Salutari si din Botosani

Va rugam sa va faceti o scurta prezentare (optional).

Salutari si din Botosani

Mesajde LctMF pe 17 Dec 2016, 21:20

Salut ! Ma numesc Stefan Talpalaru, am 15 ani (da stiu sunt cam tanar) si, ca sa ma exprim cat se poate de corect, din totdeauna am iubit CFR-ul si tot ce tine de Cai Ferate si Locomotive etc.

Fiind inca cat de cat..mic...nu prea pot sa fac eu asa "calatorii" cu trenul prin tara. As vrea sa pot vedea mai multe in BT dar nu tu electrificare, nu tu masini calumea. Asa ca cateodata mai dau o tura pana in SV sa ma mai delectez :P

De ce am venit aici ? Pai sunt curios sa aflu mai multe, fiindca toata lumea cu care vorbesc e ceva gen : "Ce iti place cel mai mult ?. AA..Trenurile, lasa-le drq ca si asa is in faliment sau chestii din astea"...si mnah...ma motiveaza sa mai aflu chestii noi. :P
LctMF


Mesaje: 8
Membru din: 17 Dec 2016, 11:17

Re: Salutari si din Botosani

Mesajde Daniel pe 17 Dec 2016, 21:28

Eu iti spun bine ai venit! Nu conteaza varsta, aici suntem de toate varstele crede-ma. :) Ma bucur ca iti plac trenurile, si eu m-am indragostit de ele de cand aveam vreo 5 ani, doar ca pe vremea aia nu exista internet si multe altele. Stateam lipit ore in sir de geamul unei cladiri turn de unde vedeai trenuri cat cuprinzi cu ochii. De atunci si pana azi am ramas cu aceeasi pasiune. Chiar daca lucrurile in calea ferata stau poate mai prost decat crezi si din cauza deprofesinalizarii dorite de "sus" din ultimii cativa ani, asta nu inseamna ca trebuie sa renunti la pasiunea ta. Atata timp cat in calea ferata mai sunt si cativa oameni care isi cunosc bine meseria, unii dintre ei fiind prezenti si pe acest forum, nu ai de ce te "teme". Sigur o sa ai de invatat si vei fi invatat. Succes! :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Salutari si din Botosani

Mesajde Trifu22 pe 21 Dec 2016, 16:27

iti multumim frumos pentru a ai ales sa vii la noi, incercam sa construim o comunitate, chiar daca unii si altii se impotrivesc.
Cu totii am capatat aceasta pasiune inca de mici, ori ca ne ducea bunicul la gara, ori ca plecam cu trenul in excursii.
In moment lde fata suntem cam singurul forum activ de pe piata romaneasca, celelalte sunt in inchidere, dupa cum ati putut observa, s-a interzis inscrierea de noi membrii pe unele dintre ele deoarece, din pacate, sunt pe cale de inchidere.
Personal aici ma ocup de buna functionare a forului si a srviciului de radioreceptie, si punctul meu forte ese electronica si electrotehnica asadar iti pot explica tot ce este nevoie sa stii despre suprastructura feroviara, alimentare energetica si functionarea tehnica a locomotivelor (nu e greu sa citesti niste scheme).
Daca intampini probleme de ordin informatic, nu ezita sa ma contactezi.
Apropo, cautam colaboratori la acest proiect:
viewtopic.php?f=53&t=4065&p=41983#p41983
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: Salutari si din Botosani

Mesajde vlad pe 21 Dec 2016, 16:45

Salutare si bine ai venit :dance:
vlad


Mesaje: 107
Membru din: 29 Mar 2012, 23:33
Localitate: Bucuresti


ÃŽnapoi la BINE ATI VENIT! / WELCOME!

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki