Un rus a căzut din tren, a alergat 7km la -30 grade

Stiri, noutati, evenimente!

Un rus a căzut din tren, a alergat 7km la -30 grade

Mesajde Trifu22 pe 18 Ian 2013, 16:12

Un rus a căzut din tren şi a alergat 7 km, dezbrăcat, pe un ger de -30 de grade

Un rus, de 42 de ani, a alergat peste şapte kilometri, printr-un ger năprasnic, pentru a-şi salva viaţa. El a căzut dintr-un tren, în Estul Îndepărtat, şi s-a trezit într-un ger năprasnic, îmbrăcat doar în tricou, pantaloni de trening şi o pereche de papuci.

Bărbatul a declarat că a ieşit pe culoar să fumeze, dar când s-a întors în ceea ce credea că este compartimentul său a avut parte de o mare surpriză.
"Era întuneric beznă, eu eram puţin adormit şi am încercat să intru în cuşeta mea. Din păcate, după câteva secunde, m-am trezit în zăpadă, pe marginea căii ferate", a declarat rusul pentru Pravda.

Acesta a alergat peste şapte kilometri, în spatele trenului, care circula cu o restricţie de viteză.
Pasagerul neatent a reuşit până la urmă să ajungă în staţia următoare, unde a primit îngrijiri.

"Putem spune că bărbatul de 42 de ani a avut un noroc chior. Nu mulţi supravieţuiau în asemenea condiţii", a declarat un oficial al Ministerului de Interne.

Autorităţile au demarat o anchetă pentru a stabili dacă este vorba despre un accident sau despre o neglijenţă în serviciu a personalului trenului.

Trenul circula pe ruta Moscova - Nerungri, oraş aflat în extremul estic al Rusiei, acolo unde, în această perioadă a anului, temperaturile înregistrează constant o valoare de -30 de grade Celsius.


Sursa: http://www.realitatea.net/constantean-i ... 93401.html
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: Un rus a căzut din tren, a alergat 7km la -30 grade

Mesajde Daniel pe 18 Ian 2013, 16:54

Barbatul cu pricina cred ca ori era beat ori obosit si in mod sigur s-a plimbat pe hol pana o fi ajuns in capatul vagonului unde lumina era stinsa (bec ars, etc) si a confundat usa cupeului cu cea de acces in tren. Eu asa cred ca a fost. Altfel povestea asta nu se explica. Din cate stiu eu nicaieri in lume nu mai exista de vreo 60-70 de ani vagoane cu usi de acces exterior pentru fiecare compartiment in parte. :lol:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la NEWS FLASH / ANUNTURI DIN DOMENIUL FEROVIAR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 2 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki