Demolarea Gării de Nord

Stiri, noutati, evenimente!

Demolarea Gării de Nord

Mesajde cfr fan pe 01 Sep 2017, 19:23

Serile trecute am rămas stupefiat.La telejurnal spuneau că se face referendum pentru demolarea Gării de Nord până la Gara Chitila să fie un fel de metrou,iar la suprafață să fie o zonă rezidențială.


"Demolarea Gării de Nord va fii un beneficiu pentru ecologizarea Bucureștiul și scăparea poluării fonice va aduce un beneficiu locuitorilor din zona Basarab."
cfr fan


Mesaje: 208
Membru din: 06 Aug 2017, 20:26
Localitate: București,Sector 2,lângă Depoul Colentina

Re: Demolarea Gării de Nord

Mesajde cfr fan pe 01 Sep 2017, 19:24

LOL
Ultima oară modificat de cfr fan pe 04 Ian 2018, 20:40, modificat 1 dată în total.
cfr fan


Mesaje: 208
Membru din: 06 Aug 2017, 20:26
Localitate: București,Sector 2,lângă Depoul Colentina

Re: Demolarea Gării de Nord

Mesajde Ikarus_260 pe 01 Sep 2017, 19:29

Mda... poluarile sunt din cauza copacilor taiati si a locuitorilor care arunca gunoaie unde le vine. In Bucuresti de cand cu Videanu, Oprescu iar acum Firea toti au facut numai dezastru. Aceasta e conducea din Bucuresti si d-aia am fugit d-acolo...
Avatar utilizator
Ikarus_260


Mesaje: 1501
Membru din: 09 Mar 2013, 22:39

Re: Demolarea Gării de Nord

Mesajde CostelCFR pe 03 Sep 2017, 07:38

E cam aiurea totusi amplasamentul actual. Daca vrei sa mergi cu IR Targoviste-Urziceni, trebuie sa ajungi in Gara de Nord dupa care sa iei IR Bucuresti Nord - Urziceni. Parcurgi 18,8 km inutil pe drumul Chitila-Gara de Nord-Chitila.
CostelCFR


Mesaje: 90
Membru din: 08 Noi 2011, 18:42

Re: Demolarea Gării de Nord

Mesajde cfr fan pe 18 Oct 2017, 00:57

Costele,stai puțin.Tu crezi că ar trebui demolată marea gară bucureșteană?
Ultima oară modificat de cfr fan pe 09 Apr 2018, 00:35, modificat 1 dată în total.
cfr fan


Mesaje: 208
Membru din: 06 Aug 2017, 20:26
Localitate: București,Sector 2,lângă Depoul Colentina

Re: Demolarea Gării de Nord

Mesajde Ikarus_260 pe 18 Oct 2017, 01:45

Asta ar fi cea mai mare prostie... :evil: cum poti sa faci o prostie ca asta, ma mir de nu vor sa darame si centrul vechi, ca polueaza piatra cubica, deci daca motivul sunt poluarea si galagia ar trebuii sa stie cei cu 70 de facultati ca toate astea sunt din cauza cetatenilor. :roll: Cat timp poate sa-ti ia sa ajungi la concluzia asta? in alte tari tot asa se procedeaza? se darama cele mai importante locuri? ia uitati-va in tari precum Franta sau Italia, cate constructii vechi au si niciodata nu se vor darama ca asa-i vine unui prost sa faca. Sunt cladiri care poarta o parte din istoria tarii, oriunde te duci vezi cate o bucatica de istorie si orice pe lumea asta trebuie sa poarte un istoric. Noi d-aia am ajuns vai de capul si de zilele noastre ca am aruncat totul la gunoi, ca a venit condrica si p*lica cu cate o zicala d-asta, a aruncat un prost o piatra si 10 destepti nu stiu s-o scoata. Fiecare tara trebuie sa aiba ceva al ei... din cate un domeniu. UE-ul asta a distrus totul, am mai ramas doar noi, oamenii... :?
Avatar utilizator
Ikarus_260


Mesaje: 1501
Membru din: 09 Mar 2013, 22:39

Re: Demolarea Gării de Nord

Mesajde Daniel pe 18 Oct 2017, 08:36

Asta e o aiureala. A fost un proiect al unui ONG sau ceva de genul si cam atat din ce stiu. Seamana a stire de pe "Times New Roman". Daca ai si o sursa, atunci da link. Thanks!
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la NEWS FLASH / ANUNTURI DIN DOMENIUL FEROVIAR

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki