Buna ziua

Va rugam sa va faceti o scurta prezentare (optional).

Buna ziua

Mesajde Aurica Costea pe 23 Mai 2011, 16:02

Sant Aurica,locuiesc aproape de Baia Mare,pasiunea sotului meu a devenit in timp si a mea...aici am gasit frumoase lucruri. Noi am reinceput sa construim o diorama,daca zic bine,de data asta definitiva,sper...in mansarda.Sper ca in curand putem sa punem si noi niste poze sau un filmulet cu ceea ce construim.Puteti sa-mi spuneti cand si unde se fac expozitii de "trenulete " ? Intamplator am descoperit forumul vostru si sigur stiti totul...imi pare rau ca nu v-am gasit mai repede dar cum se zice...mai bine mai tarziu decat deloc...o zi buna la toti
Aurica Costea


Mesaje: 3
Membru din: 18 Mai 2011, 19:55

Re: Buna ziua

Mesajde Daniel pe 23 Mai 2011, 16:14

Eu iti spun bine ai venit pe forumul nostru, unde sper sa gasesti cam tot ceea ce doresti in materie de trenuri mari si mici. Din pacate in Romania, au existat cateva expozitii de profil, doar ca au fost patronate de personaje cel putin dubioase, in sensul ca unii dintre ei sunt extrem de neseriosi (am avut multe plangeri si am auzit si de altele si mai si din partea unor firme de profil din Cluj si Brasov mai ales). De aceea cred ca expozitiile care se desfasoara la noi nu sunt cel mai sigur loc de unde sa cumperi ceva de calitate, mai ales daca te afli oarecum la inceput de drum si poti fi pacalit usor. Prietenul nostru Stefan Badita a organizat recent la Galati o astfel de expozitie din cate stiu, si sa speram ca incepand cu anul viitor va deveni ceva din ce in ce mai serios. Daca vrei intr-adevar sa achizitionezi cele necesare modelismului feroviar, eu iti recomand cu caldura singurele magazine serioase de profil din Romania: minitechnik.ro si trennet.ro. De celelalte sa te feresti ca dracu' de tamaie! :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Buna ziua

Mesajde Andrei Irimescu pe 23 Mai 2011, 18:48

Bine ai venit pe railnet.ro!Speram sa te simti ca acasa pe acest forum cu informatii foarte pretioase! :D
Andrei Irimescu


Mesaje: 1467
Membru din: 06 Ian 2011, 22:37

Re: Buna ziua

Mesajde Trifu22 pe 23 Mai 2011, 21:22

Sper ca sederea dumneavoastra aici, atat cat si experienta sa fie cat mi placuta
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: Buna ziua

Mesajde Aurica Costea pe 26 Mai 2011, 16:37

Va multumesc pentru primirea facuta. Ieri toata dupamasa am incercat sa pun un mic filmulet dar cum nu ma am tare bine cu pc,nu am reusit. Cum are sotul un pic de timp,sper sa reusim. Sigur e totul in constructie....nu va uitati la tot deranjul...din nou,va multumesc
Aurica Costea


Mesaje: 3
Membru din: 18 Mai 2011, 19:55

Re: Buna ziua

Mesajde Aurica Costea pe 29 Mai 2011, 18:50

Am reusit sa pun filmuletul pe youtube,l-am numit "trenulete la Mogosesti"dar nu stiu cum sa-l adaug aici....daca ma puteti ajuta,e bine primit,multumesc anticipat
Aurica Costea


Mesaje: 3
Membru din: 18 Mai 2011, 19:55

Re: Buna ziua

Mesajde Andrei Irimescu pe 29 Mai 2011, 19:34

Vreau sa va arat cum puteti pune clipurile de pe youtube in asa fel incat ele sa se poata vedea direct pe site fara a accesa vreun link. ;)
1)Prima oara trebuie sa accesezi pagina cu clipul de pe youtube.
2)Apoi trebuie sa copiezi din link doar parte care este scrisa dupa v=
3)Dupa ce ai parcurs acesti pasi, trebuie sa deschizi un mesaj nou si sa apesi pe butonul YOUTUBE.
4)Dupa ce ai apasat butonul pe care scrie YOUTUBE vor aparea 2 mesaje cu titlul youtube.
5)Intre cele 2 mesaje tu vei aseza ce ai copiat mai devreme(ce se afla dupa v=).
6)Asa va arata mesajul tau la sfarsit.
Sper ca v-am ajutat!
Sfaturile+pozele se afla aici viewtopic.php?f=153&t=1184&start=60
:dance:
Andrei Irimescu


Mesaje: 1467
Membru din: 06 Ian 2011, 22:37


ÃŽnapoi la BINE ATI VENIT! / WELCOME!

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki