu merita sa dau mii de euro pentru tiparire si publicare fara a avea nicio garantie ca imi acopar macar investitia. Sa fim seriosi, piata de carte din Romania este la pamant, in special cea de nisa..
Golden times..

Imagine
Avatar utilizator
V3R


Mesaje: 41
Membru din: 30 Mar 2010, 20:26

Re: Cartile mele (scrise)

Mesajde Daniel pe 19 Feb 2013, 20:01

Ai dreptate. Pirateria in cazul literaturii de nisa, este o lovitura destul de grea. Am vazut ca exista deja cateva persoane interesate in achizitionarea lucrarii tale, si din ceea ce am observat e vorba de oameni seriosi, trecuti de varsta adolescentei. Din pacate putin pasionati tineri pun pret si pe cartile cu trenuri. Majoritaea prefera sa dea 20-30 de lei pe cateva beri intr-o seara decat sa dea banii aia odata la cativa ani pe o carte din domeniu. Din acest motiv am renuntat si eu la ideea publicarii unor lucrari si am ramas pe varianta scrierii unor articole pe acest forum. Am ramas uimit sa vad ca pasionatii straini sunt extrem de interesati de ceea ce scriu. In general in Romania, in materie de pasiune pentru trenuri, oamenii nu pun prea mare pret si pe istorie feroviara. Poate aici pe Railnet sa reusim sa formam o noua generatie de pasionati educati spre a lua in calcul si trecutul caii ferate, nu numai prezentul "colorat" cu elodii, phoenix-uri sau transmontane... SI ele sunt importante, insa pasionatii din alte tari pun mare pret si pe ceea ce a fost. Succes Mircea! :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Cartile mele (scrise)

Mesajde V3R pe 19 Feb 2013, 22:24

Salutare.

Eu stiu doar de doua persoane interesate deocamdata de lucrarile mele.

Deocamdata vreau doar un exemplar sa vand din fiecare, pentru ca vreau sa-mi cumpar trei carti noi, pana se mai gasesc..
Golden times..

Imagine
Avatar utilizator
V3R


Mesaje: 41
Membru din: 30 Mar 2010, 20:26

Re: Cartile mele (scrise)

Mesajde Daniel pe 26 Feb 2013, 18:37

Parerea mea este ca daca esti un pasionat adevarat, merita sa iei cartile acestea. Chiar daca ele sunt o compilatie a unor lucrari mai vechi, se constituie intr-un dictionar foarte util oricui este interesat de trenuri cu adevarat. Asadar, eu recomand tuturor achizitionarea acestei lucrari, mai ales dca nu aveti deja formata o biblioteca feroviara. In plus, cred ca pretul nu este unul prohibitiv. ;)
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Cartile mele (scrise)

Mesajde V3R pe 27 Feb 2013, 20:11

Golden times..

Imagine
Avatar utilizator
V3R


Mesaje: 41
Membru din: 30 Mar 2010, 20:26

Re: Cartile mele (scrise)

Mesajde Daniel pe 27 Feb 2013, 22:19

Nu pot decat sa te felicit! Observ ca ai atacat si Istoria liniei Oravita - Anina, un subiect extrem de cautat in ultima vreme. ;)
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la LITERATURA FEROVIARA / LITERATURE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki