Gruia Stoica a fost arestat!!!

Stiri, noutati, evenimente!

Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde Daniel pe 29 Ian 2014, 19:57

Gruia Stoica, adus cu CĂTUŞE la sediul DNA

Imagine

Intr-o stire aparuta cu mai putin de o ora in urma, aflam urmatoarele:

Omul de afaceri Gruia Stoica, proprietarul Grup Feroviar Român (GFR), a fost adus cu cătuşe la mâini, miercuri seară, la sediul central al DNA, pentru a fi audiat într-un dosar de corupţie, informează Mediafax.

Stoica nu a făcut nicio declaraţie la intrarea în sediul Direcţiei Naţionale Anticorupţie (DNA). Surse judiciare au declarat agenţiei Mediafax că omul de afaceri urmează să fie audiat în legătură cu o licitaţie pentru transportarea cărbunelui în beneficiul Complexului Energetic Oltenia.

Grupul controlat de Gruia Stoica a vrut anul trecut să cumpere de pachetul majoritar de acţiuni al CFR Marfă, însă tranzacţia nu s-a finalizat. - Sursa: activenews.ro
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde Daniel pe 29 Ian 2014, 22:41

UPDATE conform Mediafax:

Stoica va fi prezentat Curţii de Apel Bucureşti, joi, cu propunerea de arestare preventivă pentru 29 de zile, mai informează Direcţia Naţională Anticorupţie (DNA).

Omul de afaceri Gruia Stoica i-a dat avocatului Doru Boştină trei milioane de euro, pentru a afla, prin intermediul acestuia, ce preţ cere CFR Marfă la licitaţia pentru transportarea cărbunelui în beneficiul Complexului Energetic Oltenia, susţin procurorii anticorupţie.

DNA precizează că Gruia Stoica, proprietarul Grup Feroviar Român (GFR), este urmărit penal pentru cumpărare de influenţă, iar avocatul Doru Boştină, din Baroul Bucureşti, pentru trafic de influenţă.

Sursa: Mediafax.ro
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde Timishan pe 30 Ian 2014, 23:12

Si, ca de obicei, mult tam-tam si un termen cu suspendare.Din pacate. :(
Avatar utilizator
Timishan


Mesaje: 8
Membru din: 11 Ian 2014, 23:15
Localitate: Ciorogirla, Ilfov, Romania

Re: Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde Daniel pe 31 Ian 2014, 00:49

Ia sa vedem noi cum domnul Gruia Stoica a "vaslit" la doua barci si s-a innecat... Cele doua "barci" sunt PDL si Alianta PSD-PC pentru care a cotizat in campaniile electorale intre anii 2008-2009 undeva la 62.000Ron, suma impartita astfel:

Conform Antena3.jpg


- Din partea SC Servtrans Invest SA şi SC Trans Expedition Feroviar SA. pentru PDL, in anul 2009, sumele de: 15.000RON (Servtrans) si 22.000RON (Trans Expedition). Sursa si detalii: Antena3.ro

- Din partea Grampet S.A. direct catre Alianta PSD-PC, Stoica a oferit pentru campanie, in anul 2008, suma de 25.000RON. Sursa si detalii: Adevarul.ro

De ce domnul Mihai Gadea in emisiunea sa de la Antena3 nu a gasit si sponzorizarea pentru PSD-PC de la Grampet, ramane pe moment o necunoscuta. Cine stie, poate vom afla candva. Cert este, ca razboiul asta dintre gastile de politicieni, ne mai ofera si noua asa din cand in cand mici adevaruri despre ceea ce multi dintre noi doar banuiam. :dance:

Acuma, zic asa: bai Basescule, bai Iliescule, bai Voiculescule!!! Salvati-va bre omul de la puscarica! Na, doar v-a ajutat in campanie. Ce "tarani". :lol:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde ANDU2100CP pe 02 Feb 2014, 14:34

Fortza CFR Marfa , sa revina unde ia fost locul... in Fruntea tariii !!!
Avatar utilizator
ANDU2100CP


Mesaje: 3528
Membru din: 06 Feb 2010, 20:27
Avertismente: 5

Re: Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde Daniel pe 03 Feb 2014, 12:48

Andule, am sa-ti dau o veste proasta. Chiar daca "imperiul" Grampet se va destrama sau va cadea din top, in urma arestarii lui Stoica, etc, CFR Marfa va trebui sa fie privatizata pana anul viitor, pentru ca asa s-a hotarat cu FMI-ul. Au, n-au ce face, autoritatile statului roman vor trebui sa vanda societatea. Ramane de vazut cine o va prelua, pentru ca prea multi nu s-au inghesuit s-o faca. :think:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde Daniel pe 04 Feb 2014, 19:18

Noutati: Gruia Stoica vrea sa fie cercetat in libertate!

Avocatii lui Stoica au cerut astazi instantei supreme lasarea in libertate a clientului lor sau arestul la domiciliu, confrom noului Cod de procedura penala.

Conform Realitatea.net:

"Instanţa supremă a dezbătut marţi recursul lui Gruia Stoica, proprietarul Grupului Feroviar Român (GFR), împotriva deciziei Curţii de Apel Bucureşti de arestare preventivă pentru 29 de zile, în dosarul în care este acuzat de cumpărare de influenţă, după ce i-ar fi dat avocatului Doru Boştină trei milioane de euro pentru a afla preţul cerut de CFR Marfă la o licitaţie pentru transportarea cărbunelui, organizată de Complexul Energetic Oltenia (CEO), la care participa şi GFR.

Avocaţii lui Gruia Stoica au invocat prevederi din noul Cod de procedură penală şi au arătat că faptele de care omul de afaceri este acuzat nu sunt dovedite cu probe şi că o bună parte dintre acestea ar fi obţinute ilegal de către procurorii DNA.

Aceştia au arătat că procurorii anticorupţie ar fi făcut interceptări nelegale, iar alte interceptări făcute în baza legii siguranţei naţionale nu au fost obţinute legal, pentru că ele nu au fost făcute cu un mandat de la judecător.

Avocaţii au mai spus că procurorii DNA nu pot proba acuzaţia pe care i-o aduc lui Gruia Stoica, astfel că cercetarea ar trebui făcută cu acesta în stare de libertate.

De asemenea, avocaţii au mai arătat că, potrivit noilor prevederi din legislaţia penal, starea de arest este una excepţională şi măsura ar trebui luată doar atunci când este imperios necesară.

Imagine

În acest context, avocaţii au cerut fie lăsarea în libertate a lui Gruia Stoica, fie arestul la domiciliu. Avocaţii au precizat că măsura arestului la domiciliu ar fi suficientă pentru verificarea acestuia de către procurorii anticorupţie.

La rândul său, procurorul DNA prezent la şedinţă le-a cerut judecătorilor respingerea recursului făcut de Gruia Stoica şi menţinerea acestuia în arest.

În ultimul cuvânt, Gruia Stoica le-a spus judectorilor că cele trei milioane de euro despre care DNA susţine că ar reprezenta mita ce urma să-i fie oferită lui Doru Boştină, pentru intervenţii la funcţionari ai statului, ar reprezenta în realitate un onorariu pe care urma să îl plătească avocatului.

Gruia Stoica le-a mai spus judecătorilor că s-a ocupat de privatizarea a patru companii de renume şi, totodată, a ajutat la şcolarizarea a numeroşi elevi, prin donaţiile pe care le-a făcut.

Instanţa supremă a rămas în pronunţare în acest caz şi urmează să stabilească dacă Gruia Stoica va fi lăsat liber sau va rămâne în arest, aşa cum au decis judecătorii Curţii de Apel Bucureşti în 30 ianuarie."

De asemenea un material video interesant privind evenimentul de astazi puteti viziona pe Antena3.ro
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde Daniel pe 11 Mai 2014, 23:23

Daca vroiati sa mai stiti ce s-a intimplat cu Gruis Stoica, iata ca in urma cu numai doua zile, Inalta Curte de Casatie si Justitie a hotarat ca acesta sa fie plasat in arest la domiciliu, contar cererii acestuia de judecare in libertate.

Imagine

Astfel, conform Realitatea.net aflam urmatoarele: Omul de afaceri Gruia Stoica, acuzat că ar fi oferit mită pentru a afla o ofertă confidenţială la o licitaţie, va fi plasat în arest la domiciliu, a hotărât Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, după ce acesta a cerut să fie judecat în libertate. Sursa informatiei si detalii AICI.
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde Drakkar electric pe 13 Mai 2014, 01:15

In seara asta la Sinteza Zilei pe Antena3 s-a prezentat o informatie despre Elena Udrea care s-a bagat si in afaceri cu impins vagoane. Firma ei cica functioneaza de vreun an de zile si se ocupa de transporturi de produse periculoase pe calea ferata. Stirea am gasit-o si pe un site: Elena Udrea, parteneră de afaceri cu apropiații lui Alin Popoviciu.

Pe mine legat de Gruia Stoica, ma mira modul in care Gadea si Adrian Ursu au prezentat informatia. Au zis ceva de genul ca in timp ce Gruia Stoica principalul competitor pentru CFR Marfa este arestat, Elena Udrea se lanseaza in afaceri cu impins vagoane. Sper ca cei doi nu au incercat o spalare a imaginii lui Stoica din anumite interese stiute doar de ei si ca a fost doar o intimplare afirmatia lor. Altfel nu pot intelege decat ca dintre doi "criminal" poti spune ca exista unul "bun" si altul "rau". Pai daca amandoi sunt la fel de vinovati pentru niste afaceri nasoale, cum poate fi unul mai bun ca celalalt? Si atunci de ce Sova a promis ca-i face un dosar beton la DNA apropitarului de la GFR? Sova ala incepe sa-mi devina simpatic pentru ca se ia de gat cu nesimtitii care au ajutat la distrugerea CFR Marfa si nu ma poate convinge nici Gadea si nici nimeni ca nu e asa. Sper ca Mihai Gadea nu a avut intentia asta, altfel nu ma mai uit eu de buna voie la "antene"!

Inregistrarea emisunii Sinteza Zilei vad ca e bagata sub un site unde trebuie sa ai cont ca s-o vezi, si nu v-o pot arata, dar am vazut si am auzit lucrurile astea. Cred ca si Udrea si Stoica au facut matrapazlacuri si nu trebuie facute discriminari in functie de cum bate vantu. Cred ca stirea cu "parasutista" celebra trebuie citita. Ia s-o vedem:

După terenuri, Elena Udrea se reprofilează şi intră în afaceri feroviare. Chiar dacă a fost înfiinţată în urmă cu aproape un an, compania are deja contracte bănoase, inclusiv pentru transportarea de substanţe periculoase pe calea ferată.

Imagine

Conform Antena 3, Elena Udrea este asociată în noua firmă cu un cumnat al deputatului Alin Popoviciu. Udrea este acţionar minoritar în compania Team Rail Cargo Dumbrăvița, cu numai 20%. Restul de acţiuni sunt deţinute de doi asociaţi. Unul dintre ei, care are 40% este Alexandru Bejenaru, despre care se ştie că ar fi cumnatul deputatului Alin Popoviciu, un apropiat al Elenei Udrea. Noua firmă a Elenei Udrea nu apare însă în nicuna dintre declaraţiile de avere depuse de aceasta în calitate de deputat. Sediul firmei în care Elena Udrea este acţionar se află la Dumbrăvița într-o vilă a unui personaj controversat, Valeriu Trică. Pe vremea când era director al regionalei CFR a închiriat către Alin Popoviciu clubul CFR din centrul Timişoarei pentru 1.000 de euro pe lună. Chiria este modică în comparaţie cu preţul pieţei, iar deputatul şi-a deschis acolo o sală de jocuri laser. Firma de transporturi feroviare a Elenei Udrea are deja contracte şi cu unităţi din Portul Constanţa, acelaşi port pentru care Traian Băsescu se bate ca să nu ajungă în administrarea Primăriei Constanţa şi a lui Radu Mazăre.
Sursa este ziarul Ziua de Vest: http://www.ziuadevest.ro/politic/46572-elena-udrea-partenera-de-afaceri-cu-apropiatii-lui-alin-popoviciu

Am observat ca multi nesimtiti care au situri preiau stirile cu totul fara mentionarea sursei si link direct catre sursa. Alea sunt situri neserioase de doi bani care fura munca altora. Nu se supara nimeni daca iei o stire cu totul de pe alt site dar legea copyright si bunul simt te obliga sa treci sursa si linkul catre stire. Unul din siturile astea vad ca este si fedafer.ro care sterpeleste cu nesimtire stiri din presa fara a trece autorul. Poate se sesizeaza cineva si de aia de acolo! Sper ca nu ma banati pentru ca am vazut ca sunteti in colaborare cu aia, dar nu ma pot abtine. Poate ca unii chiar muncesc pentru sitirile alea!!!

Sa revin la Gadea, ca ma uit cu placere la emisiunile lui, doar ca scaparea din seara asta nu mi-a placut. Inteleg ca are boala pe Basescu si Udrea ca nici mie nu-mi plac personajele astea, dar sa dai de inteles ca Gruia Stoica e luat pe nevinovate ca sa isi faca loc blonda "fatala" de la Cotroceni e deja cam aiurea... Poate a fost o exprimare nefericita cauzata poate de oboseala prezentatorilor tv. Cine stie...
Avatar utilizator
Drakkar electric


Mesaje: 426
Membru din: 19 Feb 2014, 01:29
Localitate: Bucuresti

Re: Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde Daniel pe 13 Mai 2014, 01:32

Emisiunea se da in reluare la ora asta pe site: http://www.antena3.ro/live.php. Urmaresc sa vad si eu acum ce au zis astia.
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde Daniel pe 13 Mai 2014, 01:53

Acum am vazut faza asta: Adrian Ursu a dat-o cu subinteles ca si Gruia Stoica "impingea vagoane pe aceeasi linie" cu a lu' Udrea si ca nu "parasutista" nu se astepta sa intre Gruia la puscarica. Gadea a dat-o mai ceva de genul ca Stoica a "eliberat" locul si a ramas Udrea in "competitie". Cred ca la Gadea afirmatia poate fi interpretata, dar dupa cum ziceai Drakkar, o fi vrut sa faca o gluma pe tema asta si i-a iesit pe invers cumva. Insa, informatia cu firma Elenei e tare de tot! Multam fain de postare si te asigur ca nu te baneaza nimeni pentru ca noi nu avem parteneriat oficial cu acel site. Uneori am mai gasit si noi informatii interesante pe acolo si nu am observat ca ei nu trec sursa informatiilor. E problema lor, noi suntem fair play si dam link-uri catre articolele in original, respectand astfel munca celor din presa.

Ce pot sa-ti spun e ca Dan Sova e pus pe facut treaba buna si o dovada in acest sens ar fi o informatie pe care am primit-o in particular, conform careia sunt smecheri care fac afaceri feroviare si au inceput sa faca presiuni prin PSD pentru a-l schimba pe Sova de la Ministerul Transporturilor. Sa speram ca Sova o sa-si duca intentiie si mandatul pana la capat dupa cum a promis si ca nu se va ceda presiunilor din interiorul PSD, mai ales acum cand DNA-ul e pus de americani pe ei direct si mai putin pe altii. Macar de asta sa se tina cont. :mrgreen:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde Drakkar electric pe 13 Mai 2014, 01:59

Am revazut si eu emisiunea si asa este. Gadea era obosit si de asta a scos "pasarica" asta. Daca unii il sapa pe Sova e cam nasol. Ma intreb daca jefuitorii caii ferate vor reusi sa-l invinga si pe asta tara asta incotro merge? Schimbam niste corupti cu altii??? Cred ca o sa imi depun actele sa emigrez ca nu mai pot cu astia!!!
Avatar utilizator
Drakkar electric


Mesaje: 426
Membru din: 19 Feb 2014, 01:29
Localitate: Bucuresti

Re: Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde Daniel pe 13 Mai 2014, 13:16

Nu stiu ce va fi ca nimeni nu e Nostradamus. Observ ca in ultima vreme apar in presa din ce in ce mai multe informatii despre politicieni care au un apetit crescut pentru afaceri in domeniu. O fi banoasa treaba.
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde Drakkar electric pe 13 Mai 2014, 15:10

Din presa ultimilor ani am inteles ca pe Stoical-au ajutat si urmatorii fosti ministri: Miron Mitrea, Radu Berceanu, Ludovic Orban si Ovidiu Silaghi. Pe astia nu-i cauta nimeni cu adevarat. Cred ca Stoica asta a fost paravan pentru domnii mentionati si acum plateste doar el oalele sparte. Sa plateasca, dar impreuna cu aia care l-au ajutat ca nu cred eu ca l-au ajutat pe degeaba.
Avatar utilizator
Drakkar electric


Mesaje: 426
Membru din: 19 Feb 2014, 01:29
Localitate: Bucuresti

Re: Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde Daniel pe 13 Mai 2014, 15:26

DIICOT Iaşi a pus sechestru pe mai multe bunuri şi conturi ale lui Gruia Stoica - conform Antena3.ro

Procurorii DIICOT au pus sechestru pe mai multe bunuri şi conturi ale lui Gruia Stoica pentru a recupera prejudiciul suferit de stat în urma privatizării eşuate de la CFR Marfă, dar şi din cauza dosarului penal pe care patronul de la GFR îl are pentru trafic de influenţă.

Procurorii au făcut această solicitare după ce au descoperit că Gruia Stoica a făcut trafic de influenţă pentru adjudecarea unui contract de transport cărbune. Patronul de la GFR ar fi fost dispus să dea mită unui intermediar 3 milioane de euro ca să-i iasă această afacere. În prezent, Gruia Stoica este cercetat în stare de libertate.

Sursa informatiei si mai multe detalii pe Antena3.ro
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Gruia Stoica a fost arestat!!!

Mesajde Daniel pe 09 Iul 2014, 21:12

SOCANT!!! Gruia Stoica, vanat de moldoveni pentru 12 milioane de euro!

Imagine

Conform ziarului online enational.ro, aflam cu stupoare ca si in Republica Moldova, Gruia Stoica are de-a face cu Legea. De ce? Acesta a tras o teapa statului moldovean in valoare de 12 milioane de euro cu prilejul modernizarii vechilor automotare Ganz ale CFM. Dupa cum stiti acestea au fost modernizate la Remar Pascani, societate din grupul Grampet al lui Stoica. Astfel, automotoarele "modernizate" la Remar Pascani au ars unul dupa altul in timpul exploatarii... Primul automotor s-a defectat in septembrie 2012, celelate urmand sa cada rand pe rand, la acea data urmand ca inca 14 trenuri de acest tip.

Loviturile judiciare se tin lant pentru miliardarul Gruia Stoica, aflat in stare de arest la domiciliu. Pentru ca, in afara de anchetele DIICOT si DNA, acum a venit si randul Procuraturii Generale din Republica Moldova de a declansa o ancheta penala pentru comiterea de fapte de coruptie impotriva patronului GFR - titreaza enational.ro.

Imagine

Noul dosar survine in urma dezvaluirilor publicate in exclusivitate de „National” cu privire la suspiciunile legate de proiectul pilot de renovare a cinci trenuri apartinand I.S. „Calea Ferata din Moldova” de catre RMAR Pascani, societate controlata tot de catre miliardarul din Toflea. Informatii care, de altfel, au stat si la baza plangerii facute de mai multi deputati din Parlamentul de la Chisinau catre procurorul general al Republicii Moldova, Corneliu Gurin. Iar din „partea moldoveneasca” a afacerii, pentru care a fost platita in avans suma de 12 milioane de euro, vizat este fostul ministru al Transporturilor, Anatolie Salaru.

Inainte de incercarea esuata de preluare a CFR Marfa, pe cand Gruia Stoica se afla la apogeul afacerilor sale, acesta a dat o adevarata lovitura prin adjudecarea, prin intermediul societatii REMAR Pascani, a unui contract privind renovarea a cinci garnituri de trenuri model Diesel D1, fabricate in anii 1980 in Ungaria si apartinand I.S. „Calea Ferata din Moldova”. Extrem de interesant este ca banii platiti pentru renovare, aproximativ 12 milioane de euro, ar fi fost suficienti pentru cumpararea a patru garnituri noi, super performante!

Alte „ciudatenii” legate de semnarea acestui contract, verificate acum de procurorii moldoveni, sunt legate de excesul de zel dovedit de fostul ministru al Transporturilor si Infrastructurii Drumurilor, Anatolie Salaru pentru ca toate sa mearga ca pe roate. Astfel, Salaru, care este acum principalul suspect al Procuraturii Generale a Republicii Moldova, nu doar ca s-a zbatut sa imprumute banii, deloc putini, de la banci comerciale din Republica Moldova si din alte tari, dar i-a si platit in avans lui Gruia Stoica toate cele 12 milioane de euro, imediat cum a facut rost de intreaga suma.


Se pare ca nu mica a fost dezamagirea celor de la CFM dar si a publicului calator cand au observat ca nu merge niciun tren. Conform aceluiasi cotidian online, Anatolie Sararu ar fi dobandit in acest timp un imobil de lux in Bucuresti:

Imagine

La lansarea la Chisinau a primei garnituri de tren care a fost renovata la Pascani s-a insistat asupra modernizarii acestora prin montarea de computere de bord, aparate de aer conditionat si instalatii de internet wi-fi. Toate acestea nu s-au dovedit insa de niciun folos, trenurile „renovate” de firma lui Gruia Stoica incepand sa ia foc unul dupa altul. Iar intr-unul din cazuri incendiul a avut loc cand trenul era plin de calatori, ale caror vieti au fost astfel puse in pericol. Cert este ca, in momentul de fata, din cele cinci trenuri renovate pe bani grei, nici macar unul nu se afla in stare de functionare. Iar in tot acest timp guvernul de la Chisinau plateste in fiecare luna ratele exorbitante ale imprumuturilor contractate la banci de catre Anatolie Salaru. Cel care, dupa cum sustin surse din cadrul Procuraturii Generale din Republica Moldova, ar detine un imobil de lux in zona de nord a Bucurestiului.

Imagine

Ancheta de la Chisinau vine intr-un moment cum nu se poate mai prost pentru Gruia Stoica, aparatorii si consilierii miliardarului incercand cu disperare sa-l scape pe acesta de arestul preventiv in care este judecat, impreuna cu avocatul Doru Bostina, pentru incercarea de „blatuire” a licitatiei de transport organizata de CEO Oltenia. De asemenea, DNA are pe rol si o alta ancheta, extrem de avansata, privind modul ilegal in care fostul ministru al Transporturilor, „tafnosul” Dan Sova, a dispus virarea in conturile miliardarului a sumei de 10 milioane de euro. Iar confirmarea oficiala a deschiderii unui nou dosar ar putea da total peste cap calculele apararii lui Gruia Stoica, venind insa manusa procurorilor romani.

Sursa informatiilor si imaginilor, precum si detalii: enational.ro
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


Înapoi la NEWS FLASH / ANUNTURI DIN DOMENIUL FEROVIAR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki