Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Discutii pe orice alta tema.

Re: Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Mesajde Andrei98 pe 23 Mar 2015, 12:31

Daca esti pe bicicleta le dai una din viteza :))
Cont YouTube:Andrei Cezar
Flickr:Andrei.CFRbv
Avatar utilizator
Andrei98


Mesaje: 951
Membru din: 15 Iul 2013, 11:27
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Mesajde Daniel pe 25 Mar 2015, 23:53

Pana la urma sunt si ei oameni. E drept ca pentru unii religia a devenit un drog care tine loc de realitate din care ei nu mai fac parte. Eu din toata Biblia nu pot retine decat un singur lucru: "Cauta si nu cerceta" - pentru mine asta inseamna sa nu-ti doresti sa afli prea multe despre anumiti prieteni de care te atasezi prea mult, pentru ca s-ar putea sa descoperi ca sunt cele mai mari javre din lume. Restul e poveste...
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Mesajde Trifu22 pe 28 Mar 2015, 12:23

Exista institutii speciale care ii pot ajuta pe cei cu prieteni imaginari.
...biserica asta nu cumva practia inselaciunea?
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Mesajde Daniel pe 28 Mar 2015, 21:18

Trifu22 scrie:Exista institutii speciale care ii pot ajuta pe cei cu prieteni imaginari.
...biserica asta nu cumva practia inselaciunea?


S-ar putea sa avem cu totii intr-o zi doar prieteni imaginari, ca astia reali sunt mai greu de obtinut. Unii fug de noi crezand ca-i devoram. :lol: Na, sincer inca nu am mancat pe nimeni pana acum si nu am de gand sa incep cu cineva anume... :naughty:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Mesajde Andrei98 pe 29 Mar 2015, 10:26

Daniel,sper ca nu faci referire la cineva anume :angelic-red: :angry-devil: :angry-extinguishflame:
Cont YouTube:Andrei Cezar
Flickr:Andrei.CFRbv
Avatar utilizator
Andrei98


Mesaje: 951
Membru din: 15 Iul 2013, 11:27
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Mesajde Daniel pe 29 Mar 2015, 10:38

Eee! Nu da totul din casa. Asa sunt unii, greu de convins ca nu vrei sa le faci vreun rau, eventual sa-i pici cu ceara, sau mai stiu eu ce. Insa, daca trag o linie, multi oameni au astfel de comportamente. Cred ca e o problema generala a multor romani in ziua de azi, in special daca lucreaza prin domeniul feroviar. Dar fiecare cu temerile lui. Daca nu poti sa convingi omul ca nu ai intentii malefice cu el, atunci lasa-l in pace ca devine o pierdere de timp si mai sunt multe lucruri importante de facut pe lumea asta. Hai sa inchidem aici paranteza asta si sa revenim la subiect.
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Mesajde Drakkar electric pe 29 Mar 2015, 16:54

Nu inchidem paranteza pana nu mentionez ca cei mai multi bolnavi la cap i-am intilnit printre pasionatii de trenuri. Oameni cu multipla personalitate, curve, mincinosi si paranoici, etc. Una zic ei sub anonimat ca sunt pe forumuri cu diferite porecle si alta sunt in realitate. Cum sa intri in vorba cu astfel de bolnavi? Am gasit pe facebook multi "mecanici" sau "impiegati" cu varste de la 14 la 25 de ani dar fara sa stie cineva de ei prin calea ferata. Eu nici nu-mi doresc sa imi fac prieteni printre pasionati. Multi sunt fantome. :lol:
Avatar utilizator
Drakkar electric


Mesaje: 426
Membru din: 19 Feb 2014, 01:29
Localitate: Bucuresti

De vorba cu Trifu22 - Generalitati (SN)

Mesajde Daniel pe 09 Dec 2016, 14:17

Am o dedicatie cu totul si cu totul speciala pentru Trifu22 si terente27. Este 100% din partea mea. Lui terente27 am sa-i spun un lucru: nu judeca oamenii, pana nu afli pe unde ai gresit si tu la randul tau, pentru ca nimeni nu e perfect. Nimeni nu reactioneaza la intimplare si nu o face cu rautate sau din convingere. Lui Trifu22 am sa-i spun doar atat: stiu ca unele lucruri nu ti se par corecte, insa nu exagera cu supararea. Nu face bine nimanui.



Stiu ca sunt un visator, dar... Putem sa lasam totul in urma si sa ne strangem mana prieteneste?

:angelic-blueglow:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Mesajde Drakkar electric pe 10 Dec 2016, 12:34

Simpaticuta melodia. :) Nu vreau sa ma bag aiurea in discutie. Stiu despre ce e vorba. Cred ca amandoi sunt foarte irascibili. Dar asa este cand doi oameni mai destepti ca ceilalti se intalnesc si incep sa se contrazica pe meserie. Am urmarit ce s-a intimplat pe saitul respectiv si singurul care s-a bagat ca musca in lapte era "eternul si fascinantul" Anoaica, de el stie el pe toate si de fapt nu stie nimic si care a stricat o discutie interesanta si productiva. Dar omului prost ce sa-i ceri? Pe forumul ala orice scrii si nu-i convine aluia nu injuraturi, doar alte pareri decat ale lui, esti banat in secunda doi. Si Trifu si terente sunt doi oameni destepti, cu 10 clase peste ala si nu are rost sa se incaiere din cauza lui. Asa ca faceti ceva sa va impacati ca va stiu si va apreciez pe forumuri de ani de zile. ;)
Avatar utilizator
Drakkar electric


Mesaje: 426
Membru din: 19 Feb 2014, 01:29
Localitate: Bucuresti

Re: Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Mesajde Daniel pe 10 Dec 2016, 12:49

Ufff... :confusion-shrug: Daca as putea sa-i dau pe amandoi cap in cap si sa-i impac, ar fi perfect! Si unul si altul cum spui tu au picat in plasa personajului ala odios cu un comportament stalinist din cauza caruia acel forum este acum in moarte clinica si se tot duce... Am prieteni care au renuntat sa mai scrie acolo din cauza lui sau care nu mai vor sa posteze nicio poza, etc, si nu mai vor sa intre pe forumuri niciodata. Au ales Facebook si un cerc restrans de prieteni si acolo. Nu vreau sa mai insistam pe ceea ce a fost. Doar imi pare rau de situatia creata intre ei doi. E pacat cum spui si tu ca doi oameni destepti sa se lase otraviti de acel individ paranoic... Poate intr-o zi vor disparea si "resentimentele" si-si vor da mana impreuna. Macar sa lase loc de "buna ziua" ca nu le cere nimeni sa fie si prieteni la catarama. Pana atunci hai sa ne vedem de trenurile noastre ca din vorbe nu rezolvam nimic. :confusion-shrug:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Mesajde Trifu22 pe 10 Dec 2016, 14:00

Amice, nu ma intereseaza cine esti de unde esti. Cu tine nu am nimic. Te-ai bagat aiurea intr-o discutie intre mine si expertu' lu' peste si cam ti-ai furat-o.
oricum, nu eu sau nu Dan suntem responsabili de spamul de pe forumul vostru nesigur, orice acuzar vor trebui sa fie bazate pe dovezi.
Iar nu e vina mea sau a lui Daniel ca la Bod am fost primiti cum am fost primiti, te-ai facut ca nu esti pe zona cand stateai in birou si te hlizeai pe fereastra!
Considera discutia incheiata.
P.S. mesajul lui Terente27 s-a pierdut odata cu scindarea subiectului si unirea acestuia cu cel actual, a fost o greseala din partea mea asadar daca il mai are salvat il poate reposta.
Bine ca nu ai mai scris de un secol p-aci si te-ai trezit acu'.
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Radioreceptie CFR

Mesajde ionutz72 pe 10 Dec 2016, 14:30

Vezi de ce n-are ursul coada?
Din 5 mesaje mutate,exact al meu s-a pierdut? Asta e,se mai intampla, e bine daca ai reusit sa il citesti tu.
Conteaza din cate in cate secole postez?
Si poate imi spui si cum sa dau reply in acel thread.
ionutz72
Feroviar


Mesaje: 128
Membru din: 26 Sep 2010, 22:36
Avertismente: 1

De vorba cu Trifu22 - Generalitati (SN)

Mesajde Daniel pe 10 Dec 2016, 14:57

Sincer, dar sincer, nu inteleg de ce au fost sterse niste mesaje. Puteau fi mutate cu totul nu sterse, daca tot au fost bagate aici unde nu s-a mai scris de "secole". Poate am si eu dreptul dupa o zi de munca macar sa inteleg despre ce anume este vorba. In alta ordine de idei Dane, te rog mult sa nu-ti bati joc de Ionut. Asa cum o fi este un om pe care l-am respectat (chiar daca nu i-am aratat-o asa cum isi dorea) si nu vreau sa ajunga bataia de joc a nimanui. Da, uneori poate se aprinde usor, faze de genul, insa nu merita batjocorit... Mie chiar nu-mi pica bine fazele astea. As vrea ca amandoi sa mentineti un limbaj decent si sa va exprimati opiniile ca atare. Va multumesc anticipat!

P.S. Eu trebuie sa ies de pe net vreun sfert de ora. As vrea ca la intoarcere sa nu gasesc forumul in "flacari". Vorbesc serios.
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: De vorba cu Trifu22 - Generalitati (SN)

Mesajde Trifu22 pe 10 Dec 2016, 15:00

Mesajul era duplicat impreuna cu al meu in celalat subiect asadar au fost sterse de acolo si au disparut si de aici (asta dupa mutare).
Eu am repostat si asta e.
Se va scrie in continuare la acest subiect ca sa nu mai fim acuzati de "scandal".
Incurand vom avea radioreceptie la Brasov si o sa fie receptionat si Bod, deci implicit te vei auzi si tu.
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: De vorba cu Trifu22 - Generalitati (SN)

Mesajde Daniel pe 10 Dec 2016, 16:03

Dane eu nu inteleg de ce ai mutat mesajul de la "Dedicatii"? Daca eu acolo am postat un mesaj unde te invitam si pe tine si pe Ionut sa va impacati, asta asa macar pentru mine ca va respect si va apreciez pe amandoi si nu pot sa dau cu flit niciunuia din voi. Chiar trebuie sa trag cu o amaraciune infioratoare concluzia ca pe forumul asta dupa cativa ani de liniste ajungem sa nu ne mai respectam unii pe altii? Andrei mi-a spus ca a apucat sa vada mesajele lui Ionut si omul ti-a vorbit civilizat si nu a injurat pe nimeni. De ce s-au mutat aici mesajele? Asta chiar nu e un scandal, era o rugaminte a mea personala de a va da mana si a lasa loc de buna ziua intre voi. Nu va oblig sa fiti prieteni daca nu va suportati, dar nu ma supara si pe mine, pentru ca il respect si pe Ionut si nu cred ca merita sa fie tratat la fel cum Dr2005 te-a tratat pe tine pe forumul cu pricina. Daca vrei sa arati diferenta si ca esti mai bun ca ala, te rog mult dovedeste-o! Multumesc pentru intelegere.

P.S. Ionute, esti oricand binevenit pe forum!

AM RUGAMINTEA CA ACEST SUBIECT SA NU MAI FIE MUTAT DE LA LOCUL LUI. NU ESTE UN "SCANDAL" ESTE O LAMURIRE A UNOR ASPECTE SI DACA DORITI DISCUTII "HARD" ATUNCI O PUTETI FACE INTR-O ALTA SECTIUNE A FORUMULUI. MULTUMESC ANTICIPAT PENTRU INTELEGERE!
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Mesajde Drakkar electric pe 10 Dec 2016, 16:49

Chiar ma intrebam unde au disparut subiectele. :mrgreen: Eu cred ca si asa de astazi aveti ocazia unui nou inceput. Eu imi aduc aminte de Daniel si de Ionut de pe un forum care a disparut de mult, ca erau prieteni si il combateau de zor pe celebrul Tofan care se comporta ca si Dr2005. Mai apoi cand a aparut railnet si Daniel si Ionutz72 faceau echipa aici. Ce s-a intimplat cu voi de atunci? Stiu ca nu mai vrea nimeni sa-si aduca aminte nici eu nu vreau sa dezgrop ce a fost, dar stiu ca puteti sa treceti cu bine peste micile neintelegeri si sa mergeti cu totii si cu Trifu si cu toata lumea impreuna mai departe. Mie imi place forumul asta si e pacat sa nu fiti cu totii o echipa frumoasa asa cum trebuia sa fiti inca de la inceput. Succes! :clap: :clap: :clap:
Avatar utilizator
Drakkar electric


Mesaje: 426
Membru din: 19 Feb 2014, 01:29
Localitate: Bucuresti

Re: Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Mesajde Daniel pe 10 Dec 2016, 17:28

Imagine
Ai perfecta dreptate! Se poate sa ne intelegem bine cu totii. Mai pot adauga ceva? :clap: :clap: :clap:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Mesajde Trifu22 pe 10 Dec 2016, 17:39

nu ai cu cine, niste ofticosi. am mutat subiectul sa nu mai aiba pretexte ca avem "scandal"
orice neintelegeri rezolvate ei le cheama "scandal".
intereul meu fara de acest subiect in clipa de fata: < 0%
repet, n-am nimic cu acel om, dar si-a furat-o gratis cand s-a bagat intr-o discutie dintre doi natarai!
⇓⇓⇓ Accesează Radioreceptorul CFR ⇓⇓⇓
âš¡âš¡âš¡http://t22sys.noip.me/radio/cfr/ âš¡âš¡âš¡
♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣ ♣
►►►Trifu22 Systems◄◄◄
Avatar utilizator
Trifu22


Mesaje: 2746
Membru din: 27 Oct 2009, 23:39
Localitate: Buftea, M300 km 14+600
Avertismente: 14

Re: Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Mesajde Daniel pe 10 Dec 2016, 17:50

Oke. ma bucur ca s-au inteles niste lucruri. Contez pe faptul ca si tu si Ionut cand ne vom vedea vreodata pe strada o sa dati mana civilizat fara resentimente? Sper ca da! :) Cat despre celalalt forum, nu e problema mea. Sa continue cum doresc, aici vreau sa fie cu totul si cu totul altceva, sa fie acel "ceva" pe care l-am dorit inca de cand a aparut forumul acesta, fara "perturbarile" care au existat la inceputuri. Hai sa ramanem diferiti de ei in sens pozitiv. ;)
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Dedicatii muzicale - pe bune ;)

Mesajde Daniel pe 07 Ian 2017, 13:21

Pentru ca astazi este ziua de Sfantul Ioan, am o dedicatie din partea mea catre toti cei ce poarta numele de Ion, Ioan, Ionut, Ioana, Ionela:

La multi ani de Sfantul Ion.jpg




Sa fiti fericiti, iubiti, sanatosi, sa aveti noroc si tot ce e mai bun pe lume! Sa va distrati la maxim de ziua voastra! :obscene-drinkingcheers: :obscene-drinkingbuddies: :orcs-cheers: :banana-dance: :banana-dreads: :banana-explosion: :banana-guitar: :banana-jumprope: :banana-linedance: :banana-skier:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Anterior

ÃŽnapoi la DISCUTII DIVERSE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki