START CONCURS LUNA IANUARIE 2011!!!

CHESTIONAR CONCURS LUNA IANUARIE!!!

Chestionarul s-a închis pe data de 23 Ian 2011, 23:49

1. zimbrulcarpatin - 60-1512-7
2
6%
2. mikeattila - Winter
10
28%
3. Rudolf - Tunel 747 CFI Hunedoara-Retisoara
1
3%
4. Tony_GFR - EA1 819 in frig si zapada
1
3%
5. zofei.2006 - 41-0872-6 izolata in Gara de Nord intr-o zi viscoloasa (18 Decembrie 2009)
1
3%
6. EA033 - Lasand in urma ganduri si amintiri
6
17%
7. AndreiCFRBucuresti - A venit iarna la Gara Titan
1
3%
8. AdyCFRBucuresti - 65-0959-0 in gara de nord 2010
1
3%
9. Vlad0012 - 462-001-5 in Timisoara Nord
4
11%
10. danny96 - P 5311 pleaca din statia Palanca
2
6%
11. EA1clony106** - EA1 819 in frig si zapada
3
8%
12. RazvanPreda - ...Cold night. More traffic...
4
11%
 
Voturi totale : 36

START CONCURS LUNA IANUARIE 2011!!!

Mesajde Daniel pe 16 Ian 2011, 23:49

S-a dat startul concursului nostru pentru luna Ianuarie 2011! Perioada de votare este de 7 zile din acest moment! Va urez succes si cat mai multe participari!

NU UITATI CA TREBUIE SA VOTATI DOAR O DATA SI DOI CANDIDATI IN ACELASI TIMP!!!

*Este absolut obligatoriu ca sa votati 2 candidati in acelasi timp. Revotarea nu este permisa. Daca ati uitat sa votati si un al doilea candidat, nu va mai puteti intoarce la vot. Participantii sunt afisati in ordinea intrarii in concurs.


60-1512-7.jpg
Foto: zimbrulcarpatin


Winter.jpg
Foto: mikeattila


Tunel 747 CFI Hunedoara-Retisoara.JPG
Foto: Rudolf


EA1 819 in frig si zapada.jpg
Foto: Tony_GFR


41-0872-6 izolata in Gara de Nord intr-o zi viscoloasa (18 Decembrie 2009).JPG
Foto: zofei.2006


Lasand in urma ganduri si amintiri.jpg
Foto: EA033


A venit iarna la Gara Titan.JPG
Foto: AndreiCFRBucuresti


65-0959-0 in gara de nord 2010.jpg
Foto: AdyCFRBucuresti


462-001-5 in Timisoara Nord.jpg
Foto: Vlad0012


P 5311 pleaca din statia Palanca.JPG
Foto: danny96


EA1 567 in Tm Nord.jpg
Foto: EA1clony106**


Cold night. More traffic....jpg
Foto: RazvanPreda
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: START CONCURS LUNA IANUARIE 2011!!!

Mesajde baron pe 17 Ian 2011, 16:59

Vot pentru RazvanPreda si danny96 Frumoase poze si mult succes la concurs :)
baron


Mesaje: 161
Membru din: 25 Dec 2009, 19:11

Re: START CONCURS LUNA IANUARIE 2011!!!

Mesajde Daniel pe 23 Ian 2011, 15:47

Ei bine, pentru ca aceasta editie de exceptie a concursului foto Railnet.ro se apropie de final si cred ca in acest moment nici nu mai este greu de ghicit castigatorul, tin sa va prezint si premiul, cu totul special (pentru cei care au ascultat azi Radio Romania Cultural nu mai este o supriza). :)

Asadar, sa dezvaluim misterul: un DVD special ce contine doua din filmele la care tin eu cel mai mult, realizate in totalitate de mine. Ambele filme trateaza linia de cale ferata Anina-Oravita. Primul din cele doua filme, se afla prezent pe acest disc, in versiunea initiala (cu o alta coloana sonora la inceput) fata de versiunea pentru youtube. In plus, ambele filme sunt redate integral! :dance:

Discul este aparut sub titulatura "Semmeringul Banatului" - nu intamplator traseul a fost adesea comparat cu cel din Cehia, construit tot de catre austrieci cam prin aceeasi perioada. Cred ca al nostru este mai frumos decat Semmering-ul lor. ;)

PremiuIan01.jpg
Foto: Daniel

PremiuIan02.jpg
Foto: Daniel

PremiuIan03.jpg
Foto: Daniel


;)
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: START CONCURS LUNA IANUARIE 2011!!!

Mesajde Vladyz pe 23 Ian 2011, 16:08

Este un premiu fabulos in ciuda faptului ca acea linie va disparea. Macar vom avea o amintire frumoasa despre ea in format video. Felicitari pentru realizarea lui Dan :clap: :clap: :clap:
Vladyz


Mesaje: 1461
Membru din: 27 Dec 2009, 02:01

Re: START CONCURS LUNA IANUARIE 2011!!!

Mesajde Daniel pe 23 Ian 2011, 16:27

Vlady acea linie nu va disparea. Hai sa nu mai aruncam cu zvonuri a la Piftimie, ca nu suntem pe train-slim. Oficial la CFR sau la M.T. nu s-a mentionat nimic despre aceasta linie. Daca oficialii nu au precizat nimic despre acest subiect, nu trebuie sa dam crezare unor zvonuri. :mrgreen:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: START CONCURS LUNA IANUARIE 2011!!!

Mesajde Vladyz pe 23 Ian 2011, 16:36

Daniel scrie:Vlady acea linie nu va disparea. Hai sa nu mai aruncam cu zvonuri a la Piftimie, ca nu suntem pe train-slim. Oficial la CFR sau la M.T. nu s-a mentionat nimic despre aceasta linie. Daca oficialii nu au precizat nimic despre acest subiect, nu trebuie sa dam crezare unor zvonuri. :mrgreen:

SSa speram ca asa va fi! Am vazut nite poze de la un prieten ce frecventeaza zona si am vazut cum iarna vezi calea ferata pe unde ai urcat ( vara toamna primavara nu e posibil din cauza tufisurilor) si e chiar mirifc!
Vladyz


Mesaje: 1461
Membru din: 27 Dec 2009, 02:01

Re: START CONCURS LUNA IANUARIE 2011!!!

Mesajde mikeattila pe 23 Ian 2011, 17:36

Ce ar fi sa ne luam toti dupa poze, eu zic sa te documentezi mai bine, pentru a nu dezinforma opinia publica.
Avatar utilizator
mikeattila


Mesaje: 95
Membru din: 22 Iun 2010, 20:06
Localitate: Tg.Secuiesc Jud.Covasna

Re: START CONCURS LUNA IANUARIE 2011!!!

Mesajde Vladyz pe 23 Ian 2011, 17:45

mikeattila scrie:Ce ar fi sa ne luam toti dupa poze, eu zic sa te documentezi mai bine, pentru a nu dezinforma opinia publica.

Din punctul de vedere al pozelor sau al desfintarii liniei? ( Cu desfintarea liniei m-am lamurit)
Vladyz


Mesaje: 1461
Membru din: 27 Dec 2009, 02:01

Re: START CONCURS LUNA IANUARIE 2011!!!

Mesajde Daniel pe 24 Ian 2011, 11:17

Ei bine, ei bine, avem un castigator al acestei editii: mikeattila! :dance: :dance: :dance: Tin sa multumesc si celorlalti participanti pe care-i consider castigatori prin simpla prezenta cu fotografii frumoase - fara sa exagerez aceasta chiar a fost o editie de exceptie! :clap: :clap: :clap:

In scurt timp fotografia castigatoare va face cinste galeriei noastre foto! In scurt timp se va anunta si tema pentru editia urmatoare, editie incepand cu care, se va vor acorda din nou cele doua locuri, dupa traditia Railnet.ro! Va asteptam cu drag la urmatoarea editie si tin sa va felicit din nou pentru participare tuturor! :clap: :clap: :clap:
Avatar utilizator
Daniel


Mesaje: 9782
Membru din: 28 Oct 2009, 21:05
Localitate: Bucuresti
Avertismente: 1

Re: START CONCURS LUNA IANUARIE 2011!!!

Mesajde mikeattila pe 24 Ian 2011, 14:41

:dance: :dance: :dance: Multumesc pentru toti care au acceptat prin votul lor fotografia mea si felicitari pentru toate fotografiile trimise la acest concurs. :clap:
Avatar utilizator
mikeattila


Mesaje: 95
Membru din: 22 Iun 2010, 20:06
Localitate: Tg.Secuiesc Jud.Covasna

Re: START CONCURS LUNA IANUARIE 2011!!!

Mesajde ANDU2100CP pe 24 Ian 2011, 16:29

mikeattila scrie::dance: :dance: :dance: Multumesc pentru toti care au acceptat prin votul lor fotografia mea si felicitari pentru toate fotografiile trimise la acest concurs. :clap:

Cu cea mai mare placere , dar poza este mirifica si are toate calitatile unei poze castigatoare de Locul NR 1 , Felicitari si sa auzim numai de bine ! :P
Avatar utilizator
ANDU2100CP


Mesaje: 3528
Membru din: 06 Feb 2010, 20:27
Avertismente: 5


ÃŽnapoi la ARHIVA CONCURS FOTO / PHOTO CONTEST ARCHIVE

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki