Autobuze din Piatra Neamt

Autobuze din Piatra Neamt

Mesajde xCalinx pe 21 Iul 2014, 05:35

Majoritatea autobuzelor din Piatra-Neamt apartin operatorului SC TROLEIBUZUL SA si circula pe urmatoarele rute:
Ocol - Gara/Gara - Ocol
Ocol - Sarata/Sarata - Ocol
Sarata - Speranta/Speranta - Sarata
Sarata - IVV/IVV - Sarata
Bloc 40 - IVV/IVV - Bloc 40
Darmanesti - Speranta/Speranta - Darmanesti

Program: http://www.troleibuzul.ro/autobuze/

Un Higher in Darmanesti
Imagine
Avatar utilizator
xCalinx


Mesaje: 112
Membru din: 17 Iul 2014, 20:57
Localitate: Piatra Neamt

Re: Autobuze din Piatra Neamt

Mesajde Daniel pe 21 Iul 2014, 14:53

Ori de cate ori am trecut pe acolo am observat si eu numele putin bizar al regiei de transport din zona. E drept ca inca mai aveti destule troleibuze si unele chiar interesante, insa e putin ciudat sa vezi pe autobuze ca scrie SC TROLEIBUZUL SA. Oricum ramane si asta o particularitate a orasului. E interesant.
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Autobuze din Piatra Neamt

Mesajde Ikarus_260 pe 16 Iun 2022, 00:40

În Piatra Neamț a dispărut de ceva timp transportul electric, deși acest lucru se mai întâmplaseră de vreo 2-3 ori (cel puțin știute de mine) însă doar temporar, dar acum e ceva sigur că au vândut din troleibuzele Renault la fier vechi și au dat jos și rețeaua. Cele 5 Rocar de Simon constanțene au rămas și nu știu exact ce s-a întâmplat cu ele, din niște discuții avute cu unii pasionați văd că aceștia erau cam secretoși cu soarta lor de parcă erau bunurile lor personale și nu bunuri publice ...
Avatar utilizator
Ikarus_260


Mesaje: 1501
Membru din: 09 Mar 2013, 22:39


ÃŽnapoi la AUTOBUZE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki