Bine v-am gasit!

Va rugam sa va faceti o scurta prezentare (optional).

Bine v-am gasit!

Mesajde COSTACHE MIHAIL pe 17 Sep 2010, 18:24

Normal, trebuia sa lansez inregistrarea mea pe forum cu acest mesaj, care ar fi trebuit sa fie primul. Insa m-am grabit sa postez mai intai cateva mesaje haioase, si abia acum m-am hotarat sa postez mesajul in care sa va spun Bine v-am gasit si sa va salut, asa cum este si firesc. Foarte multi dintre dumneavoastra ma cunoasteti de pe alte forumuri, si slava Domnului, sunt inregistrat pe foarte multe din domeniul feroviar si nu numai! Pasiunea pentru trenuri o am de mic, insa abia in urma cu 2 ani am intrat prima oare pe internet, deci in domeniul calculatorului nu sunt destul de priceput. M-am inscris si pe acest forum din pasiunea ce o am pentru trenuri, pentru a face schimb de impresii, pentru a ne informa si a ne ajuta in cazul in care dorim sa obtinem vreo informatie. Nu imi doresc reclama, nu doresc concurenta, nu doresc sa ma afirm cu ceva, si sa cred ca sunt undeva mai presus de voi. Din contra, pot spune ca nu cunosc prea multe despre domeniul feroviar, insa pasiunea ma face sa imi ocup timpul liber facand calatorii cu trenurile si urmarind tot felul de mesaje postate pe forumurile din domeniu. Nu imi plac scandalurile, iar daca acestea se ivesc, ori le evit, ori le aplanez. Sunt din fire glumet, dar numai atunci cand este momentul si locul potrivit. Sper sa nu va creez probleme, sa nu fiu incomod, ma bucur ca sunt foarte multi membri din Bucuresti pe acest forum, si va spun Bine v-am gasit, si imi cer scuze daca din cauza timpului liber foarte scurt nu am sa pot accesa adresa acestui forum zilnic! Acestea fiind spuse, va doresc o seara linistita !

CU RESPECT,
COSTACHE MIHAIL.
Avatar utilizator
COSTACHE MIHAIL


Mesaje: 418
Membru din: 17 Sep 2010, 16:56
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde ANDU2100CP pe 17 Sep 2010, 18:26

BUN VENIT . SPER SA TE SIMTI CA ACASA LA NOI PE FORUM , si la cat mai multe posturi :)
Avatar utilizator
ANDU2100CP


Mesaje: 3528
Membru din: 06 Feb 2010, 20:27
Avertismente: 5

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde Vladyz pe 17 Sep 2010, 18:31

Bun venit! :clap:
Vladyz


Mesaje: 1461
Membru din: 27 Dec 2009, 02:01

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde EA033 pe 17 Sep 2010, 18:34

Salutari si bine te-am gasit,

Sper ca activitatea si materialele de pe railnet.ro sa iti fie de ajutor in activitatea de pasionat iar in cazul in care ai posibilitatea sa ajuti la dezvoltarea lor, nu ezita sa o faci. Chiar daca unii intra mai mult sa citeasca, este sigur ca foarte multi vor aprecia. Nu este necesar si nu este nicio problema faptul ca nu poti accesa zilnic - nimeni nu cred ca poate face asta. Ideea mea, si cred ca nu sunt singurul este aceea ca este mai importanta calitatea decat cantitatea : un post bun sau un reportaj bun la cateva zile face mai mult decat 10 mesaje zilnice a cate doua cuvinte :)

Totodata daca exista nelamuriri legate de domeniul care ne uneste aici sau de utilizarea acestui forum, eu sau ceilalti colegi din echipa de moderare vom incerca sa te ajutam.

Acestea fiind spuse, eu iti doresc succes si sper sa te simti bine in colectivul nostru.

