Cercetari de intretinere a infrastructurii caii feroviare ..

Aparitii editoriale si recenzii.

Cercetari de intretinere a infrastructurii caii feroviare ..

Mesajde cyvy pe 30 Ian 2014, 22:44

Salut,
Sunt nou in primu rand pe acest forum, nu stiu daca am postat unde trebuie, dar sper ca am nimerit bine. cer ajutorul vostru sa ma ajutati si pe mine cu aceasta tema "Cercetari de intretinere a infrastructurii caii feroviare .." Nu mi-am ales eu tema , dar asa a picat. As vrea ceva informatii, carti.. daca aveti/stiti.

Primele 2 puncte ale temei sunt :

1. Sa argumentez oportunitatea si necesitatea studiului in domeniu.
2. Sa discut despre stadiul actual, ce au facut altii pana acum.
cyvy


Mesaje: 2
Membru din: 29 Ian 2014, 00:09

Re: Cercetari de intretinere a infrastructurii caii feroviar

Mesajde Daniel pe 31 Ian 2014, 01:14

Presupun ca ai de facut un studiu in domeniu, si daca este asa, nu ai gresit ca la literatura intra si proiecte, studii, orice, legat de calea ferata. E destul de greu de efectuat un astfel de studiu, insa nu imposibil.

Ca sa-ti raspund la cele doua puncte, este necesar si oportun un astfel de proiect, iar despre stadiul actual si ce au facut altii pana acum, pot spune ca totul intra in categoria DEZASTRU. Probabil vom mai discuta pe acest subiect mult si bine, pentru ca infrastructura feroviara e praf si pulbere la ora asta... :(
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: Cercetari de intretinere a infrastructurii caii feroviar

Mesajde cyvy pe 31 Ian 2014, 01:44

m-am gandit bine ca am nimerit ... ideea e urmatoare... ca pana miercurea viitoare, eu tre sa aduc cate ceva din fiecare...punct :(
cyvy


Mesaje: 2
Membru din: 29 Ian 2014, 00:09

Re: Cercetari de intretinere a infrastructurii caii feroviar

Mesajde Daniel pe 31 Ian 2014, 20:45

Tema este una destul de grea si de ampla pentru a putea fi gata in cateva zile. Cred ca ar trebui sa cauti anumite carti legate de infrastructura si cabrate pe astfel de studii, care pot fi gasite in incinta Politehnicii din Bucuresti, la libraria Sigma daca nu ma insel. Au foarte multe titluri si exista suficiente informatii pe tema asta.

Daca vrei, mai exista la pretul de 5 lei bucata, la libraria AGIR un "manifest" foarte util al lui Octavian Udriste, in care gasesti statistici si un studiu comparativ gata facut din care te poti inspira suficient pentru referatul tau. Primele doua volume inca se mai gasesc la pretul de 5 lei/bucata si se pare ca a aparut si volumul III probabil ceva mai stufos deoarece nu-l detin, la pretul de 10 lei.

Uite aici un link: S.O.S. - Calea Ferata Romana! Daca locuiesti in Bucuresti, libraria e situata vis-a-vis de Facultatea de Cibernetica din ASE, pe partea cu hotelul Dorobanti. Din punctul meu de vedere publicatiile astea te vor ajuta 100% la ce ai nevoie. ;)
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1


ÃŽnapoi la LITERATURA FEROVIARA / LITERATURE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki