Aparitie DVD pentru pasionatii feroviari

Stiri, noutati, evenimente!

Aparitie DVD pentru pasionatii feroviari

Mesajde andreea.g pe 14 Sep 2010, 12:47

A aparut astazi la tonetele cu ziare revista "In jurul lumii" cu un dvd interesant ,"CALEA FERATA TRANSSIBERIANA - o epopee pe sine" durata dvd. 97 minute costa 14,90 ron DVD + revista.
andreea.g




Re: Aparitie DVD pentru pasionatii feroviari

Mesajde Daniel pe 14 Sep 2010, 16:48

Am sa caut si eu acest DVD sa vedem cam despre ce este vorba. Multumim pentru informatie ;)
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Aparitie DVD pentru pasionatii feroviari

Mesajde andreea.g pe 14 Sep 2010, 20:56

Eu l-am urmarit si recunosc ca am fost putin dezamagita pentru ca se vorbeste prea putin de trenul in sine si in mare parte despre calatoria de la Moscova la Sankt Petersburg si apoi la Beijing. Filmul este insa extrem de interesant datorita informatiilor si ale imaginilor. Oricum per total a meritat achizitia :D


edit: cred ca din cauza asta nu prea isi mai are locul aici subiectul, poate e mai bine sa fie la diverse :D
andreea.g



Re: Aparitie DVD pentru pasionatii feroviari

Mesajde Trifu22 pe 15 Sep 2010, 23:04

Poate sunt oameni carora le place si asa cum e. Deci isi are locu' aici.
Dezamagirea este un sentiment strict subiectiv!
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: Aparitie DVD pentru pasionatii feroviari

Mesajde maaneken_pis pe 18 Sep 2010, 15:36

Am achizitionat acest DVD ... parea interesant dar nu prea este ...putin dezamagit.

Imagine

DVD ul este insotit si de o brosura in care gasiti cateva informatii legate de zonele, localitatile, statiile in care opreste acest tren.

Imagine

Pe coperta din spate gasim o harta cu traseul parcurs de acest tren. In plus in partea inferioara, sub harta, sunt cateva informatii, sfaturi, conditii toate in legatura cu aceasta calatorie.

Imagine

Totusi cred ca DVDul nu prea calca pe descrierile din brosura. In brosura ni se vorbeste despre un tren "regulat" cu vagoane de clasele 1,2 si 3; ni se vorbeste despre calatorii rusi galagiosi, ni se vorbeste despre trusele de prim ajutor pe care trebuie sa le aiba fiecare calator sau grup, ni se spune despre preturi mai ieftine de 2-3 ori intre clase, despre clasa a3a aglomerata; ni se spune despre frigul care ingheata ferestrele si uneori calatorii; ni se spune ca traseul este doar pe teritoriul Federatiei Ruse .... DAR dupa cele spuse de DVD ..nu prea se regaseste nimic din cele enumarate mai sus. Este o garnitura gen "Orient Express", unde ma-ndoiesc sa aiba clasa 1,2,3 ; unde sunt sigur ca lipsesc acei rusi galagiosi imbibati in vodka. Nu se spune nimic ca aa un moment dat se schimba trenul...se trece in vagoane chinezesti pe ecartament "normal",ca trenul trece pe la Beijing, ca vom ajunge sa ne fotografiem la Zidul Chinezesc... unde practic se incheie calatoria.
Vladivostok ..acolo se incheie calatoria.

Concluzie : nu isi merita "banul". Consider ca este o porcarie avand in vedere ca m-am asteptat la adevaratul Transsiberian

Acesta este acel Transsiberian pe care speram sa-l vad ....
http://www.youtube.com/watch?v=K3NIWiaW1n8
maaneken_pis


Mesaje: 87
Membru din: 09 Mar 2010, 22:03
Localitate: bacau


ÃŽnapoi la NEWS FLASH / ANUNTURI DIN DOMENIUL FEROVIAR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki