SEMNEAZA DACA ITI PASA!

Stiri, noutati, evenimente!

SEMNEAZA DACA ITI PASA!

Mesajde Daniel pe 27 Ian 2017, 11:44

DACA ITI PASA!

Pentru cei interesati, daca va pasa de oamenii din calea ferata si vreti sa-i ajutati sa le fie mai bine.

Semneaza si tu.JPG
Foto arhiva: Daniel


Puteti semna urmatoarea petitie online in vederea aprobarii mult asteptatului STATUT al feroviarului. Accesati acest link: https://www.petitieonline.com/signatures/statutul_cfr_-istului/. Semneaza pentru un viitor in culori!
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: SEMNEAZA DACA ITI PASA!

Mesajde Andrei98 pe 27 Ian 2017, 20:34

Eu am semnat!
Cont YouTube:Andrei Cezar
Flickr:Andrei.CFRbv
Avatar utilizator
Andrei98


Mesaje: 951
Membru din: 15 Iul 2013, 11:27
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: SEMNEAZA DACA ITI PASA!

Mesajde codrin86 pe 28 Ian 2017, 04:53

Am semnat si eu
codrin86


Mesaje: 1
Membru din: 30 Dec 2015, 21:28

Re: SEMNEAZA DACA ITI PASA!

Mesajde Daniel pe 28 Ian 2017, 06:48

Ma bucur ca ai semnat si tu. Si eu am semnat si sunt convins ca si multi altii. Ma bucur de asemenea ca ne alaturam si noi initiatorului acestei petitii, un om pe care nu-l cunosc personal, de care am auzit de putin timp de cand am aflat de aceasta petitie si cu care nu am vorbit niciodata. Sunt convins ca este un feroviar inimos, asa cum sunt majoritatea oamenilor din calea ferata pe care i-am cunoscut de-a lungul anilor. Sper ca demersul lui sa aiba finalitatea dorita. :clap: :clap: :clap:

M-am alaturat acestui demers si datorita oamenilor din calea ferata pe care-i cunosc si care s-au purtat exemplar cu mine, care m-au ajutat sa inteleg niste lucruri ca pasionat feroviar si nu numai, oameni care activeaza in "miezul" caii ferate, de la acari, revizori de ace, mecanici de intretinere, electricieni, scb-isti, picheri, instructori, pazitori bariera, manevranti, sefi manevra, conductori, sefi de tren, IDM, operatori, mecanici, ingineri, etc. Nu vreau s-o dau in melancolie cu voi, dar sincer nu stiu ce ar fi fost viata mea fara ei. Cred ca si a voastra la fel. Cand ai o asemenea pasiune, fara oamenii astia, viata ta e mai goala, mai plina de intrebari si mai saraca in raspunsuri. Si de ce nu, e mai saraca in prieteni adevarati, pentru ca asa cum am spus multi feroviari au ceea ce se numeste "suflet" si asta este o mare calitate.

Imi cer iertare fata de unii dintre ei pentru ca le-am cerut mai multa atentie, am vrut sa le rapesc mai mult din timpul lor liber si asa destul de putin (fiecare are si alte probleme inafara de mine si curiozitatile mele), poate am devenit stresant, nu stiu... Imi pare rau daca am deranjat sau am suparat pe cineva. Sincer... Tin la voi toti foarte mult! Va multumesc pentru ca existati! :handgestures-thumbupleft:

Pe de alta parte mi-as dori ca de azi inainte sa nu mai existe pasionati sau oameni dinafara caii ferate, care sa se erijeze in "organe de control" si sa judece aiurea oamenii din domeniu. De multe ori ceea ce crezi tu ca "exista" e foarte posibil sa fie doar o impresie si sa-ti faci pacate cu niste oameni care nu au facut nimic rau. E usor sa acuzi si sa bagi in necaz degeaba niste oameni. Gandeste-te de o mie de ori inainte sa arunci cu piatra in ei! Am vazut si asa ceva si e trist...

As vrea ca din acest moment cat mai multi dintre oamenii de pe forum, sau cei care gasesc petitia pe orice alt site, sa dea acelasi mesaj: "Am semnat si eu!". Va multumesc celor care ati semnat aceasta petitie si le multumesc anticipat si celor ce o vor semna! Stima si consideratie! :clap: :clap: :clap:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: SEMNEAZA DACA ITI PASA!

Mesajde Vatmanu076 pe 28 Ian 2017, 09:22

Semnat..!
Dacă PRO înseamnă Pentru şi CON Împotrivă, de ce e Constituție şi nu Prostituție ?
Avatar utilizator
Vatmanu076


Mesaje: 2947
Membru din: 19 Mar 2012, 09:39
Localitate: Metrorex ÅŸi S.T.B. (R.A.T.B.)

Re: SEMNEAZA DACA ITI PASA!

Mesajde nenuandrei pe 28 Ian 2017, 11:10

Am semnat si eu
Avatar utilizator
nenuandrei


Mesaje: 141
Membru din: 14 Feb 2012, 19:08
Localitate: Bucursti Nord

Re: SEMNEAZA DACA ITI PASA!

Mesajde claudiu81 pe 28 Ian 2017, 19:48

SEMNAT!
claudiu81


Mesaje: 18
Membru din: 11 Dec 2016, 16:33
Localitate: CURTEA DE ARGES

Re: SEMNEAZA DACA ITI PASA!

Mesajde Trifu22 pe 28 Ian 2017, 20:21

in regula, semnalizat!
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: SEMNEAZA DACA ITI PASA!

Mesajde CostelCFR pe 28 Ian 2017, 22:24

Semnat si eu. Drumuri bune!
CostelCFR


Mesaje: 90
Membru din: 08 Noi 2011, 18:42

Re: SEMNEAZA DACA ITI PASA!

Mesajde Alex Avram pe 28 Ian 2017, 23:36

Semnat deoarece stiu ce inseamna sa fii plecat non stop!
Alex Avram


Mesaje: 553
Membru din: 25 Feb 2010, 20:38
Localitate: FETESTI

Re: SEMNEAZA DACA ITI PASA!

Mesajde NF1-800 pe 29 Ian 2017, 13:50

Prezent la datorie. Semnat.
Avatar utilizator
NF1-800


Mesaje: 84
Membru din: 01 Aug 2010, 20:43

Re: SEMNEAZA DACA ITI PASA!

Mesajde Daniel pe 04 Feb 2017, 19:01

In opinia mea Statutul asta este singura solutie pe moment, chiar daca nu e perfecta, pentru rezolvarea unor probleme. Mai apoi cine vrea si se implica si mai ales are bune intentii nu interese de tot felul, poate merge si catre altceva cu mult mai bun. Repet, e parerea mea si atat.
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: SEMNEAZA DACA ITI PASA!

Mesajde cfr fan pe 29 Aug 2017, 20:11

Tocmai acum am semnat
cfr fan


Mesaje: 208
Membru din: 06 Aug 2017, 20:26
Localitate: București,Sector 2,lângă Depoul Colentina


ÃŽnapoi la NEWS FLASH / ANUNTURI DIN DOMENIUL FEROVIAR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki