BOMBA!!! Regiotrans KO???

BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde bitter pe 16 Mar 2015, 17:12

Conform multiplelor surse (ASFR, REGIOTRANS.RO si paginii lor de Facebook) SC REGIOTRANS SRL a ramas fara licenta de transport. Aceasta a fost suspendata de Autoritatea de siguranta feroviara romana.Comunicatul a fost publicat si pe siteul ASFR astazi la ora 9:00. Conform comunicatului compania a incalcat cerintele de acordare a certificatului de siguranta partea B in conformitate cu prevederile cap IX art. 27 pct. 10 din norma pentru acordarea certificatelor de siguranta, anexa la OMT nr. 535/2007 cu modificarile si completarile ulterioare. Mai jos sunt documentele si informatiile furnizate de ASFR si SC Regiotrans SRL
11051286_738057016312041_2034755173_n.jpg
Anuntul din gara Brasov comunicat calatorilor

COMUNICAT 16-03-2014.pdf
Comunicatul de pe siteul ASFR
(21.47 KiB) Descărcat de 197 ori

untitled.JPG
Informatii de pe pagina de Facebook a Regiotrans
Avatar utilizator
bitter


Mesaje: 361
Membru din: 07 Apr 2010, 14:29
Localitate: Brasov

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Trifu22 pe 16 Mar 2015, 17:27

In sfarsit s-a facut dreptate :)
Compania afirma ca nu stie de ce i s-a ridicat licenta:) pe contul de Facebook

Oare urmeaza TFC?
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Andrei98 pe 16 Mar 2015, 17:31

Amin!!! In sfarsit am scapat de fumigenele ale cu pretentii de "tren"!Ma intreb ce vor incerca sa faca sa recupereze licenta :evil:
Cont YouTube:Andrei Cezar
Flickr:Andrei.CFRbv
Avatar utilizator
Andrei98


Mesaje: 951
Membru din: 15 Iul 2013, 11:27
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Trifu22 pe 16 Mar 2015, 17:41

cel mai probabil vor merge cu spaga unde trebuie
nu cred ca vor cumpara material rulant adecvat transportului de calatori. Ce au ei acum nu se potriveste nici pentru bovine!
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde bitter pe 16 Mar 2015, 19:24

Material tehnic necorespunzator. Decizie provizorie conform OMT pana la remedierea deficientelor gasite la cele 29 de vehicule feroviare
Avatar utilizator
bitter


Mesaje: 361
Membru din: 07 Apr 2010, 14:29
Localitate: Brasov

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Andrei98 pe 16 Mar 2015, 21:17

Mă întreb ce se va întâmpla cu zeciile de secţii ramase abandonate,pentru că CFR nu cred că le va mai prelua deoarece nu au material rulant! Asta se întâmplă dacă incepi să tai vagoane care în alte ţări mai civilizate ar fi fost recondiţionate şi ar fi circulat bine mersi... În fine,sper că nu va mai reveni Regiotomberon cu coteţele lor reciclate de la francezi,cred că francezii se bucură că au gasit nişte fraieri care să le cumpere rebuturile de bune...
Cont YouTube:Andrei Cezar
Flickr:Andrei.CFRbv
Avatar utilizator
Andrei98


Mesaje: 951
Membru din: 15 Iul 2013, 11:27
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde bitter pe 16 Mar 2015, 21:31

Situatia cred ca va sta in felul urmator. Regiotrans va fi obligat sa faca RK la Atelierele Grivita pentru ca sa poata trai cineva de pe urma unor spagi
Avatar utilizator
bitter


Mesaje: 361
Membru din: 07 Apr 2010, 14:29
Localitate: Brasov

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Drakkar electric pe 16 Mar 2015, 23:05

Despre Regiotrans zic si eu ce a zis Nicu Covaci cand a crapat Sergiu Nicolaescu: Porcul dracului! :evil: Ma scuzati, dar asta simt eu fata de astia. Au mancat destul subventii nesimtite de 80% ca sa nu ofere conditii bune de calatorie. Acum sa se duca pe ....!
Avatar utilizator
Drakkar electric


Mesaje: 426
Membru din: 19 Feb 2014, 01:29
Localitate: Bucuresti

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Daniel pe 16 Mar 2015, 23:39

Trifu22 scrie:In sfarsit s-a facut dreptate :)


Hei! Nu va agitati atata, nu va infierbantati! Traim intr-o tara in care de cele mai multe ori autoritatile statului judeca schiop si cu jumatati de masura. Oricum suspendarea licentei de transport este clar una temporara. In acest caz, daca nu ma insel, contrat zvonacilor angajati ai Regiotomberon, cum ca vor inchiria ei material rulant de la CFR pe toate sectiile incepand chiar de "maine" odata cu suspendarea licentei e L.M.C. (la mintea cocosului) ca niciun angajat al Regiotrash nu va mai putea sa miste niciun tren din loc, nici daca e inchiriat de la DB.

Din cate stiu in situatii dinastea, conform reglementarilor U.E. impuse si la noi, Statul in cadrul unui pachet minim social pentru anumite zone este obligat sa asigure transport public de persoane si pe calea ferata (nu numai microbuze subventionate). Deci, operatorul national este obligat sa intervina in asigurarea transportului de calatori pe aceste rute pana la anularea suspendarii (cel putin teoretic). In ce mai rau caz, Regiotrash e posibil sa primeasca ulterior o nota de plata pentru prestari servicii. Capisci? In plus pentru a conduce o rama Diesel Desiro ca mecanic iti trebuie autorizare speciala (deci cursuri de perfectionare) si nu stiu cat la suta din mecanicii Regiotrash detin asa ceva si cam cum ar putea s-o obtina in doar cateva ore??? :?

Pe de alta parte, daca e sa aplicam Legea PE BUNE, ar trebui ca aproape nicio companie privata de transport marfa si calatori pe calea ferata la ora asta sa nu mai aiba licenta de transport din cauza neregulilor cu care defileaza de muulti ani si pe care autoritatile competente (cica) nu le "vad". Spre exemplu masinile de marfa ale "UnuiOperatorComunist" daca nu ma insel au transformat rampa de la Predeal in "linie de TGV" si in general majoritatea operatorilor de marfa privati circula supratonati, cu roti patrate, vagoane extrem de vechi adunate de prin "REMAT-urile" Europei, etc. Toate astea se vad zi de zi si se vede in ce hal sunt distruse liniile cu tot cu TUI-ul incasat de CFR S.A.

In fine. Eu nu ma agit si nu ma entuziasmez de situatia asta. E ceva temporar, poate cum zic unii dupa decesul lui Comana si arestarea celuilalt cap de la Regiotrash "nu mai are cine sa cotizeze" si uite asa pana se hotaraste cine ce si cum, raman suspendati. :mrgreen:

Concluzie: "si la vara cald!". :angelic-blueglow:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Drakkar electric pe 17 Mar 2015, 21:17

Poate e nasol pentru calatorii de pe liniile alea, dar nu cred ca e o masura permanenta. Cred ca intr-o saptamana or sa circule din nou dupa ce or sa retraga motoarele cu probleme si totul va reintra in fagasul lor "firesc". :mrgreen:
Avatar utilizator
Drakkar electric


Mesaje: 426
Membru din: 19 Feb 2014, 01:29
Localitate: Bucuresti

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Andrei98 pe 17 Mar 2015, 21:34

Comunicat preluat de pe siteul CFR Calatori:

Preluare trafic pasageri de către operatorul national de transport feroviar de călători 17-03-2015 CFR Călători informează că de miercuri, 18 martie, va introduce în circulație o serie de trenuri Regio pentru asigurarea serviciului public de transport feroviar de persoane pe următoarele rute:

§ Iaşi –Hârlău –Iași § Iaşi –Dorohoi –Iași

§ Braşov –Întorsura Buzăului –Brașov § Braşov –Zărneşti –Brașov

§ Piteşti –Goleşti –Câmpulung –Golești –Pitești § Piteşti –Curtea de Argeş –Pitești

§ Roşiori Nord –Turnu Măgurele –Roșiori Nord § Roşiori Nord –Alexandria –Zimnicea –Alexandria –Roșiori Nord

§ Timişoara Nord –Jimbolia –Timișoara Nord

§ Ploieşti Sud –Urziceni –Ploiești Sud

§ Caracal –Corabia –Caracal

Orele de plecare / sosire și numărul de trenuri de pe fiecare rută vor fi anunțate la nivel local. Trenurile destinate navetistilor vor fi mentinute la aceleasi ore de plecare/sosire.

Pasagerii pot primi informații actualizate despre circulația trenurilor CFR Călători pe aceste rute la următoarele numere de telefon: Gara Iași - 0232/410636, Gara Brașov - 0268/952, Gara Pitești - 0731 990361, Gara Roșiori Nord - 0731 990371, Gara Timișoara Nord - 0256/493806, Gara Ploiești Sud - 0244 557 191, Gara Caracal - 0249/514100.

IMPORTANT!

Abonamentele achizitionate la trenurile operatorului privat RegioTrans rămân valabile si pot fi utilizate fără nicio o taxă suplimentară pentru călătoria cu trenurile CFR Călători.

Un bilet simplu (doar dus) pe aceste rute va avea ACELASI PRET ca cel practicat de operatorul privat. De exemplu, un bilet simplu de la Pitești la Golești costă 3,5 lei (mai multe exemple în Anexa de mai jos).

In plus pentru un bilet dus-întors CFR Călători acordă reducerea de 10%. De exemplu, un bilet dus-întors de la Pitești la Golești costă 6,3 lei.

La aceste trenuri sunt valabile toate facilitățile pentru elevi, studenți, pensionariși restul categoriilor stabilite prin acte normative, precum și toate ofertele comerciale ale companiei.

Înainte de călătorie, recomandăm tuturor pasagerilor să se asigure că au achiziționat bilet pentru evitarea taxării suplimentare în tren și/sau suportarea costurilor amenzii conform reglementărilor în vigoare. În punctele de oprire unde CFR Călători nu are case de bilete, călătorii au obligaţia de a-şi procura biletele de la conductorul de tren, care va aplica tariful de la casa de bilete.

Pentru informații actualizate despre circulația trenurilor, călătorii sunt rugați să consulte pagina de internet a companiei www.cfrcalatori.ro, să ne contacteze la numărul de telefon 021/9521 (pentru traficul intern) sau să se adreseze personalului nostru din stații.
Cont YouTube:Andrei Cezar
Flickr:Andrei.CFRbv
Avatar utilizator
Andrei98


Mesaje: 951
Membru din: 15 Iul 2013, 11:27
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Daniel pe 17 Mar 2015, 23:20

Este exact asa cum spuneam eu aseara. Deci zvonacii de la regiotrash au esuat intr-un mod mizerabil pentru ca nu au putut sa dezinformeze publicul calator nici macar 24 de ore! :mrgreen: Pe de alta parte, surse din interiorul AFER mi-au transmis neoficial ca in realitate mare parte din materialul rulant al acestei firme are probleme grave la partea de rulare (gen suruburi rupte, lipsa, fie ruginite, probleme la sistemul de franare, etc.). Sa ne aducem aminte ca "celebrele" automotoare Caravelle au vitezometre extrem de imprecise, dupa cum au relatat multi altii pe tot netul.

Mai mult de atat, au fost dezmintite si zvonurile aparute astazi despre o eventuala implicare a DNA in suspendarea acestei licente. Din ce am aflat DNA nu are nicio implicare in aceasta actiune si nu intreprinde actiuni de suspendare a licentelor in domeniul feroviar. Pur si simplu nu este in competenta acestei institutii. Este cu totul alta treaba cercetarea efectuata in cazul proprietarilor firmei Regiotrans. Hai sa nu amestecam borcanele.
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Andrei98 pe 18 Mar 2015, 14:35

A aparut si mersul trenurilor pe sectiile Brasov-Zarnesti si Brasov-Intorsura Buzaului!

brasov-intorsura.png
Brasov-Intorsura Buzaului

intorsura-brasov.png
Intorsura Buzaului-Brasov

brasov-zarnesti.png
Brasov-Zarnesti

zarnesti-brasov.png
Zarnesti-Brasov


In curand vor urma si poze de pe cele doua sectii :D
Cont YouTube:Andrei Cezar
Flickr:Andrei.CFRbv
Avatar utilizator
Andrei98


Mesaje: 951
Membru din: 15 Iul 2013, 11:27
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Daniel pe 18 Mar 2015, 22:57

Astept pozele. Din ce am auzit calatorii au fost extrem de multumiti astazi de trenurile CFR Calatori datorita confortului sporit in comparatie cu epavele de la Regiotrans. E un inceput si asta, si oricat de subfinantat a fost CFR Calatori in ultimii 10 ani, iata ca inca mentine standardele de confort cu mult deasupra suspendatilor astora. :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Andrei98 pe 18 Mar 2015, 23:43

Astazi pe Intorsura s-a circulat cu un automotor Desiro,iar pe Zarnesti cu DA+20-54+20-49.2.Din cate am inteles de maine se va mai introduce un tren dimineata spre Brasov si se discuta si introducerea unui tren seara pe la ora 8 spre Intorsura.
Cont YouTube:Andrei Cezar
Flickr:Andrei.CFRbv
Avatar utilizator
Andrei98


Mesaje: 951
Membru din: 15 Iul 2013, 11:27
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Andrei98 pe 19 Mar 2015, 08:27

Breaking News!!!
Conform unor surse din regionala Brasov,CFR Calatori va introduce de astazi de la ora 12 doua perechi de trenuri pe sectia Sf. Gheorghe-Breţcu. Mai multe detalii cu mersul trenurilor in curand.
Cont YouTube:Andrei Cezar
Flickr:Andrei.CFRbv
Avatar utilizator
Andrei98


Mesaje: 951
Membru din: 15 Iul 2013, 11:27
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Andrei98 pe 19 Mar 2015, 13:23

Iata si o poza cu garnitura ce a pendulat pe linia Brasov-Zarnesti in cursul zilei de ieri:

IMG_20150318_183624.jpg
DA 60-0941-9 sosita in gara Brasov cu R11064 Foto:AndreiCFRbv
Cont YouTube:Andrei Cezar
Flickr:Andrei.CFRbv
Avatar utilizator
Andrei98


Mesaje: 951
Membru din: 15 Iul 2013, 11:27
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Trifu22 pe 19 Mar 2015, 15:02

Cred ca Regiotomberon isi va reveni incet dar sigur, iata cum se va intampla asta:
-Prin obligatia de a da spaga acolo unde trebuie ca doar s-a schimbat conducerea, (unii dintre voi ati votat)
-Prin obligatia de a moderniza tomberoanele alea pe la Atelierele Grivita sau alta companie de acest gen
-Prin obligatia de a cumpara rame de la un anumt producator - ca deh, acum totul e cu Germania, HEIL!!
-Prin obligatia de a inchiria rame, locomotive sau vagoane de la CFR
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Andrei98 pe 19 Mar 2015, 16:44

De la CFR nu stiu daca au ce inchiria,ca daca au taiat vagoanele de unde sa mai inchirieze?Abea au mai gasit cateva vagoane si niste automotoare Desiro sa mai bage pe liniile preluate...In rest tot ce ai spus cred ca este adevarat...
Cont YouTube:Andrei Cezar
Flickr:Andrei.CFRbv
Avatar utilizator
Andrei98


Mesaje: 951
Membru din: 15 Iul 2013, 11:27
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Daniel pe 19 Mar 2015, 21:30

@Trifu22: hai sa nu incepem ca la RomaniaTV sau IrealitateaTV ca nu studiem nici chilotii Elodiei si nici pe ai lui Ponta sau Johannis. SF-urile sunt SF-uri. Sa ne intoarcem la situatia reala, ceea ce am constatat astazi trecand intimplator prin Gara de Nord din Bucuresti. Am luat telefonul si am tras vreo doua instantanee pentru ilustratie.

Casieria Regiotrans din Bucuresti Nord.jpg


Casieria Regiotrans afisase un anunt pe toate geamurile prin care anunta publicul calator ca intreprind toate diligentele pentru a-si relua activitatea. La casierie erau dou angajate care pazeau incinta si incercau sa dea informatii celor 2-3 posibili clienti la cateva ore care ar fi urcat intr-o fumigena de-a lor. Un turist strain de culoare cauta sa se lamureasca de ce nu poate lua bilet pentru un grup de turisti si a trebuit sa-l indrum eu catre CFR Calatori, momentan cea mai civilizata si sigura companie.

Detaliu anunt.jpg
Foto: Daniel


Cat despre licenta de operare a Regiotrash, zvonurile care umbla pe piata sunt cam doua: ca licenta o sa le fie reacordata cam intr-o saptamana sau doua, sau ca ea a fost retrasa definitiv. Habar nu am, insa pana nu cred nu vad si cel mai probabil ramane sa urmarim subiectul in continuare.

Zilele acestea au aparut multe zvonuri inca neconfirmate pana in acest moment: ba ca acum doua zile directorul AFER ar fi fost saltat de DNA, mai apoi ca nu cel de la AFER ci cel de la A.S.F.R. si astazi aud ca in fapt ar fi fost arestat fostul director al A.S.F.R. care ar fi acordat ilegal licenta acestui operator privat cu fumigene pe roti, si ca automat odata cu arestarea acestui ultim personaj, ar fi retras DNA si licenta astora. Nimic din toate astea nu s-a confirmat oficial, asa ca raman zvonuri.

Om trai si-om vedea ce va fi, dar ma bucur ca CFR Calatori a reaparut in zone in care multora le lipsea... :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Drakkar electric pe 23 Mar 2015, 00:50

Foarte bina ca si-au luat si astia ce meritau! Eu nu inteleg cum vine treaba sa fii "privatizat" pe banii Statului. Adica ani de zile nu le-a ajuns nesimtitilor astora sa traiasca din taxele si impozitele noastre? Jumatate din salariul cuvenit fiecarui angajat din tara asta pleaca la Stat ca impozite de tot felul. O buna parte din banii astia ajung in buzunarele unor porci capitalisti, niste golani, care fac "afaceri" primind subventie de 85%. E corect asa? La puscarie cu ei si sa traga obloanele! Huo!
Avatar utilizator
Drakkar electric


Mesaje: 426
Membru din: 19 Feb 2014, 01:29
Localitate: Bucuresti

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Trifu22 pe 23 Mar 2015, 03:30

Oare ce au fumat astia care au facut mersul trenurilor ca vreau si eu ... sa vad cai mov pe pereti!
Sa presupun ca vreau sa merg cu trenul de la Bucuresti Nord la Zarnesti, ca turist pentru a avea accest in masivele Piatra Craiuli, Bucegi sau Iezer
Pai cum fac?
Initial plecam cu 3001 (trenul oamenilor de munte), ajungeam la Brasov, aveam o durata de transfer de 50 minute, dupa care luam trenul CFR catre Zarnesti
Nu inteleg de ce nu s-a pastrat acelasi mers ca inainte...
Acum sunt obligat sa iau un IR (1628 1621 1645 ) sa prind trenul de zarnesti la ora 14:10 ca sa ajung in Zarnesti la ora 15 - la ora asta intru eu pe traseu??? avand in vedrere ca ele sunt in medie de 5-6 ore???
La fel e si cu Intorsura Buzaului!
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Daniel pe 23 Mar 2015, 21:28

Era din seria "Totu-i la misto". Subventia mergea, la fel si trenurile... pe unde si cand vroiau ele. Daca acum CFR-ul are alt mers, asta este. :mrgreen:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Daniel pe 24 Mar 2015, 22:08

ULTIMELE NOUTATI: ieri Comana a fost ingropat in cimitirul din cartierul Triaj din Brasov. Pe surse, este posibil ca de la 1 aprilie (daca nu e o pacaleala) Regiotrash sa-si reia activitatea progresiv, pe urmatoarele trase: Brasov - Bucuresti - Craiova, Brasov - Iasi, Brasov - Zarnesti, Brasov - Intorsura Buzaului, Blaj - Praid si Alba Iulia - Zlatna. Cam atat pentru astazi.
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: BOMBA!!! Regiotrans KO???

Mesajde Andrei98 pe 30 Mar 2015, 13:26

Se pare ca spusele lui Daniel s-au cam adeverit!Acum putin timp pe pagina de Facebook a Regiotrans a aparut un comunicat prin care se anunta ca au obtinut un nou certificat de siguranta partea B:

regiotrans 1.png

regiotrans 2.png
Cont YouTube:Andrei Cezar
Flickr:Andrei.CFRbv
Avatar utilizator
Andrei98


Mesaje: 951
Membru din: 15 Iul 2013, 11:27
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Următorul

ÃŽnapoi la DISCUTII GENERALE DESPRE TRENURI / GENERAL DISCUSSIONS ABOUT TRAINS

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki