FENECHIU LA TELEVIZOR!!!

Stiri, noutati, evenimente!

Credeti ca Fenechiu spune adevarul?

Chestionarul s-a închis pe data de 03 Apr 2013, 04:13

DA
0
Niciun vot
NU
4
100%
 
Voturi totale : 4

FENECHIU LA TELEVIZOR!!!

Mesajde Daniel pe 24 Mar 2013, 03:52

FENECHIU LA TELEVIZOR!!!

Pentru Fenechiu, privatii rentabilizeaza rutele secundare de calatori, pentru ca acestia au cumparat trenuri mai performante cu "cap tractor". Fereasca Dumnezeu si Maica Domnului de mintea lui Fenechiu! De cand niste trenuri care au peste 40-50 de ani vechime sunt mai performante??? Cum e cu subventia data privatilor ale caror trenuri merg goale pe majoritatea liniilor preluate de acestia??? Sunt mai rentabile ca cele ale CFR-ului pline ochi??? Si de cand "sagetile albastre" sunt comparate cu trenurile de mare viteza din Europa??? A uitat de modernizarile efectuate la CFR Calatori asupra locomotivelor romanesti fabricate la Craiova? Probabil si Fenechiu vrea ceva afaceri cu alte firme care fac locomotive dragute, pline de beculete colorate, scumpe si slabe ca putere de tractiune... O sa vedeti multe alte ciudatenii spuse de catre domnul Fenechiu...

LINK VIDEO: http://www.antena3.ro/inregistrari/vorbe-grele-cu-victor-ciutacu-49.html

Dupa ce veti vizualiza acest material, am sa va rog sa votati in cadrul acestui chestionar (timp de 10 zile) si sa veniti cu argumente clare in favoarea sau contra celor afirmate de catre distinsul domn Ministru Fenechiu.

:shock:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: FENECHIU LA TELEVIZOR!!!

Mesajde bitter pe 24 Mar 2013, 11:47

Astept sa vina Fenechiu cu lista subventiilor acordate operatorilor privati si modul de acordare a acestora. Poate aduce o justificare si la trenul regio Brasov-Timisoara Nord care circua gol cum isi scoate acesta banii? Conform unui angajat al unei companii private trenul care facea legatura intre Brasov si Suceava este anulat pentru a oferi o portita de introducere a unui tren regio privat pe aceasta relatie
Avatar utilizator
bitter


Mesaje: 361
Membru din: 07 Apr 2010, 14:29
Localitate: Brasov

Re: FENECHIU LA TELEVIZOR!!!

Mesajde Daniel pe 24 Mar 2013, 13:07

Iti dau eu un raspuns acum: ghiceste cine-i "C.E.O." la CFR Calatori? :lol:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: FENECHIU LA TELEVIZOR!!!

Mesajde LDH450HP pe 24 Mar 2013, 19:48

Am vazut emisiunea in reluare, aseara. Omul era total paralel cu domeniul feroviar:))
"Să zicem: poate Dumnezeu există, poate nu există... Să cântărim câştigul sau paguba pe care le-am avea dacă spunem că Dumnezeu există. Sunt două posibilităţi: dacă câştigi, câştigi totul, dacă pierzi, nu pierzi nimic. Deci nu mai şovăi, pariază că El există!"
Blog: http://exitwebphoto.blogspot.ro/
Avatar utilizator
LDH450HP


Mesaje: 185
Membru din: 20 Ian 2011, 14:55
Localitate: Bucuresti

Re: FENECHIU LA TELEVIZOR!!!

Mesajde kdlehel pe 25 Mar 2013, 00:21

cum am vazut se pricepe la chestii de cale ferata. Dar mai intai sa fie cale indereptat corect pe care poate sa merga materialul rulant nou si economic.
Avatar utilizator
kdlehel


Mesaje: 614
Membru din: 01 Noi 2009, 19:09
Localitate: Sandominic

Re: FENECHIU LA TELEVIZOR!!!

Mesajde bitter pe 25 Mar 2013, 16:42

Eu nu stiu o chestie. D-nu Fenechiu ma ia de prost? Astept sa imi arate Fenechiu un tren nou cumparat de privati:)) Din cate am vazut eu parcul de locmotive, automotoare si vagoane sunt semiseculare spre seculare
Avatar utilizator
bitter


Mesaje: 361
Membru din: 07 Apr 2010, 14:29
Localitate: Brasov

Re: FENECHIU LA TELEVIZOR!!!

Mesajde Daniel pe 25 Mar 2013, 22:12

Domnul Fenchiu din cate observ nu cunoaste multe lucruri legate de calea ferata. In aceste conditii, am oaresce dubii serioase referitoare la deciziile pe care le poate lua, in necunostinta de cauza. :mrgreen:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: FENECHIU LA TELEVIZOR!!!

Mesajde bitter pe 25 Mar 2013, 23:29

Asta e o dovada ca la Ministerul Transporturilor se perinda multi prosti
Avatar utilizator
bitter


Mesaje: 361
Membru din: 07 Apr 2010, 14:29
Localitate: Brasov

Re: FENECHIU LA TELEVIZOR!!!

Mesajde Daniel pe 28 Mar 2013, 00:20

Sau mai putin dur spus, oameni fara vreo treaba cu domeniul. Dar asa e in politica, nu conteaza pregatirea, conteaza orientarea. In rest, sa fii un bun executant in slujba unui shef... Daca ne gandim la modul cum se fac angajarile pe la MInisterul Transporturilor, atunci vis-a-vis de viitorul caii ferate din Romania, nu mai pot adauga decat atat: mi-e rau... :sad-fever:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la NEWS FLASH / ANUNTURI DIN DOMENIUL FEROVIAR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki