Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde Andrei Irimescu pe 24 Dec 2012, 21:50

Electrica 452 a constantenilor cu IR1683 :)
Imagine
Andrei Irimescu


Mesaje: 1467
Membru din: 06 Ian 2011, 22:37

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde Alex Avram pe 26 Dec 2012, 13:46

Fetesti-Electrica 606 a bucurestenilor cu IR.1681(26-12-2012)
Imagine
Ultima oară modificat de Alex Avram pe 26 Dec 2012, 20:25, modificat 1 dată în total.
Alex Avram


Mesaje: 553
Membru din: 25 Feb 2010, 20:38
Localitate: FETESTI

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde Andrei Irimescu pe 26 Dec 2012, 16:46

Cu R-ul de Fetesti in Obor :)
Imagine
Imagine
Andrei Irimescu


Mesaje: 1467
Membru din: 06 Ian 2011, 22:37

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde Alex Avram pe 26 Dec 2012, 19:10

Daca nu prindeai stalpul ala era super.....dar asta e....macar gestul conteaza ca ai batut drumul :)
Alex Avram


Mesaje: 553
Membru din: 25 Feb 2010, 20:38
Localitate: FETESTI

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde Andrei Irimescu pe 26 Dec 2012, 19:47

Alex Avram scrie:Daca nu prindeai stalpul ala era super.....dar asta e....macar gestul conteaza ca ai batut drumul :)

La care poza te referi?Am preferat sa am stalpul langa locomotiva decat sa il am iesit din ea ;) Plus de asta,si stalpul ala are importanta lui in poza,ca doar catenara nu pluteste....Nu-i vorba de drum,ca stau mai aproape de Gara Obor decat de Gara de Nord,dar nu prea ma mai atrage,fiind populata de tot felul de dubiosi :lol:
Andrei Irimescu


Mesaje: 1467
Membru din: 06 Ian 2011, 22:37

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde abcd pe 26 Dec 2012, 20:30

Nu lua in seama postul de mai sus, poza e chiar foarte ok! Bravo! ;)
Tu, cand ai vazut trenul, ai zis: "Mama, ce de autobuze!"
abcd


Mesaje: 121
Membru din: 22 Oct 2010, 21:06

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde Alex Avram pe 27 Dec 2012, 13:48

41-0567-2 cu IR.1681 in Fetesti(intarziat 50 minute)
Imagine
Imagine
Alex Avram


Mesaje: 553
Membru din: 25 Feb 2010, 20:38
Localitate: FETESTI

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde ANDU2100CP pe 29 Dec 2012, 17:54

EA-ul de cluj 41-0747-0 (Boeing 747-400 Jumbo Jet) cu IR dacia lung cat un marfar , M1000 27-12-2012

41-0747-0 JET.jpg
Avatar utilizator
ANDU2100CP


Mesaje: 3528
Membru din: 06 Feb 2010, 20:27
Avertismente: 5

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde zofei.2006 pe 01 Ian 2013, 16:51

EA-ul 242 care aduce aminte de vremurile bune cand CFR-ul era o singura companie sub numele de SNCFR :| :oops: .

41-0242-6 remizata in Depoul BC, 22.12.2012.jpg



41-0810-6 repartizata la un tren regio in Halta Basarab

41-0810-6 repartizata la un tren regio in Halta Basarab, 03.09.2012.jpg
41-0810-6 repartizata la un tren regio in Halta Basarab
English/French on PM!

Imagine Imagine
Equinoxe

Trance does not lead to drugs. It is the drug.
It's a way of sharing your deepest emotions with others.
Avatar utilizator
zofei.2006


Mesaje: 2581
Membru din: 15 Iul 2010, 21:33
Localitate: Mogosoaia, Linia CF 700, km 11+400
Avertismente: 16

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde danny96 pe 02 Ian 2013, 16:18

41-0029-3 a depoului Brasov cu R4511 M.Ciuc - Lunca Bradului in statie de plecare :
0029.JPG
Foto : Danny96

029f.JPG
Foto : Danny96


41-0552-4
a depoului Galati la manevra in Miercurea Ciuc :
552.JPG
Foto : Danny96
Avatar utilizator
danny96


Mesaje: 957
Membru din: 03 Mar 2010, 21:57
Localitate: Comanesti

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde Alex Avram pe 04 Ian 2013, 19:17

03-01-13
001 cu IR.1681 intarziat in Fetesti 60 min.
Imagine
04-01-13
403 cu acelasi tren dar intarzierea e de 70 min.
Imagine
Alex Avram


Mesaje: 553
Membru din: 25 Feb 2010, 20:38
Localitate: FETESTI

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde Alex Avram pe 06 Ian 2013, 20:32

41-0767-8 cu R.8016 spre Bucuresti OBOR.....
Imagine
41-0829-6 cu IR.1861 De la Constanta spre Iasi intarziat in Fetesti 60 minute! :(
Imagine
Alex Avram


Mesaje: 553
Membru din: 25 Feb 2010, 20:38
Localitate: FETESTI

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde zofei.2006 pe 07 Ian 2013, 01:33

41-0121-8 a depoului de locomotive Bucuresti Calatori, repartizata la IR 1636 Brasov - Bucuresti Nord via Ploiesti Vest trece pe 2 directa a statiei CF Chitila, 02.11.2012

41-0121-8 repartizata la 1636 Brasov - Bucuresti Nord trece pe 2 directa a statiei CF Chitila, 02.11.2012.jpg
41-0121-8 repartizata la 1636 Brasov - Bucuresti Nord trece pe 2 directa a statiei CF Chitila
English/French on PM!

Imagine Imagine
Equinoxe

Trance does not lead to drugs. It is the drug.
It's a way of sharing your deepest emotions with others.
Avatar utilizator
zofei.2006


Mesaje: 2581
Membru din: 15 Iul 2010, 21:33
Localitate: Mogosoaia, Linia CF 700, km 11+400
Avertismente: 16

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde Alex Avram pe 07 Ian 2013, 20:17

EA 121 cu 1681-Fetesti
Imagine
Alex Avram


Mesaje: 553
Membru din: 25 Feb 2010, 20:38
Localitate: FETESTI

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde Andrei Irimescu pe 07 Ian 2013, 23:56

Cele doua surori ale BC-ului :lol:
Imagine
Imagine
Andrei Irimescu


Mesaje: 1467
Membru din: 06 Ian 2011, 22:37

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde electrica170 pe 08 Ian 2013, 17:38

EA1-720 cu regio 5441:
Avatar utilizator
electrica170


Mesaje: 308
Membru din: 15 Apr 2012, 07:23
Localitate: Pascani
Avertismente: 3

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde electrica912 pe 08 Ian 2013, 18:50

electrica912


Mesaje: 52
Membru din: 29 Oct 2012, 20:57

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde Vatmanu076 pe 08 Ian 2013, 19:03

41-0708-2 in urma cu cateva ore
41-0708-2 (Large).JPG
Dacă PRO înseamnă Pentru şi CON Împotrivă, de ce e Constituție şi nu Prostituție ?
Avatar utilizator
Vatmanu076


Mesaje: 2947
Membru din: 19 Mar 2012, 09:39
Localitate: Metrorex ÅŸi S.T.B. (R.A.T.B.)

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde Alex Avram pe 10 Ian 2013, 19:15

41-0761-1 luandu-si zborul cu R.8202 spre Buzau
Imagine
Alex Avram


Mesaje: 553
Membru din: 25 Feb 2010, 20:38
Localitate: FETESTI

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde AndreiCfr pe 13 Ian 2013, 14:00

Imagine
AndreiCfr


Mesaje: 13
Membru din: 02 Iun 2011, 09:24

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde AndreiCfr pe 13 Ian 2013, 14:15

Imagine
AndreiCfr


Mesaje: 13
Membru din: 02 Iun 2011, 09:24

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde TonyGFR pe 13 Ian 2013, 14:54

41-0449-3 a dep. CFR Cluj-Napoca la tractiunea IC 531 (Bucuresti Nord - Oradea), in trecere prin st. Breaza Nord

Untitled-5.jpg
Avatar utilizator
TonyGFR


Mesaje: 275
Membru din: 24 Sep 2010, 20:00

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde zofei.2006 pe 13 Ian 2013, 15:23

Intreresanta poza mai ales cum se vad ultimele vagoane din compunere :D .
English/French on PM!

Imagine Imagine
Equinoxe

Trance does not lead to drugs. It is the drug.
It's a way of sharing your deepest emotions with others.
Avatar utilizator
zofei.2006


Mesaje: 2581
Membru din: 15 Iul 2010, 21:33
Localitate: Mogosoaia, Linia CF 700, km 11+400
Avertismente: 16

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde TonyGFR pe 13 Ian 2013, 16:02

zofei.2006 scrie:Intreresanta poza mai ales cum se vad ultimele vagoane din compunere :D .

Da, este o urcare destul de accentuata in dreptul acestei statii .
Avatar utilizator
TonyGFR


Mesaje: 275
Membru din: 24 Sep 2010, 20:00

Re: Poze/filmari cu locomotive Clasa 41 ( 060-EA1 )

Mesajde Alex Avram pe 15 Ian 2013, 12:46

452 asteapta comanda spre Constanta cu R.8037
Imagine
Alex Avram


Mesaje: 553
Membru din: 25 Feb 2010, 20:38
Localitate: FETESTI

AnteriorUrmătorul

ÃŽnapoi la Clasa 41 / Class 41

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style by Webdesign www, książki księgarnia internetowa podręczniki