O seara frumoasa ! :)
EA033


Mesaje: 408
Membru din: 26 Apr 2010, 21:12

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde EA1clony106 pe 17 Sep 2010, 18:39

Salut ,bine ai venit printre noi , foarte impresionat am fost de discursul tau , la fel sunt multi dintre noi , dar ce sa faci cand altii te irita si se cred mari destepti .Im pare bine k ai venit printre noi ,Sincer suntem oameni cu bun simt si prietenosi , E adevarat ca se aude despre noi ca ne luam de altii , Dar astia suntem noi, nu ne lasam calcati in picioare de altii precum pretind ei . Poti vedea si afla multe chestii alaturi de noi , poti evita micile scandaluri cum li se zic .de exp cum fac alti useri ca mine ,marius etc. dar suntem uniti toti cand vine vb de ceva . inca odata iti urez Bine ai Venit .Salutari din partea noastra
Imagine
Aleargă în vănt mănâncă şine
Şi electroni zvâcnesc în vene
Dar pulsul monstrului titanic,
E anonimul, un mecanic.
Avatar utilizator
EA1clony106


Mesaje: 605
Membru din: 04 Feb 2010, 22:31
Localitate: Timisoara

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde COSTACHE MIHAIL pe 17 Sep 2010, 18:41

Multumesc la toti pentru urari! Nu imi place sa postez mesaje inutile, care sa nu contina nimic concret. In clipa cand scriu un mesaj ma gandesc daca mie mi-ar place sa citesc acel mesaj, mi-ar fi util, sau m-as plictisi de el! Si daca vad ca nu are sens , si este in plus, nu are rost sa il scriu!l
Avatar utilizator
COSTACHE MIHAIL


Mesaje: 418
Membru din: 17 Sep 2010, 16:56
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde COSTACHE MIHAIL pe 17 Sep 2010, 18:49

EA1clony106** scrie:Salut ,bine ai venit printre noi , foarte impresionat am fost de discursul tau , la fel sunt multi dintre noi , dar ce sa faci cand altii te irita si se cred mari destepti .Im pare bine k ai venit printre noi ,Sincer suntem oameni cu bun simt si prietenosi , E adevarat ca se aude despre noi ca ne luam de altii , Dar astia suntem noi, nu ne lasam calcati in picioare de altii precum pretind ei . Poti vedea si afla multe chestii alaturi de noi , poti evita micile scandaluri cum li se zic .de exp cum fac alti useri ca mine ,marius etc. dar suntem uniti toti cand vine vb de ceva . inca odata iti urez Bine ai Venit .Salutari din partea noastra


EA1clony106, noi ne cunoastem si de pe alte forumuri, nu tin cont despre ceea ce spun altii. Insa alte persoane mai naive cred orice neadevar si orice minciuna la adresa altor persoane. Nu trebuie sa ne lasam intimidati! Daca cineva vorbeste de rau o alta persoana, eu nu iau in seama cele spuse de ea. Nu o cred. Exista o zicala batraneasca: Gura lumii o astupa doar..pamantul!
Avatar utilizator
COSTACHE MIHAIL


Mesaje: 418
Membru din: 17 Sep 2010, 16:56
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde Daniel pe 17 Sep 2010, 18:53

Iti urez si eu BINE AI VENIT! Trebuie sa recunosc faptul ca te-am urmarit ceva vreme impreuna cu alti colegi de pe forum si am apreciat modul in care stii sa povestesti niste lucruri, dar mai ales bunul simt si modestia de care dai dovada. Daca vreodata te-am dernajat cu ceva, ne cerem scuze si sper ca impreuna sa facem lucruri interesante. ;)
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde COSTACHE MIHAIL pe 17 Sep 2010, 18:58

Nu aveti de ce sa va cereti scuze! Nu m-ati deranjat cu nimic!!! Si eu intram ca vizitator, si urmaream anumite topice din domeniu!
Avatar utilizator
COSTACHE MIHAIL


Mesaje: 418
Membru din: 17 Sep 2010, 16:56
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde Daniel pe 17 Sep 2010, 19:02

Oke! ;)
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde sulzerul 0733 pe 17 Sep 2010, 19:40

Vreau sa va urez si eu bun venit domnule Costache Mihail pe forumul nostru. La randul meu tin sa va adresez numai ganduri bune si sper sa avem o colaborare fructuoasa. Ne cunoastem, virtual vorbind, de pe alt forum, iar pe acel forum(trenuletz) sper sa nu se supere administratia pe mine daca il pomenesc, am fost bine primit si sustinut de dumneavoastra, tocmai de aceea va port un respect deosebit si ma bucur sa va gasesc ca membru si pe railnet, o comunitate foarte unita si, contrar parerii unora dintre pasionatii feroviari,pasnica. O sa vedeti, acum ca sunteti membru railnet, ca nu suntem nici tirani, nici dictatori sau orice altceva. NU, noi suntem pur si simplu o comunitate de pasionati feroviari, uniti toti de aceeasi pasiune, o pasiune de altfel foarte frumoasa.
La final, va doresc o seara buna si linistita si multa sanatate. :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Recunosc public ca ma droghez. Trenul este drogul meu, pt el traiesc, prin el traiesc :D
www.facebook.com/sulzerul0733
Avatar utilizator
sulzerul 0733


Mesaje: 586
Membru din: 02 Feb 2010, 12:42
Localitate: P.O. Frunzanesti, linia 801
Avertismente: 3

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde Vlad0012 pe 17 Sep 2010, 20:39

BINE AI VENIT alt ceva nu pot spune caci noi ne cunoastem de ceva vreme si chiar mai sprijinit si ajutat pe un anumit forum se stie bine care
ImagineImagine

Aleargă în vănt mănâncă şine
Şi electroni zvâcnesc în vene
Dar pulsul monstrului titanic,
E anonimul, un mecanic.
Avatar utilizator
Vlad0012


Mesaje: 539
Membru din: 04 Feb 2010, 22:28
Localitate: Timisoara

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde COSTACHE MIHAIL pe 17 Sep 2010, 21:21

Mitica si Vlad, doresc si eu sa va multumesc prin intermediul acestui mesaj. Si eu v-am apreciat, Vlad, imi pare rau ca ai fost banat, dar stii bine ca nu eu am facut-o, am vrut apoi sa revii pe forum, am postat si mesajul acesta, ,,Imi permit sa va adresez o rugaminte Am vrut ca intrebarea sa o pun pe privat sau sa il intreb prin telefon, pe admin,insa pana la urma am zis sa o fac publica si sa va intreb la acest topic. As dori ca sa ii mai acordam o sansa userului Vlad12 care in momentul de fata este banat. A promis ca nu va mai face scandal pe forum, nu se va mai certa cu nimeni, nu va jigni pe nimeni, a avut un moment de slabiciune atunci cand a dat dovada de obraznicie. Pana la urma toti suntem oameni, suntem supusi greselii, si chiar si noi avem cateodata momente de slabiciune iar apoi ne pare rau de ceea ce am facut. Tot asa si lui Vlad12 ii pare rau de ce a facut, iar daca va fi debanat, primul mesaj al lui va fi acela de a-si cere iertare de la toti colegii lui de pe acest forum. Este totusi un copil, are destula experienta pentru varsta lui in domeniul feroviar, si ii place mult de tot acest forum, si doreste sa il imbogateasca cu mesaje si fotografii din domeniul feroviar. Speranta moare ultima, iar Vlad12 spera ca intr-o buna zi, va putea fi iarasi alaturi de noi, si va posta mesaje , poze si va purta discutii pe cai amiabile cu noi, membri acestui forum!!!'' inchei citatul, dar nu s-a mai putut sa fi debanat. Mitica, sper sa ne intalnim si in realitate, nu numai pe calea acestui forum! Cat despre tine Vlad, cred ca nu curand! Distanta este prea mare, dar timpul nu e pierdut!
Mitica, sa nu uiti cand treci prin Oltenita, sa numeri liniile din gari, asa cum mi-ai promis.
Avatar utilizator
COSTACHE MIHAIL


Mesaje: 418
Membru din: 17 Sep 2010, 16:56
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde Daniel pe 17 Sep 2010, 21:37

Pentru Vlad acel forum in mod sigur nu este o pierdere prea mare. Oricum, la noi cine are de injurat cu ceva o poate face la LOC DE DAT CU CAPUL. Eu il apreciez pe Mihail si de el ma bucur cel mai mult ca este alaturi de noi. :D
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde EA1clony106 pe 17 Sep 2010, 22:16

In primul rand im cer scuze ca spun asta despre acel forum unde nu poti spune nimic ca toti sar pe tine , cand eu cu vlad aveam dreptate in ceea ce spuneam toti sareau in sprijinu celor care creeau scandal ,nicidecum in sprijinul nostru .Da poate ca eram "noii" veniti pe acel forum , totusi asa ceva nu se face , si spun urmatorul lucru .Sa le fie Rusine pentru ca nu stiu sa aprecieze munca unui om ,au ajuns prin unele cuvinte sa jicneasca mecanicii titulari de pe 106 ,asa ceva in primu rand nu se poate face ,Trebuie respectat cu varf si indesat . ca masina accea se prezinta intr-o stare impecabila . Nu am nimic cu ei , dar am fost dezamagit ce am vazut acolo . Mihail iti multumim ca tu ai fost alaturi de mine si de vlad ,ai fost singuru care sia cerut scuze ,si nu pentru faptele tale ci pentru faptele lor , de aici deduc ca ai un suflet mare si esti un om cinstit . Ma bucur ca ai venit printre noi . Aici fiecare masina sau tot ce apartine de domeniul feroviari va fi apreciata.
Imagine
Aleargă în vănt mănâncă şine
Şi electroni zvâcnesc în vene
Dar pulsul monstrului titanic,
E anonimul, un mecanic.
Avatar utilizator
EA1clony106


Mesaje: 605
Membru din: 04 Feb 2010, 22:31
Localitate: Timisoara

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde Vlad0012 pe 17 Sep 2010, 22:33

Hai sa nu poluam topicul acum. Si eu mai am multe de spus despre acel forum dar tac deocamdata
ImagineImagine

Aleargă în vănt mănâncă şine
Şi electroni zvâcnesc în vene
Dar pulsul monstrului titanic,
E anonimul, un mecanic.
Avatar utilizator
Vlad0012


Mesaje: 539
Membru din: 04 Feb 2010, 22:28
Localitate: Timisoara

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde Daniel pe 17 Sep 2010, 22:34

Si eu cred ca Mihail e un om deosebit si de aceea ma bucur ca a venit la noi. Sper sa ramanem prieteni! Oricum ce se intimpla pe acel forum nu trebuie sa afecteze bunele relatii dintre noi. Hai sa invatam din trecutul apropiat si sa incercam sa fim prieteni, nu fanaticii unor situri si forumuri, pentru ca toate acestea nu tin de cald atunci cand ai necazuri. Tot prietenia sincera dintre oameni este cea care ajuta. Cred ca aici, toata lumea trebuie sa se simta bine. Cine nu se simte bine e liber sa plece (cum e cazul unora mai hrapareti din fire). :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde sulzerul 0733 pe 18 Sep 2010, 09:56

COSTACHE MIHAIL scrie:Mitica si Vlad, doresc si eu sa va multumesc prin intermediul acestui mesaj. Si eu v-am apreciat, Vlad, imi pare rau ca ai fost banat, dar stii bine ca nu eu am facut-o, am vrut apoi sa revii pe forum, am postat si mesajul acesta, ,,Imi permit sa va adresez o rugaminte Am vrut ca intrebarea sa o pun pe privat sau sa il intreb prin telefon, pe admin,insa pana la urma am zis sa o fac publica si sa va intreb la acest topic. As dori ca sa ii mai acordam o sansa userului Vlad12 care in momentul de fata este banat. A promis ca nu va mai face scandal pe forum, nu se va mai certa cu nimeni, nu va jigni pe nimeni, a avut un moment de slabiciune atunci cand a dat dovada de obraznicie. Pana la urma toti suntem oameni, suntem supusi greselii, si chiar si noi avem cateodata momente de slabiciune iar apoi ne pare rau de ceea ce am facut. Tot asa si lui Vlad12 ii pare rau de ce a facut, iar daca va fi debanat, primul mesaj al lui va fi acela de a-si cere iertare de la toti colegii lui de pe acest forum. Este totusi un copil, are destula experienta pentru varsta lui in domeniul feroviar, si ii place mult de tot acest forum, si doreste sa il imbogateasca cu mesaje si fotografii din domeniul feroviar. Speranta moare ultima, iar Vlad12 spera ca intr-o buna zi, va putea fi iarasi alaturi de noi, si va posta mesaje , poze si va purta discutii pe cai amiabile cu noi, membri acestui forum!!!'' inchei citatul, dar nu s-a mai putut sa fi debanat. Mitica, sper sa ne intalnim si in realitate, nu numai pe calea acestui forum! Cat despre tine Vlad, cred ca nu curand! Distanta este prea mare, dar timpul nu e pierdut!
Mitica, sa nu uiti cand treci prin Oltenita, sa numeri liniile din gari, asa cum mi-ai promis.

Bine ca mi-ati adus aminte :) Am trecut prin Oltenita si o sa mai trec pe acolo in perioada imediat urmatoare. Cand am trecut pe acolo, in afara de faptul ca am uitat sa numar liniile, am fost cu trenul de seara si chiar nu aveam cum sa le numar pe intuneric. Cat despre intalnire, doar ma anuntati cand puteti veni si eu vin cu cea mai mare placere, tinand cont de faptul ca mie nu-mi este grea deplasarea in Bucuresti. Plus ca, de cand sunt in concediu ma plimb aproape zilnic cu trenul pe aici pe ruta :) . Deci, cand doriti, ma anuntati cu o zi inainte pe PM, indiferent de forumul pe care il trimiteti, si ne intalnim cu cea mai mare placere, mai ales ca ruta Bucuresti-Oltenita va este o ruta de suflet, ceea ce ma bucura enorm de mult. Astept PM.
O zi buna va doresc!
Recunosc public ca ma droghez. Trenul este drogul meu, pt el traiesc, prin el traiesc :D
www.facebook.com/sulzerul0733
Avatar utilizator
sulzerul 0733


Mesaje: 586
Membru din: 02 Feb 2010, 12:42
Localitate: P.O. Frunzanesti, linia 801
Avertismente: 3

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde COSTACHE MIHAIL pe 18 Sep 2010, 20:57

Mitica, am sa fac o plimbare pana la Oltenita dar mai am altele inaintea acesteia. Am sa te anunt cand voi stabili ziua. Si pentru mine, linia aceasta este una de suflet. Iar referitor la acei membri de care spuneti, am cautat toate mijloacele sa ii linistesc, nu mi-a placut sa tai si sa spanzur, sincer imi pare rau ca ati fost jigniti, dar este greu sa ii potolesti pe toti. Cum ma simt aici pe forum?? Pot spune ca pe nici un alt forum nu am fost primit cu atata bucurie, si va pot spune ca ma simt bine pe Railnet, pentru ca este un forum feroviar pe gustul meu! Va multumesc, si sa speram ca vom reusi sa facem cat mai multe expeditii feroviare!! O seara buna tuturor!!!
Avatar utilizator
COSTACHE MIHAIL


Mesaje: 418
Membru din: 17 Sep 2010, 16:56
Localitate: Bucuresti

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde Daniel pe 18 Sep 2010, 21:06

Ce conteaza, important e ca esti prietenul nostru. :) :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Bine v-am gasit!

Mesajde Cornel Grigore pe 19 Sep 2010, 12:34

8-) SALUTARE SI.....BUN VENIT PE LA NOI :dance:


______________________

:arrow:STIMATI CALATORI Trenul personal numarul 832 in directia bucuresti-Brasov va avea o intirziere de cca 525 de minute!TIPIC IN RUMANICA
Toate cele bune !
Cornel Grigore


Mesaje: 489
Membru din: 29 Iul 2010, 12:45
Localitate: Buftea-IF,
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la BINE ATI VENIT! / WELCOME!

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki