Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 08 Ian 2010, 22:39

Iata locomotivele de la epocile III-IV-V

Locomotiva Diesel BR 290 DB Ep. IV, HO ROCO.Locomotiva are 4 axe motoare, 2 roti cu gume de aderenta, lumini ce se aprind in functie de directia de mers, detalii bine realizate pentru un model din gama hobby.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Locomotiva cu aburi BR 93, epoca III DB, Ho ROCO.Locomotiva face parte din gama profesionala, este foarte bine realizata din punct de vedere al detaliilor, are foarte multe accesorii de montat inclusiv doi "Gica"pentru marchiza, lumini ce se aprind in functie de directia de mers.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Locomotiva cu aburi BR 01-202, epoca III DB Ho ROCO.Locomotiva din gama profesional, tractiune pe cele 4 axe ale tenderului, gume de aderenta pe 2 axe, model foarte detaliat si cu multe accesorii de montat inclusiv cei doi traditionali"Gica"din marchiza, lumini ce se aprind in functie de directia de mers,locomotiva este din productie veche Roco.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Locomotiva cu aburi BR 80- Renfe(deocamdata)Ho ROCO.Locomotiva din gama hobby, nu are ambielajul complet(urmeaza a fi completat),locomotiva este bine detaliata, far frontal ce se aprinde in functie de directia de mers,marchiza iluminata.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Locomotiva elctrica E69 DR Ho PIKO. Locomotiva este din productie ex DDR,este o locomotiva care in ciuda timpului scurs de la achizitia ei in 1984 este intr-o stare excelenta de functionare si o stare impecabila.Locomotiva nu are lumini, se poate alimenta la alegere si prin pantograf.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde Daniel pe 08 Ian 2010, 22:42

Bravos! Absolut superbe aburoasele! :D :D :D Sper sa mai vedem cate ceva din colectia ta :)
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 08 Ian 2010, 22:50

Locomotiva cu aburi BR 41 Ho Piko, locomotiva este din productie veche Piko(ex DDR), are tractiunea in tender, trei faruri frontale ce se aprind in functie de directia de deplasare, nu are lumini in partea din spate a tenderului, modelul este bine detaliat, in ciuda virstei modelului, acesta se comporta excelent, functioneaza foarte bine si s-a pastrat intr-o stare foarte buna.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Locomotiva Diesel BR 130, epoca IV(Ludmila) Ho Piko.Locomotiva este din productie veche Piko(ex DDR),are lumini ce se aprind in functie de directia de deplasare, tractiune numai pe un boghiu, gume pentru aderenta pe o osie, un model destul de drag mie, am avut ceva probleme cu motorul, acesta fiind inlocuit la atelierele "LDH".Este o locomotiva buna, s-a pastrat intr-o stare destul de buna.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Locomotiva Diesel BR 218 DB Ep V, Ho PIKO.Locomotiva are mufa pentru decodor, 4 axe motoare, trei faruri centrale si doua rosii(acestea fiind puse home made la atelierele"Coobra")ce se aprind in functie de directia de mers, este o locomotiva puternica, are o tractiune foarte buna, este foarte rezistenta, o recomand ca locomotiva pentru "tavaleala".

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Locomotiva electrica BR 182 OBB epoca V, Taurus, Ho Piko.Locomotiva are mufa pentru decodor digital, are faruri frontale ce se aprind in functie de directia de deplasare, este o locomotiva un pic cam "vitazomana",face parte din gama hobby Piko, este bine detailiata, este foarte potrivita pentru garnituri de calatori dar si pentru marfa.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Locomotiva Diesel Herkules Rh2016 ÖBB Ep. V, HO PIKO.Locomotiva face parte din gama hobby, este dotata cu mufa pentru decodor, lumini ce se aprind in functie de directa de mers, nu am avut probleme cu ea la rulare si nici la tractiunea vagoanelor, poate putin cam "vitezomana".

Imagine

Imagine

Imagine

Locomotiva Hobby cu tender BR 98 DB, HO PIKO.Locomotiva a trecut prin citeva mici transformari,acum are lumini ce se aprind in functie de directia de deplasare, la tender s-a adaugat o greutate din plumb pentru o mai buna stabilitate in rularea pe curbe, s-au mai adaugat si alte mici accesorii.Am sa pun cu prima ocazie si poze cu recentele transformari.

Imagine
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 08 Ian 2010, 22:53

Locomotiva cu aburi BR 55 DB epoca III-Piko din productie veche DDR.Locomotiva a avut din fabricatie un defect ascuns dar depistat la atelierele de revizie, reparatie, reconditionare "lok".Practic locomotiva nu a avut prilejul sa ruleze deloc de la data fabricatiei din cauza acestui mic defect, o lipitura rece ce nu facea contact deloc, din cauza unor ulteriore interventii defectuoase ale diversilor proprietari locomotiva a avut de suferit si la ambielaj, sasiu si a avut si ceva lipsuri de accesorii, locomotiva nu are iluminare.Acum locomotiva datorita interventiilor reusite la atelierele "lok" este in stare perfecta de functionare, rodajul fiind facut chiar la caile noastre ferate, locomotiva este din punct de vedere al functionari perfecta.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Locomotiva electrica E244 DR epoca IV, productie Piko (DDR).Locomotiva are doua motoare, cite unul pentru fiecare boghiu, are lumini ce se aprind in functie de directia de mers, locomotiva se poate alimenta la alegere si prin pantografe, este foarte bine intretinuta, functioneaza foarte bine tinind cont si de vechimea ei.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 08 Ian 2010, 22:56

La epoca III a sosit o simpatica locomotiva cu aburi BR 38 DR Piko(Ex DDR).Locomotiva face parte din gama profi, aceasta avind foarte multe accesorii de montat, mai multi"Gica" de pus in marchiza sau in alta parte, are lumini ce se aprind in functie de directia de deplasare, tractiune este in tender pe patru osii, are gume de aderenta pe doua osii, locomotiva este intr-o stare de functionare excelenta.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

La epoca III a mai sosit locomotiva cu aburi BR 55 DR productie PIKO (ex DDR).Locomotiva este intr-o stare excelenta de functionare, arata excelent, nu are lipsuri, fostul proprietar al locomotivei a facut ceva foarte bun prin a instala la rotile tenderului lamele culegatoare de curent, nu are lumini, tractiunea este pe rotile locomotivei de sub cazan, functioneaza impecabil, se vede ca fostul proprietar a avut o grija foarte mare de acesta aburoasa.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Locomotiva diesel V180 DR, epoca IV, producator Gutzold(ex DDR).Locomotiva este ca si productie foarte veche dar in ciuda anilor trecuti peste ea si a altor proprietari pina sa ajunga in final la caile noastre ferate este intr-o stare destul de buna, are lumini ce se aprind in functie de directia de deplasare, tractiune pe ambele boghiuri, va intra in curind intr-un RK pentru curatare, reglaje si alte mici operatiuni ale caroseriei.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 08 Ian 2010, 23:01

Si cum "Batrinelelor" le sta bine impreuna iata citeva poze in grup in fata remizei :D

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 08 Ian 2010, 23:06

Locomotiva Diesel V80 008 DB Epoca III, producator Roco, are volanta, lumini albe/rosii ce se aprind in functie de directia de mers, cauciucuri pe o osie pentru aderenta, este o locomotiva diesel ce poate fi folosita atit la manevra, o garnitura naveta de calatori formata din doua vagoane de calatori pe osii unite in permanenta intre ele si un vagon de clasa II-a pe boghiuri, garnitura de marfa formata din 9-10 vagoane pe osii, locomotiva se comporta excelent, merge foarte lin si este foarte silentioasa.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

In cutia locomotivei se afla si schema pentru piesele de schimb aferente locomotivei cit si o punguta cu foarte multe accesorii de montat.

Iata o venerabila BR 75 de la Piko(ex.DDR), locomotiva nu este intr-o conditie prea buna, are un zgomot foarte ciudat provenind undeva intre motor si rotile dintate de actionare, ciudat este fapul ca zgomotul si incetinirea locomotivei se produce pe directia de mers inainte, pe directia de mers inapoi functioneaza bine, lumina nu functioneaza, am incercat mai toate modurile de a remedia acest aspect neplacut dar este foarte ciudat ca la o alimentare pe direct becul functioneaza dar la alimentarea prin sine nu functioneaza, presupun ca acel zgonot siciitor va disparea dupa ce locomotiva va fi unsa, are o scarita indoita, dar sper ca va prinde zile si mai bune aceasta locomotiva pe care mi-am dorit-o foarte mult, dar lasind la o parte criticile sa prezentam modelul:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Cam asta este venerabila batrinica BR 75 DR, sper sa intre intr-o revizie generala pe partea cu mecanica si electrica.

Locomotiva a fost revizuita integral si este ca acum 30 ani cind a fost fabricata :D

Locomotiva BR 1043 OBB, EpIV, HO Fleishmann

Model lucrat in detalii fine, cabina mecanic amenajata si cealalta cabina ne amenajata, pantografe metalice optional functionale.
Motor cu volanta, pe boghiu, 2 axe motoare, 2 cu gume de aderenta.
3 faruri frontale, fata spate , ce se aprind in functie de sens.
Locomotiva este foarte indicata ca si model pentru conversia CFR, poseda spatii generoase in interiorul ei, deci se pot monta decodare digitale dupa preferinta.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 08 Ian 2010, 23:08

Si inca citeva poze care au scapat postului precedent:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Linga Bo-Bo apare si BR 75 DR cu o garnitura de calatori pe osii DB :lol: , acest lucru datorindu-se faptului ca aceste vagoane erau mai la indemina decit cele DR care de fapt sunt cele pe care la va trage venerabila BR 75

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 08 Ian 2010, 23:17

BR 66 producator PIKO ex DDR

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

NOHAB DSB producator Roco, digitala

Imagine

Imagine

BR 64 Gutzold, productie veche DDR

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

BR 56 producator Piko ex DDR

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

O locomotiva care imi place foarte mult este V 60 epoca III.

Aceata locomotiva este produsa de catre Roco pina in anul 2000, deci nu are mufa pentru decodor(dar va primi decodor conform modificarilor de rigore), as dori sa subliniez ca functioneaza impecabil, este din punct de vedere al intretinerii excelenta, ruleaza foarte lin si chiar nu se aude mototul cum se aude la anumite modele de la alte firme( Trix de exemplu unde am achizitionat recent ceva locomotive cu aburi si sunt extrem de dezamagit de zgomotul motorului :( de parca ar fi o locomotiva foarte antica si foarte veche ca si productie, nu am nimic cu producatorul Trix dar am sa mai achizitionez ceva modele de la Trix dar daca se vor dovedi ca si calitate al detailiilor si al "zgomotului" motorului la fel ca si cele pe care le am deja, si sunt din productie noua, ma refer la modele, nu am sa mai iau de la aceasta firma nimic :( ).Iata ceva poze cu aceasta bijuterie de la Roco numita V60 423 Epoca III.


Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine



Iata si ceva poze cu modelele originale din clasa V60 si nu numai :D

Aceasta este sursa de unde am preluat citeva poaze cu aceste modele.

http://www.v60.de/

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 08 Ian 2010, 23:19

As dori sa mentionez ca locomotiva are la baza un BoBic Roco, Rh 1043, locomotiva fiind adusa in acest stadiu de C.F.R de catre Dl. Savin de la Braila.Acest model nu are toate modificarile specifice unui BoBic C.F.R pur si simplu din ratiuni financiare.

In sfirsit si caile noastre ferate au un model C.F.R. la capitolul locomotive.


Iata inca citeva poze cu BoBicul C.F.R.

Dupa ce a sosit inca nu aveam curajul de a o scoate din cutie
:-D

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Iata si primele poze cu noua locomotiva C.F.R. pe linii

:grin:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Vor urma in curind si celelalte BoBicuri C.F.R. vopsite in culorile cunoscut, schema clasica si Delfinul 8) , bineinteles acestea fiind realizate tot la atelierele din Braila ale D-lui Savin.
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 08 Ian 2010, 23:21

Acum ceva timp in urma celalalt actionar al cailor noaste ferate(fiul meu) care are in dotare epocile IV, V si VI a achizitionat un tren de mare viteza ICE, firma producatoare Roco, format din doua capete, un capat motor digital si unul dummy, 2 vagoane de clasa 1 si 3 vagoane de clasa 2.Aceasta garnitura este destul de reusita dar cit de fan Roco sunt eu trebuie sa recunosc ca Piko este mult mai detailiat la acest tip de modele, dar trebuie sa mentionez ca trenul da mult mai bine fiind mai lung, ar mai fi de adaugat inca un lucru foarte important si acela este ca la sistemul de alimentare in analog atit capul motor cit si cel dummy au lumini alb/rosii dar in sistemul digital capul motor are luminile alb/rosii dar cel dummy numai albe :( , probabil ca nu stim noi sa il programan cum trebuie in sistemul digital :-D .

Iata ceva poze cu acest tren care chiar si mie fan al epocilor mici mi-a placut.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 08 Ian 2010, 23:27

In urma cu ceva timp va prezentam prima locomotiva C.F.R. a cailor noastre ferate si promiteam ca vom reveni si cu alte modele C.F.R. la capitolul lokomotive.

Iata ca a sosit de la atelierele Savin din Braila un nou BoBic C.F.R., aceste fiind in schema de vopsire clasica de epoca IV :D.

As dori sa mentionez ca locomotiva are la baza un BoBic Roco, Rh 1043, locomotiva fiind adusa in acest stadiu de C.F.R de catre Dl. Savin de la Braila.Acest model nu are toate modificarile specifice unui BoBic C.F.R pur si simplu din acelesi ratiuni financiare.

In sfirsit si caile noastre ferate au acum doua modele C.F.R. la capitolul locomotive.


Iata citeva poze cu noul BoBicul C.F.R. intarat de curind in depoul nostru.

Dupa ce a sosit inca nu aveam curajul de a o scoate din cutie exact ca si la prima locomotiva C.F.R. :-D

Imagine

Imagine

Dupa ce am trecut peste emotiile scoaterii locomotivei din cutie am purces imediat la o sedinta foto prelungita 8)

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Si ca sa nu fie singura, noua noastra vedeta nou intrata in depoul nostru a fost imediat acompaniata de prima locomotiva C.F.R. :-D

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Pe aceasta cale am dori sa ii multumim Domnului Savin de la Braila pentru vopsirea acestor modele in culorile C.F.R. :grin:
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 08 Ian 2010, 23:37

Daniel scrie:Bravos! Absolut superbe aburoasele! :D :D :D Sper sa mai vedem cate ceva din colectia ta :)


Multumesc, intre timp am mai pus citeva dintre aburoasele ce le avem in colectie iar cind voi avea timp voi mai face poze si cu alte locomotive printre care foarte multe aburoase frumoase :D
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 12 Ian 2010, 22:57

Va prezint o aburoasa care imi place foarte mult.
Ce am avut asa la indemina este BR 39 196 Rivarossi, stiu, este probabil cea mai hulita locomotiva, ca nu are nu stiu ce, ca nu merge pe nu stiu ce raze de sine curbe, etc, bla,...............

Eu sunt extrem de multumit de acest model asa cum este el, prim munca unui amic a primit si decodor si pe aceasta cale ii multumesc pentru ajutor :wink:

Locomotiva cu abur BR39 196

Inmatriculare DB, ep.III, locomotivă 1-D-1(2-8-2) Mikado, utilizata pentru tractarea garniturilor de calatori de lung parcurs(sau trenuri grele de marfa)

- Nr.cilindrii (diametru,cursa) 3(529 x 660 mm)
- Sistem distributie Heusinger
- Suprafata gratarului 4 m2
- Presiune abur 14 Kg/cm2
- Greutate locomotiva echipata 110,40 t
- Viteza maxima 110 km/h
- Constructor Hanomag
- Anul livrarii 1925

Dotata cu un motor cu volanta in tender; 3 faruri fata/spate ce se aprind alb/alb in functie de sens, 4 osii cu inele de aderenţă(trebuiesc puse inele de aderenta de 8 mm Piko la tender), din care 2 osii pe tender. Tampoanele de pe tender sunt functionale acestea avind arc.

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 12 Ian 2010, 23:03

Si ca sa exemplific cam ce trage acest tip de locomotiva i-am atasat citeva vagoane epoca III DB eillzug :D

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Voi reveni cu poze si prezentare a suratei BR 39 254, evident ca tot Rivarossi :D
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde baron pe 18 Ian 2010, 19:20

Foarte frumoase colectii. Felicitari pentru asa minunate colectii :clap:
baron


Mesaje: 161
Membru din: 25 Dec 2009, 19:11

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 19 Ian 2010, 19:16

baron scrie:Foarte frumoase colectii. Felicitari pentru asa minunate colectii :clap:


Multumesc pentru aprecieri, am sa incerc in limita timpului disponibil sa mai pun cite ceva dinte ce avem prin colectia noastra :D
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde Daniel pe 21 Ian 2010, 18:31

Sint6 si eu curios sa vad ce mai contine colectia voastra! ;)
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde silviu20061 pe 24 Ian 2010, 17:03

Daniel scrie:Sint6 si eu curios sa vad ce mai contine colectia voastra! ;)



Si noi suntem curiosi sa vedem ce mai avem ca am descoperit recent inca citeva locomotive si ceva vagoane intr-o cutie de care pur si simplu uitasem :lol:

O sa mai pun si alte locomotive si vagoane spre vizionare in curind, timp sa am ca le rezolvam pe rind pe toate ;)
Pasinea mea:Trenuletele Electrice-Caile Ferate la S&D
SILVIU @ DANY

Imagine
Avatar utilizator
silviu20061


Mesaje: 45
Membru din: 01 Ian 2010, 14:48
Localitate: Bucuresti

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde Daniel pe 01 Feb 2010, 17:32

Astept in continuare cu interes si celelalte exemplare din colectia voastra! Nu-ti ascund faptul ca imi plac mult aburoasele! :dance:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Caile Ferate la S&D-Epoca 3,4,5 si 6-Locomotive

Mesajde Cornel Grigore pe 05 Aug 2010, 17:03

In curand o sa imi achizitionez o mandrete de brasoveaca clasica cu seria 41 :dance:
Toate cele bune !
Cornel Grigore


Mesaje: 489
Membru din: 29 Iul 2010, 12:45
Localitate: Buftea-IF,
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la COLECTII PERSONALE - prezentari, discutii,aprecieri.

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki