Despre desfințarea Yahoo! Messenger

Discutii pe orice alta tema.

Despre desfințarea Yahoo! Messenger

Mesajde cfr fan pe 26 Iun 2018, 16:14

Probabil că unii știu data închiderii Yahoo Messenger.17 iulie.Definitiv.
Mulți forumiști,mai ales din țara noastră discutau pe yahoo mess.Cândva,o rețea populară de socializare,acum este aproape necunoscută din cauza aplicațiilor ca Facebook Messenger sau Whatsapp.
Nu știu cât de mulți colegi forumiști au folosit yahoo,dar este un mare păcat.
Vă invit să vă povestiți întâmplările amuzante sau mai ciudate. :violin: :violin: :violin:
cfr fan


Mesaje: 208
Membru din: 06 Aug 2017, 20:26
Localitate: București,Sector 2,lângă Depoul Colentina

Re: Despre desfințarea Yahoo! Messenger

Mesajde Andrei98 pe 26 Iun 2018, 16:25

Nu stiu cine mai foloseste asa ceva in ziua de azi dar eu nu am mai vazut pe nimeni care sa faca asta.
Cont YouTube:Andrei Cezar
Flickr:Andrei.CFRbv
Avatar utilizator
Andrei98


Mesaje: 951
Membru din: 15 Iul 2013, 11:27
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Despre desfințarea Yahoo! Messenger

Mesajde Daniel pe 26 Iun 2018, 16:26

Culmea e ca nu am mai intrat pe Yahoo de ani de zile. Oricum ultiima data erau 1 sau 2 persoane active pe acolo din peste 100 daca nu si mai multi. Sunt multe de povestit despre Messsenger. Acolo intr-adevar am cunoscut multi oameni, cam toate "marile" prietenii din ultimul deceniu, oameni pe care-i intalneam pe forumuri si-mi dadeau "Yahoo-ul". Ce emotii aveam cand imi dadea cineva ID-ul si ce bucurie cand vorbeam pentru prima data cu cineva cu care imi facea placere, ce sperante in a-mi face prieteni adevarati cu oamenii care imi placeau mult - lucru care s-a dovedit totusi praf in ochi de-a lungul timpului dar era iluzia aia ca iti gasesti prieteni. Ar fi multe de povestit despre "Epoca Yahoo Messenger". Imi aduc aminte de conferintele cu zeci de oameni, ce distractie, ce socializare, nu ca pe Facebook. SI parca oamenii erau mai "oameni" pe vremea aia. Asta e o chestie care a cam disparut de cand cu Facebook. Multe amintiri frumoase, si de ce nu, pe vremea aia unii se comportau frumos, iti e dor de vremurile alea, care nu mai sunt... Gata. Cam atat. Sa mai vorbeasca si altii despre subiect. Cred ca ar iesi niste discutii interesante pe tema asta. Uneori ma apuca melancolia... :angelic-blueglow:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Despre desfințarea Yahoo! Messenger

Mesajde cfr fan pe 26 Iun 2018, 16:31

Nu vreau să credeți că fac vreo reclamă,dar mai citesc din când în când tramclub,și toți foloseau yahoo mess
cfr fan


Mesaje: 208
Membru din: 06 Aug 2017, 20:26
Localitate: București,Sector 2,lângă Depoul Colentina

Re: Despre desfințarea Yahoo! Messenger

Mesajde Daniel pe 26 Iun 2018, 16:53

Pava acum niste ani buni, toata lumea folosea. A aparut Facebook si de asta prabusirea Yahoo. Dar nici cu Facebook nu-mi e rusine. De ceva vreme m-am cam plictisit si de asta. Imi doresc sa am prieteni in carne si oase, sa vorbesc direct cu oamenii, fata in fata sau via telefon. Chestia asta cu "scrisul" pe messenger indiferent ce platforma folosesti mi se pare inumana, te departeaza de oameni. In spatele tastaturii fiecare poate mima ce vrea, dar niciodata nu vei sesiza adevarul. Asa ca usor usor cred ca am sa ma indepartez si de chestiile astea. Pe vremuri foloseam Yahoo mai mult ca sa ne cunoastem ca de comunicat mai mult prin telefon sau ne intalneam toti si ieseam afara la aer! Acum toata lumea sta in casa sau cu ochii in telefon si s-a dus dracului ideea de socializare. Asta este. :mrgreen:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la DISCUTII DIVERSE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki